Zasady i wysokość opłat za korzystanie z posiłków określa Zarządzenie Nr 03/2023 Dyrektora Miejskiego Przedszkola Nr 5 w Płocku z dnia 28.02.2023 r. w sprawie: ustalenia warunków korzystania z wyżywienia w tym wysokości opłat za posiłki
Wysokość opłat za świadczenia publicznych przedszkoli prowadzonych przez Gminę Miasto Płock.
Rodzice dzieci realizujących obowiązek rocznego przygotowania przedszkolnego ponoszą jedynie opłatę za korzystnie przez dziecko z wyżywienia.
Opłaty za przedszkole i wyżywienie oraz obowiązujące zniżki:
Opłaty za żywienie i pobyt dziecka w placówce naliczane są zgodnie znajnowszą UCHWAŁĄ NR 799/XLIX/2018 RADY MIASTA PŁOCKA z dnia 28 czerwca 2018 r. w sprawie ustalenia wysokości i zasad wnoszenia opłat za świadczenia publicznych przedszkoli prowadzonych przez Gminę Miasto Płock.
§ 2.
1. Przedszkole zapewniabezpłatne nauczanie, wychowanie i opiekę dziecku w wieku do lat 6, w wymiarze 5 godzin dziennie, obejmujące realizowanie zadań wychowawczo- dydaktyczno- opiekuńczych w tym:
1) zajęcia dydaktyczno- wychowawcze realizowane zgodnie z zestawem programów wychowania przedszkolnego przygotowanym przez przedszkole na dany rok szkolny,
2) zabawy swobodne i organizowane przez nauczyciela,
3) fachową opiekę pedagogiczną przyjętą przez przedszkole,
4) adaptację dziecka w środowisku przedszkolnym,
5) rozwijanie zdolności twórczych,
6) wspieranie indywidualnych zainteresowań,
7) zajęcia terapeutyczne i profilaktyczne prowadzone przez specjalistów,
8) zajęcia religii,
9) organizowanie zajęć ruchowych i imprez okolicznościowych.
2. Czas przeznaczony na bezpłatne nauczanie, wychowanie i opiekę, o którym mowa w ust. 1 określa dla każdego oddziału ramowy rozkład dnia ustalony przez dyrektora przedszkola.
3. Udzielone przez przedszkole świadczenia wykraczające poza bezpłatną podstawę programową i czas jej realizacji podlegają comiesięcznej opłacie uiszczanej przez rodziców dziecka w wieku do lat 6.
§ 3.
1. Rodzic ponosi odpowiedzialność za korzystanie przez dziecko ze świadczeń udzielanych przez przedszkole poza czasem przeznaczonym na bezpłatne nauczanie, wychowanie i opiekę, o którym mowa w § 2. ust. 1, obejmujące:
1) działania opiekuńcze dostosowane do wieku, potrzeb i możliwości dziecka zapewniające mu bezpieczne funkcjonowanie podczas zajęć w przedszkolu i poza przedszkolem:
a) przygotowanie miejsca do zabawy, wypoczynku i snu dziecka,
b) nadzór nauczyciela i pracownika obsługi nad wypoczywającym dzieckiem,
c) nadzór nauczyciela nad dzieckiem w trakcie jego samodzielnych, indywidualnych zabaw w sali i na powietrzu;
2) zajęcia wpływające na rozwój sfery intelektualno – poznawczej i korygujące wady postawy;
3) przygotowanie dziecka do udziału w przedszkolnych oraz środowiskowych konkursach, imprezach artystycznych i okolicznościowych;
4) zajęcia umożliwiające realizację programów autorskich i innowacyjnych poszerzających podstawę programową wychowania przedszkolnego;
5) gry i zabawy:
a) wspomagające rozwój fizyczny i psychofizyczny dziecka,
b) wspomagające i korygujące wady wymowy dziecka,
c) rozwijające zainteresowanie dziecka otaczającym go światem.
2.Ustala się miesięczną opłatę za korzystanie przez dziecko ze świadczeń, o których mowa w ust. 1 w wysokości 1 zł za godzinę zegarową zajęć w czasie przekraczającym 5 godzin bezpłatnego nauczania,wychowania i opieki, przy czym opłaty za niepełne godziny przelicza się odpowiednio proporcjonalnie.
3. Opłata, o której mowa w ust. 2 waloryzowana jest na zasadach określonych w art. 52 ust. 4-7 ustawy z dnia 27 października 2017 r. o finansowaniu zadań oświatowych (Dz. U. z 2017 r. poz. 2203).
4. Prezydent Miasta Płocka informuje rodziców o waloryzacji w formie obwieszczenia.
§ 4.
W przypadku odpłatnego korzystaniaprzez dwoje lub więcej dzieci z tej samej rodziny z przedszkoli prowadzonych lub dotowanych przez Gminę Miasto Płock lub formy opieki nad dzieckiem do lat 3, ustala się dla każdego dziecka miesięczną opłatę za korzystanie ze świadczeń, o której mowa w § 3 ust. 2 z 40% zniżką.
§ 5.
1.Zwalnia się całkowicie z opłaty za korzystanie ze świadczeń, o której mowa w § 3 ust. 2:
1) dzieci z rodzin, w których dochód na jedną osobę w rodzinie nie przekracza dochodu obowiązującego przy ustalaniu prawa do zasiłku rodzinnego,
2) dzieci posiadające orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, o którym mowa w art. 127 ust. 10 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz. U. z 2018 r. poz. 996 z późn. zm.).
2. Podstawą zwolnienia z opłaty, o której mowa w ust. 1 pkt 1), jest przedłożenie dyrektorowi przedszkoladecyzji lub zaświadczenia o otrzymanym zasiłku, wydanych na podstawie przepisów ustawy z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych (Dz.U. z 2017 r. poz. 1952 z późn. zm.).
3. Podstawą zwolnienia z opłaty, o której mowa w ust.1 pkt 2) jest przedłożenie dyrektorowi przedszkolaorzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego.
§ 6.
1. Opłaty, o których mowa w § 3 i § 4 naliczane są w oparciu o faktyczny czas pobytu dziecka.
2. Opłata, o której mowa w § 3 ust. 2 nie obejmuje kosztów wyżywienia dziecka, które ustala się według odrębnych przepisów.
Dokumenty dotyczące zniżek należy składać u Referenta ds. żywienia- gabinet nr 4
INFORMACJE O LOGINIE I HAŚLE DO SYSTEMU ZOSTANĄ PRZESŁANE PRZEZ SYSTEM DROGĄ ELEKTRONICZNĄ NA JEDEN Z ADRESÓW PODANYCH W ZGŁOSZENIU DZIECKA DO PRZEDSZKOLA.
INFORMACJA O WYSOKOŚCI RACHUNKU DO ZAPŁACENIA ZA POBYT I WYŻYWIENIE DZIECKA W PRZEDSZKOLU DOSTĘPNA BĘDZIE POD ADRESEM: