Oddział XIII ,,Pracowite pszczółki”

  

Godziny pracy oddziału: poniedziałek- czwartek    7.30- 15.30 

piątek: 7.30-15.00

ZAJĘCIA DODATKOWE:     

religia: poniedziałek, czwartek:   10.00- 10. 30

taniec z elem. rytmiki:  wtorek,piątek : 9.30- 10.00

j. angielski:  
miesiące nieparzyste: p
oniedziałek, środa: 10.30- 11.00
miesiące parzyste: poniedziałek, środa: 12.30- 13.00

fitness : 
miesiące nieparzyste: w
torek, czwartek: 12.00- 12.30
miesiące parzyste: wtorek :11.00- 11.30; czwartek: 10.30- 11.00 

      

TEMATYKA KOMPLEKSOWA NA MIESIĄC CZERWIEC:

Dzieci całego świata.

Marzenia dzieci.

Nasze prawa i obowiązki.

Lato na nas czeka.

PIOSENKA

„Piosenka o prawach dziecka”
 sł. i muz. Jerzy Kobyliński

Mam prawo żyć,
Mam prawo być sobą,
Czuć się bezpiecznie, wolną być osobą,
Mam prawo kochać i kochanym być,
Nie można mnie krzywdzić, poniżać i bić.

Mogę się śmiać,
Może się dziać pięknie,
Pragnę być zdrowy, rosnąć w swoim tempie.
Mam prawo wybrać sam przyjaciół swych,
Nie można mnie zmuszać do uczynków złych.

Ref: Dziecka prawa poważna sprawa,
Dziecka prawa to nie zabawa.

Mam prawo śnić, mam prawo być inny,
Mogę być słabszy, lecz nie czuć się winny.
Mam prawo śpiewać głośno, kiedy chcę,
Mam prawo płakać cicho, gdy mi źle.

Ref: Dziecka prawa poważna sprawa,
Dziecka prawa to nie zabawa.

WIERSZ

„Idziemy do szkoły”
(autor nieznany)

Idziemy do szkoły, do jasnych klas
Każdy radosny, każdy wesoły
Nauka czeka nas
I książka ta prawdziwa
Mądrą literką nas woła
Zeszyt, pióro, ołówek nas wzywa,
Wzywa nas szkoła.
I znów tu małe dzieci zasiądą
Czas im przyjemnie zleci.
A my wspominać będziemy
Nasze kochane przedszkole
Bo już naprawdę idziemy
Na szóstkach uczyć się w szkole.

 

 

Czerwiec to najweselszy miesiąc w roku dla wszystkich dzieci. Z niecierpliwością czekamy na upragnione wakacje! W naszym przedszkolu uroczyste zakończenie roku szkolnego odbyło się 17 czerwca.
Zakończenie było wyjątkowe. Był uroczysty polonez- jak przystało na absolwentów przedszkola, nie zabrakło wierszy i piosenek o tematyce szkolnej. Był teatrzyk z nutką humoru  pt.,, Pani na opak" , taniec z kapeluszami i  taniec     ,,Mam tę moc". Podziękowaniom i uściskom nie było końca, dlatego warto było uczcić zakończenie dobrego ale  pełnego pracy roku szkolnego.

12 czerwca zostaliśmy zaproszeni przez Miejskie Przedszkole nr 27 na zmagania pt. "Mądra główka poznaje Prawa dziecka". Nasze przedszkole reprezentowała Ola. A oto krótka fotorelacja 

11 czerwca wraz z kolegami i koleżankami z oddziału 10 wybraliśmy się na wycieczkę do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Naszym celem było poznanie tego pełnego ciekawych eksponatów i doświadczeń miejsca. Naszą uwagę skupiła ściana baniek mydlanych i oczywiście inne wspaniałe rzeczy, których mogliśmy doświadczyć.  Kolejną naszą wycieczkę możemy uznać za udaną.

 

 

 

 

  28 maja wybraliśmy się do Teatru Dramatycznego w Płocku na spektakl pt. "Pchła Szachrajka". Bardzo podobała nam się sztuka. 

23 maja świętowaliśmy Dzień Mamy i Taty. Przygotowaliśmy dla naszych kochanych rodziców upominki oraz przedstawienie pt. "W supermarkecie". Na zakończenie wszyscy razem bawiliśmy się przy naszych ulubionych piosenkach. 

W Miejskim Przedszkolu nr 1 im. M. Macieszyny 21.05.2019r. została zorganizowana  kolejna edycja turnieju wiedzy o Płocku. Nasze przedszkole reprezentował Patryk, który bardzo szybko odpowiadał na pytania dotyczące zarówno Pani Macieszyny jak i naszego miasta. Wszyscy uczestnicy bawili się wspaniale. 

17 maja odbyła się pogadanka ekologiczna na temat segregacji śmieci.  

W piątek 17 maja Pracowite Pszczółki gościły babcię Mateusza oraz mamę Krzysia, które czytały nam bardzo ciekawe bajki. Bardzo serdecznie dziękujemy 😊

15 maja zostaliśmy zaproszeni do Książnicy Płockiej Filii nr 7 na warsztaty plastyczne prowadzone przez Pana Macieja Szymanowicza--ilustratora. Mieliśmy okazję do poznania kulisów powstawania ilustracji do książek. Każdy z nas pod okiem Pana Macieja rysował krasnala. Bardzo podobały nam się warsztaty.

W poniedziałek odbyła się inauguracja Tygodnia Czytania Dzieciom. Rodzice z naszego oddziału bardzo chętnie odwiedzają dzieci i im czytają. 

W poniedziałek 13 maja rozpoczął się Tydzień Czytania Dzieciom. Nasz oddział przygotował inscenizację wiersza pt. "Murzynek Bambo". A to kilka zdjęć zza kulis.

Pracowite Pszczółki brały udział w warsztatach piernikowych, które sprawiły dzieciom dużo radości. Ozdabialiśmy wielkanocnego baranka i jajko. A to krótka fotorelacja... 

Realizacja projektu Akademia Zdrowego Przedszkola
Tydzień II-Energia

Realizacja projektu Akademia Zdrowego Przedszkola

Tydzień I- Recykling

28.03.2019 r. wraz z naszymi ciociami i kolegami z innych grup wybraliśmy się do Kina Helios na bajkę pt. "Corgie, psiak Królowej". Bajka była śmieszna i wzruszająca jednocześnie. Na szczęście dobro zawsze zwycięża i wszystko dobrze się kończy. 

15 marca byliśmy  w bibliotece na spotkaniu z Tomaszem Samojlikiem,  autorem książek i komiksów dla dzieci, które w większości dotyczą przyrody, tej bliskiej jak Puszcza Białowieska i tej dalszej jak końce Układu Słonecznego. Pan Tomasz Samojlik to bliski przyjaciel Adama Wajraka z którym napisali szereg książek np. "Nieumarły las" i " Zew padliny". Słuchaliśmy, pytaliśmy i obiecujemy czytać jego książki...

Dnia 12 marca odwiedziło nas Planetarium. Siedzieliśmy w ogromnym namiocie i wyobrażaliśmy sobie, że jesteśmy w kosmosie. Rakietą odwiedzaliśmy wszystkie planety Układu Słonecznego.

Dnia 19 lutego  nasze przedszkole odwiedziło Wiejskie Gospodarstwo Edukacyjne ,, BABALUDA" . Odbyły się zajęcia edukacyjne ,, Od owieczki do czapeczki". Dzieci poznały sympatyczną  owieczkę, dowiedziały się jak uzyskać wełnę i co z niej powstaje.

,, Literkowa gra"- zabawy z literami pozwalają nam poznać alfabet, rozwijają logiczne myślenie i spostrzeganie wzrokowe. Bawimy się i uczymy jednocześnie!

Dnia 18 lutego malowaliśmy ,, Układ Słoneczny ". Znamy wszystkie planety, ich nazwy, budowę i kolejność od Słońca. Wiemy z jakimi planetami sąsiaduje Ziemia.

21.01.2019r. mieliśmy zaszczyt gościć naszych kochanych Dziadków i Babcie. Przygotowaliśmy dla nich występ artystyczny, który nagradzali licznymi brawami. Wszyscy razem bardzo miło spędziliśmy czas... 

Pracowite Pszczółki miały zaszczyt gościć Panią Teresę babcię jednego z chłopców z naszej grupy. "Babcia Terenia" opowiadała dzieciom o tym jak się żyło, w co się bawiło kiedy była małą dziewczynką. Dzieci z zaciekawieniem słuchały opowiadań oraz piosenek. Jeszcze raz bardzo dziękujemy😊😊

Dnia 20 grudnia odbyło się Spotkanie choinkowe. Przybyli goście mogli oglądać impresję zimową, jasełka pt. ,,Prawdziwa historia narodzin Chrystusa", wiele kolęd i pastorałek w wykonaniu dzieci z grupy ,,Pracowite pszczółki". Wprowadziliśmy rodziców w magiczną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia a oklaskom nie było końca...

Dnia 17 grudnia odwiedzili nas Lew Honorek i ciocia Agnieszka ze Straży Miejskiej. Opowiadali jak wygląda ich praca i jak dbają o bezpieczeństwo wszystkich dzieci. 

13 grudnia wybraliśmy się do Kina Helios na bajkę pt. „Misja Yeti”. Bardzo podobała nam się duża sala, wygodne fotele i miejsca na samej górze. Uważnie oglądaliśmy seans i mamy nadzieję, że niedługo znowu wybierzemy się do kina.

05.12.2018r. z okazji Mikołajek uczestniczyliśmy w zajęciach w Bibliotece Filia nr 7 w Płocku. Pani czytała nam bajkę , rysowaliśmy, tańczyliśmy... Jak zawsze czekało na nas wiele atrakcji. 

ANDRZEJKI

Dnia 22 listopada świętowaliśmy Dzień Pluszowego Misia. Dzieci z naszej grupy grały w przedstawieniu ,,Kubuś Puchatek". Puchatkiem był Patryk, Ola Kangurkiem a Alek - Krzysiem. Każde z dzieci przyniosło swojego ulubionego misia. Bawiliśmy się wspaniale!

 
 
,,Powietrze - miej wpływ na to czym oddychasz".
Dnia 16 listopada gościliśmy pracownika Regionalnego Centrum Edukacji Ekologicznej. Usłyszeliśmy wiele ciekawych informacji na temat powietrza. Dowiedzieliśmy się, że jest bezbarwne, bezwonne i co powoduje,  że jest zanieczyszczone. Usłyszeliśmy wiele rad,  jak należy postępować, by dbać o nasze środowisko i o powietrze wokół nas.
 

 
Dnia 22 października odwiedzili nasze przedszkole rycerze z Płockiej Drużyny Kuszniczej. Opowiadali o średniowiecznym  Płocku, prezentowali swoją broń i strój rycerza. Zajęcia odbyły się w ramach zadania ,, Płock na Szlaku książąt Mazowieckich" prowadzonym przez Płocką Lokalną Organizację Turystyczną.

W piątek 19.10 byliśmy w Sali Zabaw Fikołki  w Galerii Mazovia. Fikołki to 3- poziomowa konstrukcja do zabawy - labirynt z torem przeszkód. Każdy mógł sprawdzić swoją celność, sprawność i współpracę w zespole. Spędziliśmy tam wspaniałe, pełne przygód chwile. 

 

Dnia 17.10 przystąpiliśmy do wykonania pracy plastycznej nt. ,,Czy jest już jesień w lesie?". Wszystkie dzieci wycinały jesienne drzewa, liście, które następnie przyklejały do kartonu. Powstał olbrzymi plakat, który ozdobił przedszkolny korytarz.

Dnia 9 października byliśmy na wycieczce w Wiejskim Centrum Ekoturystyki w Sendeniu i Nadleśnictwie w Łącku. W programie mieliśmy zajęcia w Izbie Przyrodniczo – Leśnej, zwiedzanie wyłuszczarni nasion, wyjście na leśną ścieżkę dydaktyczną z przewodnikiem.  W Sendeniu poznaliśmy kolejne etapy wypiekania chleba, słuchaliśmy opowiadania „Od ziarenka do bochenka”. Dzieci same ugniatały i formowały ciasto, z którego powstały pachnące chlebki. Poznaliśmy legendę o Sendeniu, zobaczyliśmy odnawialne źródła energii i oczyszczalnię hydroponiczną. Atrakcją był hotel dla dzikich owadów i pieczenie kiełbasek w ognisku. Na koniec czekały na nas gry i zabawy terenowe a pogoda dopisała!

  

21 września uczestniczyliśmy w sprzątaniu świata. Dzieci w rękawiczkach z dużym zaangażowaniem zbierały śmieci do worków. 

Pod koniec września wybraliśmy się na wycieczkę do Książnicy Płockiej filii nr 7. Wspólnie bawiliśmy się przy muzyce, rozwiązywaliśmy jesienne zagadki, obejrzeliśmy bajkę o Misiu Uszatku, a na koniec czekały na nas bardzo ciekawe kolorowanki.

08.09.2018r. nasza grupa występowała na Pikniku Rodzinnym zorganizowanym przez Radę Osiedla. Wszyscy zaśpiewaliśmy piosenkę „Ziemia wyspa zielona” a dziewczynki zatańczyły taniec hiszpański. Otrzymaliśmy mnóstwo braw.