Oddział XIII ,,Pracowite pszczółki”

  

Godziny pracy oddziału: poniedziałek- czwartek    7.30- 15.30 

piątek: 7.30-15.00

ZAJĘCIA DODATKOWE:     

religia: poniedziałek, czwartek:   10.00- 10. 30

taniec z elem. rytmiki:  wtorek,piątek : 9.30- 10.00

j. angielski:  
miesiące nieparzyste: p
oniedziałek, środa: 10.30- 11.00
miesiące parzyste: poniedziałek, środa: 12.30- 13.00

fitness : 
miesiące nieparzyste: w
torek, czwartek: 12.00- 12.30
miesiące parzyste: wtorek :11.00- 11.30; czwartek: 10.30- 11.00 

      

TEMATYKA KOMPLEKSOWA NA MIESIĄC KWIECIEŃ:

Dbamy o naszą planetę.

Wiosna na wsi.

Święta wielkanocne.

W świecie teatru.

PIOSENKA

„Wielkanocna piosenka”

muz. Jędrzej Rochecki, sł. Marcin Brykczyński 

Zając bardzo jest zajęty,
Jak co roku o tej porze,
Co dzień chowa gdzieś prezenty,
Które każdy znaleźć może.

Ref: Patrzy kurka z zającem,
A tu babki pachnące
 I cukrowy baranek
 Na świąteczny poranek.
Znosi kurka jajek sporo,

Głośno chwali się na grzędzie,
Wkrótce je do miski zbiorą
I pisanek mnóstwo będzie.

Ref: Patrzy kurka z zającem…
Już baranek wita święta,

Budzi wszystkich wcześnie rano,
Żeby każdy to pamiętał,
Kto przynosi nam Wielkanoc.

Ref: Patrzy kurka z zającem…

 

WIERSZ
„Pisanki”
D. Gellner

Patrzcie,
Ile na stole leży pisanek!
Każda ma oczy
 malowane,
naklejane.

Każda ma uśmiech
kolorowy
i leży na stole grzecznie,
by się nie potłuc
przypadkiem
w dzień świąteczny.

Ale pamiętajcie!
Pisanki
nie są do jedzenia!
Z pisanek wyklują się
Świąteczne życzenia.   

28.03.2019 r. wraz z naszymi ciociami i kolegami z innych grup wybraliśmy się do Kina Helios na bajkę pt. "Corgie, psiak Królowej". Bajka była śmieszna i wzruszająca jednocześnie. Na szczęście dobro zawsze zwycięża i wszystko dobrze się kończy. 

 

15 marca byliśmy  w bibliotece na spotkaniu z Tomaszem Samojlikiem,  autorem książek i komiksów dla dzieci, które w większości dotyczą przyrody, tej bliskiej jak Puszcza Białowieska i tej dalszej jak końce Układu Słonecznego. Pan Tomasz Samojlik to bliski przyjaciel Adama Wajraka z którym napisali szereg książek np. "Nieumarły las" i " Zew padliny". Słuchaliśmy, pytaliśmy i obiecujemy czytać jego książki...

Dnia 12 marca odwiedziło nas Planetarium. Siedzieliśmy w ogromnym namiocie i wyobrażaliśmy sobie, że jesteśmy w kosmosie. Rakietą odwiedzaliśmy wszystkie planety Układu Słonecznego.

Dnia 19 lutego  nasze przedszkole odwiedziło Wiejskie Gospodarstwo Edukacyjne ,, BABALUDA" . Odbyły się zajęcia edukacyjne ,, Od owieczki do czapeczki". Dzieci poznały sympatyczną  owieczkę, dowiedziały się jak uzyskać wełnę i co z niej powstaje.

,, Literkowa gra"- zabawy z literami pozwalają nam poznać alfabet, rozwijają logiczne myślenie i spostrzeganie wzrokowe. Bawimy się i uczymy jednocześnie!

Dnia 18 lutego malowaliśmy ,, Układ Słoneczny ". Znamy wszystkie planety, ich nazwy, budowę i kolejność od Słońca. Wiemy z jakimi planetami sąsiaduje Ziemia.

21.01.2019r. mieliśmy zaszczyt gościć naszych kochanych Dziadków i Babcie. Przygotowaliśmy dla nich występ artystyczny, który nagradzali licznymi brawami. Wszyscy razem bardzo miło spędziliśmy czas... 

Pracowite Pszczółki miały zaszczyt gościć Panią Teresę babcię jednego z chłopców z naszej grupy. "Babcia Terenia" opowiadała dzieciom o tym jak się żyło, w co się bawiło kiedy była małą dziewczynką. Dzieci z zaciekawieniem słuchały opowiadań oraz piosenek. Jeszcze raz bardzo dziękujemy 😊😊

Dnia 20 grudnia odbyło się Spotkanie choinkowe. Przybyli goście mogli oglądać impresję zimową, jasełka pt. ,,Prawdziwa historia narodzin Chrystusa", wiele kolęd i pastorałek w wykonaniu dzieci z grupy ,,Pracowite pszczółki". Wprowadziliśmy rodziców w magiczną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia a oklaskom nie było końca...

Dnia 17 grudnia odwiedzili nas Lew Honorek i ciocia Agnieszka ze Straży Miejskiej. Opowiadali jak wygląda ich praca i jak dbają o bezpieczeństwo wszystkich dzieci. 

13 grudnia wybraliśmy się do Kina Helios na bajkę pt. „Misja Yeti”. Bardzo podobała nam się duża sala, wygodne fotele i miejsca na samej górze. Uważnie oglądaliśmy seans i mamy nadzieję, że niedługo znowu wybierzemy się do kina.

05.12.2018r. z okazji Mikołajek uczestniczyliśmy w zajęciach w Bibliotece Filia nr 7 w Płocku. Pani czytała nam bajkę , rysowaliśmy, tańczyliśmy... Jak zawsze czekało na nas wiele atrakcji. 

ANDRZEJKI

Dnia 22 listopada świętowaliśmy Dzień Pluszowego Misia. Dzieci z naszej grupy grały w przedstawieniu ,,Kubuś Puchatek". Puchatkiem był Patryk, Ola Kangurkiem a Alek - Krzysiem. Każde z dzieci przyniosło swojego ulubionego misia. Bawiliśmy się wspaniale!

 
 
,,Powietrze - miej wpływ na to czym oddychasz".
Dnia 16 listopada gościliśmy pracownika Regionalnego Centrum Edukacji Ekologicznej. Usłyszeliśmy wiele ciekawych informacji na temat powietrza. Dowiedzieliśmy się, że jest bezbarwne, bezwonne i co powoduje,  że jest zanieczyszczone. Usłyszeliśmy wiele rad,  jak należy postępować, by dbać o nasze środowisko i o powietrze wokół nas.
 

 
Dnia 22 października odwiedzili nasze przedszkole rycerze z Płockiej Drużyny Kuszniczej. Opowiadali o średniowiecznym  Płocku, prezentowali swoją broń i strój rycerza. Zajęcia odbyły się w ramach zadania ,, Płock na Szlaku książąt Mazowieckich" prowadzonym przez Płocką Lokalną Organizację Turystyczną.

W piątek 19.10 byliśmy w Sali Zabaw Fikołki  w Galerii Mazovia. Fikołki to 3- poziomowa konstrukcja do zabawy - labirynt z torem przeszkód. Każdy mógł sprawdzić swoją celność, sprawność i współpracę w zespole. Spędziliśmy tam wspaniałe, pełne przygód chwile. 

 

Dnia 17.10 przystąpiliśmy do wykonania pracy plastycznej nt. ,,Czy jest już jesień w lesie?". Wszystkie dzieci wycinały jesienne drzewa, liście, które następnie przyklejały do kartonu. Powstał olbrzymi plakat, który ozdobił przedszkolny korytarz.

Dnia 9 października byliśmy na wycieczce w Wiejskim Centrum Ekoturystyki w Sendeniu i Nadleśnictwie w Łącku. W programie mieliśmy zajęcia w Izbie Przyrodniczo – Leśnej, zwiedzanie wyłuszczarni nasion, wyjście na leśną ścieżkę dydaktyczną z przewodnikiem.  W Sendeniu poznaliśmy kolejne etapy wypiekania chleba, słuchaliśmy opowiadania „Od ziarenka do bochenka”. Dzieci same ugniatały i formowały ciasto, z którego powstały pachnące chlebki. Poznaliśmy legendę o Sendeniu, zobaczyliśmy odnawialne źródła energii i oczyszczalnię hydroponiczną. Atrakcją był hotel dla dzikich owadów i pieczenie kiełbasek w ognisku. Na koniec czekały na nas gry i zabawy terenowe a pogoda dopisała!

  

21 września uczestniczyliśmy w sprzątaniu świata. Dzieci w rękawiczkach z dużym zaangażowaniem zbierały śmieci do worków. 

Pod koniec września wybraliśmy się na wycieczkę do Książnicy Płockiej filii nr 7. Wspólnie bawiliśmy się przy muzyce, rozwiązywaliśmy jesienne zagadki, obejrzeliśmy bajkę o Misiu Uszatku, a na koniec czekały na nas bardzo ciekawe kolorowanki.

08.09.2018r. nasza grupa występowała na Pikniku Rodzinnym zorganizowanym przez Radę Osiedla. Wszyscy zaśpiewaliśmy piosenkę „Ziemia wyspa zielona” a dziewczynki zatańczyły taniec hiszpański. Otrzymaliśmy mnóstwo braw.