Oddział XIII ,,Pracowite pszczółki”

  
Godziny pracy oddziału: 
poniedziałek, czwartek, piątek- 7:00-16:00
wtorek,środa- 7:00-7:00- 15:30
JĘZYK ANGIELSKI W RAMACH PODSTAWY PROGRAMOWEJ
ZAJĘCIA DODATKOWE:     
Religia: środa- 10:30-11:00
piątek- 9:00-9:30
                              
Rytmika i taniec :  miesiące nieparzyste: piątek- 11:00-11:30
 miesiące parzyste: wtorek- 13:00-13:30
Fitness: miesiące nieparzyste: wtorek-11:00-11:30
miesiące parzyste:  środa- 11:00-11:30     

TEMATYKA KOMPLEKSOWA NA MIESIĄC STYCZEŃ:

Kochamy Babcie i Dziadków.

Sporty zimowe.

WIERSZ

„Dla babci i dziadka”.

Dziś dla babci słońce mamy

I całuski dla dziadziusia

Dziś życzenia wnuczek składa

I piosenki śpiewa wnuczka.

Dla babuni słowa dwa,

Prosto z serca powiem ja,

A powiedzieć tylko chcę:

Babciu, babciu kocham cię!

I dla dziadka także mam

W swym serduszku słowa dwa.

Jemu też powiedzieć chcę:

Dziadku, dziadku kocham cię!

PIOSENKA

„Piosenka dla babci i dziadka”. 

I. Moja babcia nie jest siwa,

Świetnie biega, nieźle pływa,

Dobrze wie co słychać w świecie,

Bo się zna na internecie.

 

Ref.)Babcia, babcia ukochana,

       Babcia, babcia roześmiana,

       Babcia w środku całkiem młoda,

      Jeszcze wnukom siły doda./2x

 

II. Z dziadkiem lubię łowić ryby,

Albo walczyć tak „na niby”,

Z nim zdobywam górskie szczyty,

Bo to kompan znakomity.

 

Ref.)Dziadek, dziadek ukochany,

       Dziadek, dziadek niezrównany

       Dziadek życia wciąż ciekawy,

       Zawsze chętny do zabawy./2x

Z babcią gadam sobie szczerze,

Z dziadkiem jeżdżę na rowerze,

Bardzo lubię pić herbatkę

Z moją babcią, z moim dziadkiem.

Ref.)Dziadek z babcią- przyjaciele,

        Dziadek z babcią- tropiciele

        Marzeń, przygód i zagadek.

      Super- babcia, super- dziadek!/2x

Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla Babć i Dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości.
21 stycznia ze względu na zaistniałą sytuację pandemiczną i troskę o nasze zdrowie, świętowanie miało charakter symboliczny. Przedszkolaki ten wyjątkowy dzień, uczciły w swojej Sali Dzień babci i Dziadka. Opowiadały o swoich Dziadkach, śpiewały piosenki, uczestniczyły w zabawach tanecznych oraz recytowały wierszyk. Wykonały również dla swoich ukochanych Dziadków piękne upominki. Dzieci z oddziału Pracowite Pszczółki przesyłają moc buziaków !

 

 

 

22 grudnia „Świąteczne życzenia wszystkim składamy i piękne kolędy dla was śpiewamy”

spotkanie przy choince oraz wspólne kolędowanie.

Badacze i odkrywcy - musujące foremki - chemia czy magia?

Badacze i odkrywcy - woreczek sensoryczny czyli wspieranie rozwoju dziecka poprzez stymulowanie zmysłów.

Właśnie 4 grudnia w naszym przedszkolu zagościł niezwykły czas oczekiwania.  Od rana w przedszkolu panował gwar i radość, dzieci z wielką niecierpliwością oczekiwały na przyjście niezwykłego gościa – Św. Mikołaja!

25 listopada obchodziliśmy "Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia" pod hasłem "Wszystkie misie to przytulisie". Dzieci poznały historię obchodów tego dnia, wzbogaciły wiedzę nt. gatunków niedźwiedzi. Wykonywały wspólny plakat, kolorowały własnego misia oraz uczestniczyły w zabawach przy muzyce.

Prace na konkurs plastyczny organizowany przez Akademię Lwa Honorka w Płocku pt: "Prawa dziecka - stop przemocy"

21 listopada w Polsce i na świecie obchodzimy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Przedszkolaki  obchodziły go 20 listopada w piątek. W tym dniu przyszły ubrane na kolor żółty. Kolor ten symbolizuje radość i szczęście.  Pracowite Pszczółki  opowiedziały sobie, co to jest życzliwość, dlaczego warto być życzliwym i jak okazywać życzliwość na co dzień. Była to wspaniała okazja do przypomnienia „magicznych słów”, w czym pomogły nam zabawne wierszyki oraz zabawy ruchowe. Została otworzona skrzynka "Życzliwości i pozdrowień" - było dużo radości.

KONKURS PLASTYCZNY

Troje dzieci wzięło udział w XXI Ogólnopolskim konkursie plastycznym "Ja i Król Maciuś Pierwszy". Organizatorem był Młodzieżowy Dom Kultury im. Króla Maciusia Pierwszego w Płocku. Tematem pracy były przygody Króla Maciusia.  Życzymy wszystkim dzieciom powodzenia!

Dnia 10 listopada 2020 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości - 11 listopada. Uroczystość miała charakter wewnętrzny - oddzielnie w każdym oddziale. Dzieci świętowały Odzyskanie przez Polskę Niepodległości poprzez uroczyste odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego

DZIEŃ JEŻA

10 listopada przypada Międzynarodowy Dzień Jeża.  Święto tych sympatycznych ssaków dzieci z przedszkolnego  koła LOP   uczciły nieco wcześniej  bo 9 listopada. Celem obchodów było przypomnienie dzieciom, iż jeże to zwierzęta chronione. Wszystkie dzieci tego dnia miały na głowach sylwetę jeża. Przedszkolaki miały okazję poszerzyć wiadomości dotyczące środowiska naturalnego jeży, ich wyglądu, sposobu poruszania się, odżywiania oraz tego, w jaki sposób przygotowują się do zimy. Dzieci uczestniczyły w wielu zabawach.

ZABAWY W OGRODZIE

Na początku listopada "Pracowite pszczółki" korzystały z pogody. W ogrodzie przedszkolnym rysowały kredą po betonie. Bawiły się również w gry takie jak "Klasy".

 

 

W okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania oddziału XIII, będzie organizowane kształcenie na odległość.  Poniżej, proponujemy Państwu materiały do pracy z dzieckiem w domu.

NAUCZANIE-ZDALNE-22.10.2020-ODDZIAŁ-XIII-KLIKNIJ-TUTAJ.pdf

Badacze i odkrywcy

W dniu 7.10.2020r. na zajęciach przyrodniczo-ekologicznych eksperymentowaliśmy. Najpierw przez lupy obserwowaliśmy szyszki i gałązki świerkowe. Następnie jedną z szyszek wsadziliśmy do słoika z wodą. Chcieliśmy się dowiedzieć, co stanie się z szyszką pod wpływem wilgoci.  Na efekt nie musieliśmy długo czekać.

Po ok 2 godzinach szyszka zamknęła się!!!

Teraz już wiemy, dlaczego podczas deszczowej pogody wszystkie szyszki w lesie "zamykają się" jak małe jeżyki:)

 

BADACZE I ODKRYWCY

W październiku członkowie przedszkolnego  koła LOP  obchodzili "Dzień drzewa". Celem było zwiększenie świadomości ekologicznej oraz zachęcenie przedszkolaków do podejmowania działań proekologicznych dotyczących ochrony drzew. Na  zajęciach przyrodniczo-ekologicznych eksperymentowaliśmy. Najpierw porównywaliśmy liście oraz do jakiego należy drzewa. Następnie dowiedzieliśmy się "Dlaczego liście zmieniają kolor?" i ile kolorów ukrytych jest w każdym z liściu.

REALIZACJA PROJEKTU "DROGOWE ABC"

Dzieci z oddziału Pracowite Pszczółki w pierwszym tygodniu października realizowały projekt ,,Drogowe ABC” którego głównym celem było podniesienie bezpieczeństwa na drodze dzieci i ich rodzin. W trakcie zajęć dzieci zdobywały wiadomości i praktyczne umiejętności związane z bezpiecznym zachowaniem się na ulicy z sygnalizacją świetlną i bez, udzielaniem pierwszej pomocy – numer alarmowy, pomoc poszkodowanym, sposobów podnoszenia własnego bezpieczeństwa.

ŚWIATOWY DZIEŃ UŚMIECHU

2 października 2020 r. obchodziliśmy w naszym przedszkolu Światowy Dzień Uśmiechu. Była to dobra okazja, by porozmawiać o naszych emocjach, głównie smutku i radości, których na co dzień doświadczamy. W tym dniu przedszkolaki starały się przez cały dzień zachować dobry humor i uśmiech na twarzy.

28 września dzieci wykonały pracę w ramach  ekologicznej kampanii ukierunkowanej na problematykę odpadów z tworzyw sztucznych. Naszą żyrafę będzie można podziwiać na wystawie w przedszkolu.

KĄCIK PRZYRODY

DZIEŃ BEZ SAMOCHODU

23 września członkowie przedszkolnego  koła LOP wzięli udział w akcji Dzień bez Samochodu. Celem akcji było propagowanie postaw ekologicznych, przekonanie do alternatywnych środków transportu, promocja transportu publicznego. Przedszkolaki podczas zajęć dydaktycznych przekonywały się, że życie bez samochodu przyczynia się do zmniejszenia hałasu i zanieczyszczania powietrza, co wpływa na polepszenie jakości naszego życia.  Dzieci wykonały prace plastyczne.

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka jak co roku obchodzony jest 20 września. Święto to zostało ustanowione, aby podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci. Dzień ten ma także dostarczyć dzieciom kolejnych okazji do świętowania, wspaniałej zabawy oraz czerpania radości z bycia przedszkolakiem. Dnia 18  września dzieci z oddziału XIII czekało wiele atrakcji i niespodzianek przygotowanych przez Panie. Wśród nich znalazły się między innymi gry i zabawy integracyjne. Wszyscy bawili się znakomicie, a zadowolenie nie znikało z twarzy przedszkolaków. Z pewnością ten radosny dzień na długo pozostanie w pamięci każdego dziecka.

SPOTKANIE Z AUTORKĄ BAJEK DLA DZIECI

Dnia 15 września naszym gościem była Zofia Stanecka autorka bajek "Basia"  dla dzieci, która w ciekawy sposób przybliżyła nam swoją pracę i opowiedziała jak powstają książki. W bardzo przyjemnej atmosferze zabawy i humoru dzieci miały okazję zapoznać się z twórczością autorki.