Projekty edukacyjne

Akademia Lwa Honorka

Wzorem lat ubiegłych, Zespół Profilaktyki Straży Miejskiej w Płocku realizuje program edukacyjno – profilaktyczny pn. „Akademia Lwa Honorka”.

Dzieci z oddziału IX, X, XI i XII, jako najstarsze przedszkolaki, aktywnie włączają  się w ten projekt. Poprzez cykl słuchowisk w Katolickim Radiu Diecezji Płockiej cały rok szkolny będą uczyć się prawidłowego zachowania w razie różnych niebezpieczeństw oraz rozwijać wyobraźnię, umiejętność współdziałania i wzajemnej pomocy. Słuchowiska będą emitowane w każdą środę o godzinie 9.35, począwszy od 27 września 2017r. W holu naszego przedszkola będzie prezentowana gazetka ścienna poświęcona Akademii Lwa Honorka, gdzie będziemy zamieszczać prace plastyczne dotyczące tematyki słuchowisk.

Zdjęcia gazetki wraz z pracami dzieci będą zamieszczane na stronie facebookowej „Akademia Lwa Honorka”. Gazetka, która otrzyma najwięcej „polubień” zdobywa dodatkowy punkt w konkursie na gazetkę ścienną pn. „Wiem wszystko o …”. Zapraszamy do   

Program edukacyjno – profilaktyczny pn. „Akademia Lwa Honorka” jest objęty patronatem honorowym Prezydenta Miasta Płocka oraz Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Patronat Medialny sprawuje Katolickie Radio Diecezji Płockiej.

Akademia Zdrowego Przedszkolaka

Akademia Zdrowego Przedszkolaka powstała jesienią 2010 roku.

Celem nadrzędnym działalności Akademii jest propagowanie zdrowego trybu życia wśród polskich rodzin. W związku z narastającym problemem otyłości u dzieci, o którym mówi się coraz głośniej, Akademia postanowiła podzielić się z swoją wiedzą i doświadczeniem w zakresie zasad prawidłowego żywienia, aktywnego wypoczynku oraz umiejętnościami budowania trwałych, pozytywnych relacji w rodzinie.

Edukacja dziecka poprzez przedszkole to jednak tylko połowa sukcesu, równie istotna jest tutaj rola Rodziców, którzy powinni kontynuować w domu działania rozpoczęte w placówce przedszkolnej. Zdrowe nawyki żywieniowe nie mogą bowiem kończyć się po przekroczeniu progu przedszkola, ale muszą być kontynuowane również przy rodzinnych stołach. To właśnie z myślą o Rodzicach Akademia Zdrowego Przedszkolaka stworzyła serwis www.zdrowyprzedszkolak.pl. Ta strona to przede wszystkim źródło inspiracji kulinarnych oraz baza wiedzy na temat właściwego żywienia, a także szeroko pojmowanego zdrowego stylu życia. To także platforma komunikacyjna, poprzez którą rodzic może zweryfikować działalność prozdrowotną przedszkola, do którego uczęszcza jego dziecko.

Partnerami popierającymi działania Akademii Zdrowego Przedszkolaka są m.in.: Ministerstwo Edukacji Narodowej, Instytut Matki i Dziecka, SGGW, Polskie Towarzystwo Dietetyki, Agencja Rynku Rolnego, Straż Pożarna, WOPR, Miasto Stołeczne Warszawa i wiele innych.

Do chwili obecnej w Akademii Zdrowego Przedszkolaka bierze czynny udział ponad 5000 placówek przedszkolnych z terenu całej Polski. W ciągu 6 lat zorganizowali 18 akcji – merytorycznie zróżnicowanych w tematyce zdrowe żywienie, profilaktyka zdrowia, bezpieczeństwo, higiena, rozwój emocjonalny.

Ruszaj się z Lionfitness
Drodzy Rodzice!
Dobrze wiecie jak ważnym aspektem życia codziennego jest zdrowe żywienie i regularna aktywność fizyczna. Statystyki biją na alarm: ponad 25% dzieci i ponad 50% dorosłych ma w Polsce nadwagę lub otyłość!!! Nie możemy obok takich danych przechodzić obojętnie. Wiemy jednak, że wprowadzenie odpowiedniej diety i aktywności to trudne do realizacji przedsięwzięcie 
Dlatego nasze Przedszkole dołączyło do projektu „Ruszaj się z Lionfitness”
W ramach programu, eksperci – wykwalifikowani dietetycy i trenerzy, opracowują diety dopasowane do indywidualnych potrzeb oraz plany treningowe – uwzględniając możliwości danej osoby.
Poniższy filmik w najlepszy sposób obrazuje, czym jest Lionfitness:
https://www.youtube.com/watch?v=gjZpCilsLaU
Jak dołączyć do projektu?
Aby wziąć udział w projekcie należy skontaktować się z ekspertem Lionfitness i zgłosić chęć przystąpienia do programu. Wszyscy Rodzice dzieci z naszego przedszkola chcący wprowadzić zmiany w swoim trybie życia otrzymają wsparcie ekspertów oraz bezpłatny dostęp do diety i treningu on-line z trenerem na żywo na okres 4 lub 12 tygodni. Szczegóły programów dietetyczno-treningowych dostępne są na stronie www.lionfitness.pl.
Podejmij wyzwanie już dziś!
Zgłoś się po swój bezpłatny pakiet dietetyczno-treningowy. Wyślij maila na adres:
ekspertdieta@lionfitness.pl W treści koniecznie napisz do którego przedszkola chodzi twoje
dziecko i w jakiej miejscowości się ono znajduje. Gorąco zachęcamy do udziału w programie