Oddział XIII ,,Pracowite pszczółki”

  

Godziny pracy oddziału: poniedziałek- czwartek    7.30- 15.30 

piątek: 7.30-15.00

ZAJĘCIA DODATKOWE:     

religia: poniedziałek, czwartek:   10.00- 10. 30

taniec z elem. rytmiki:  wtorek,piątek : 9.30- 10.00

j. angielski:  
miesiące nieparzyste: p
oniedziałek, środa: 10.30- 11.00
miesiące parzyste: poniedziałek, środa: 12.30- 13.00

fitness :
miesiące nieparzyste: w
torek, czwartek: 12.00- 12.30
miesiące parzyste: wtorek :11.00- 11.30; czwartek: 10.30- 11.00 

      
TEMATYKA KOMPLEKSOWA NA MIESIĄC LUTY:

Zabawy na śniegu i lodzie.

Nie jesteśmy sami w kosmosie.

Śladami polskich legend.

PIOSENKA

„Bajka”

sł. Jan Brzechwa, muz. Andrzej Korzycki

Witajcie w naszej bajce, słoń zagra na fujarce,
Pinokio nam zaśpiewa, zatańczą wkoło drzewa,
Tu wszystko jest możliwe, zwierzęta są szczęśliwe,
A dzieci wiem coś o tym latają samolotem.

Nikt tutaj nie zna głodu, nikt tu nie czuje chłodu
I nawet ja nie kłamię, nikt się nie skarży mamie.

Witajcie w naszej bajce, słoń zagra na fujarce, 
Pinokio nam zaśpiewa, zatańczą wkoło drzewa,
Bo z nami jest weselej, ruszymy razem w mniej,
A w kniejach i dąbrowach przygoda już się chowa.

My ją znajdziemy sami, my chłopcy z dziewczętami
A wtedy daję słowo, że będzie kolorowo.

 

WIERSZ

,,Planety"

autor: Bożena Froma

Słońce to gwiazda, świeci niebie.
Ciepłe promienie wysyła do Ciebie.
Merkury, Wenus to Słońca sąsiedzi,
może je człowiek kiedyś odwiedzi?

Potem jest Ziemia, wszyscy ją znamy.
Za Ziemią Mars częściowo zadbany.
Pokryty pyłem oraz skałami 
i nieczynnymi już wulkanami

A dalej Jowisz, Saturn i Uran,
Neptun hen w gwiezdnych chmurach
Wokoło Słońca się przemieszczają 
i tajemnice swoje wciąż mają.

 

21.01.2019r. mieliśmy zaszczyt gościć naszych kochanych Dziadków i Babcie. Przygotowaliśmy dla nich występ artystyczny, który nagradzali licznymi brawami. Wszyscy razem bardzo miło spędziliśmy czas... 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pracowite Pszczółki miały zaszczyt gościć Panią Teresę babcię jednego z chłopców z naszej grupy. "Babcia Terenia" opowiadała dzieciom o tym jak się żyło, w co się bawiło kiedy była małą dziewczynką. Dzieci z zaciekawieniem słuchały opowiadań oraz piosenek. Jeszcze raz bardzo dziękujemy 😊😊

Dnia 20 grudnia odbyło się Spotkanie choinkowe. Przybyli goście mogli oglądać impresję zimową, jasełka pt. ,,Prawdziwa historia narodzin Chrystusa", wiele kolęd i pastorałek w wykonaniu dzieci z grupy ,,Pracowite pszczółki". Wprowadziliśmy rodziców w magiczną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia a oklaskom nie było końca...

Dnia 17 grudnia odwiedzili nas Lew Honorek i ciocia Agnieszka ze Straży Miejskiej. Opowiadali jak wygląda ich praca i jak dbają o bezpieczeństwo wszystkich dzieci. 

13 grudnia wybraliśmy się do Kina Helios na bajkę pt. „Misja Yeti”. Bardzo podobała nam się duża sala, wygodne fotele i miejsca na samej górze. Uważnie oglądaliśmy seans i mamy nadzieję, że niedługo znowu wybierzemy się do kina.

05.12.2018r. z okazji Mikołajek uczestniczyliśmy w zajęciach w Bibliotece Filia nr 7 w Płocku. Pani czytała nam bajkę , rysowaliśmy, tańczyliśmy... Jak zawsze czekało na nas wiele atrakcji. 

ANDRZEJKI

Dnia 22 listopada świętowaliśmy Dzień Pluszowego Misia. Dzieci z naszej grupy grały w przedstawieniu ,,Kubuś Puchatek". Puchatkiem był Patryk, Ola Kangurkiem a Alek - Krzysiem. Każde z dzieci przyniosło swojego ulubionego misia. Bawiliśmy się wspaniale!

 
 
,,Powietrze - miej wpływ na to czym oddychasz".
Dnia 16 listopada gościliśmy pracownika Regionalnego Centrum Edukacji Ekologicznej. Usłyszeliśmy wiele ciekawych informacji na temat powietrza. Dowiedzieliśmy się, że jest bezbarwne, bezwonne i co powoduje,  że jest zanieczyszczone. Usłyszeliśmy wiele rad,  jak należy postępować, by dbać o nasze środowisko i o powietrze wokół nas.
 

 
 
Dnia 22 października odwiedzili nasze przedszkole rycerze z Płockiej Drużyny Kuszniczej. Opowiadali o średniowiecznym  Płocku, prezentowali swoją broń i strój rycerza. Zajęcia odbyły się w ramach zadania ,, Płock na Szlaku książąt Mazowieckich" prowadzonym przez Płocką Lokalną Organizację Turystyczną.

W piątek 19.10 byliśmy w Sali Zabaw Fikołki  w Galerii Mazovia. Fikołki to 3- poziomowa konstrukcja do zabawy - labirynt z torem przeszkód. Każdy mógł sprawdzić swoją celność, sprawność i współpracę w zespole. Spędziliśmy tam wspaniałe, pełne przygód chwile. 

 

Dnia 17.10 przystąpiliśmy do wykonania pracy plastycznej nt. ,,Czy jest już jesień w lesie?". Wszystkie dzieci wycinały jesienne drzewa, liście, które następnie przyklejały do kartonu. Powstał olbrzymi plakat, który ozdobił przedszkolny korytarz.

Dnia 9 października byliśmy na wycieczce w Wiejskim Centrum Ekoturystyki w Sendeniu i Nadleśnictwie w Łącku. W programie mieliśmy zajęcia w Izbie Przyrodniczo – Leśnej, zwiedzanie wyłuszczarni nasion, wyjście na leśną ścieżkę dydaktyczną z przewodnikiem.  W Sendeniu poznaliśmy kolejne etapy wypiekania chleba, słuchaliśmy opowiadania „Od ziarenka do bochenka”. Dzieci same ugniatały i formowały ciasto, z którego powstały pachnące chlebki. Poznaliśmy legendę o Sendeniu, zobaczyliśmy odnawialne źródła energii i oczyszczalnię hydroponiczną. Atrakcją był hotel dla dzikich owadów i pieczenie kiełbasek w ognisku. Na koniec czekały na nas gry i zabawy terenowe a pogoda dopisała!

  

21 września uczestniczyliśmy w sprzątaniu świata. Dzieci w rękawiczkach z dużym zaangażowaniem zbierały śmieci do worków. 

od koniec września wybraliśmy się na wycieczkę do Książnicy Płockiej filii nr 7. Wspólnie bawiliśmy się przy muzyce, rozwiązywaliśmy jesienne zagadki, obejrzeliśmy bajkę o Misiu Uszatku, a na koniec czekały na nas bardzo ciekawe kolorowanki.

08.09.2018r. nasza grupa występowała na Pikniku Rodzinnym zorganizowanym przez Radę Osiedla. Wszyscy zaśpiewaliśmy piosenkę „Ziemia wyspa zielona” a dziewczynki zatańczyły taniec hiszpański. Otrzymaliśmy mnóstwo braw.