Oddział XIII ,,Pracowite pszczółki”

  
Godziny pracy oddziału: 
poniedziałek, czwartek, piątek- 7:00-16:00
wtorek,środa- 7:00-7:00- 15:30
JĘZYK ANGIELSKI W RAMACH PODSTAWY PROGRAMOWEJ

 

ZAJĘCIA DODATKOWE:     

 

Religia: środa- 10:30-11:00
piątek- 9:00-9:30
                              
Rytmika i taniec :  miesiące nieparzyste: piątek- 11:00-11:30
 miesiące parzyste: wtorek- 13:00-13:30

 

Fitness: miesiące nieparzyste: wtorek-11:00-11:30
miesiące parzyste:  środa- 11:00-11:30     

TEMATYKA KOMPLEKSOWA NA MIESIĄC PAŹDZIERNIK:

"Drogowe ABC" -realizacja projektu
 
Jesień w lesie
 
Jesienne zbiory

WIERSZ

Gdy przez pasy przejść wypada, ważna wtedy to zasada,

By rozejrzeć się na boki nim postawię pierwsze kroki.

Patrzę w lewo, patrzę w prawo, znów na lewo zerkam żwawo,

Gdy już czuję się bezpiecznie, to przez pasy idę grzecznie.

Szybkim krokiem maszeruję, dorosłego się pilnuję.

PIOSENKA

„Urodziny Marchewki”

Na marchewki urodziny
Wszystkie zeszły się jarzyny.

A marchewka gości wita
I o zdrowie grzecznie pyta.

Kartofelek podskakuje,
Burak z rzepką już tańcuje.

Pan kartofel z krótką nóżką
Biegnie szybko za pietruszką.

Kalarepka w kącie stała
Ze zmartwienia aż pobladła.

Tak się martwi, płacze szczerze,
Nikt do tańca jej nie bierze.

Wtem pomidor nagle wpada,
Kalarepce ukłon składa.

Moja droga kalarepko
Tańczże ze mną, tańczże krzepko.

Wszystkie pary jarzynowe
Już do tańca są gotowe.

Gra muzyka, to poleczka,

Wszyscy tańczą już w kółeczkach.

 

Badacze i odkrywcy

W dniu 7.10.2020r. na zajęciach przyrodniczo-ekologicznych eksperymentowaliśmy. Najpierw przez lupy obserwowaliśmy szyszki i gałązki świerkowe. Następnie jedną z szyszek wsadziliśmy do słoika z wodą. Chcieliśmy się dowiedzieć, co stanie się z szyszką pod wpływem wilgoci.  Na efekt nie musieliśmy długo czekać.

Po ok 2 godzinach szyszka zamknęła się!!!

Teraz już wiemy, dlaczego podczas deszczowej pogody wszystkie szyszki w lesie "zamykają się" jak małe jeżyki:)

 

 

 

 

 

 

BADACZE I ODKRYWCY

W październiku członkowie przedszkolnego  koła LOP  obchodzili "Dzień drzewa". Celem było zwiększenie świadomości ekologicznej oraz zachęcenie przedszkolaków do podejmowania działań proekologicznych dotyczących ochrony drzew. Na  zajęciach przyrodniczo-ekologicznych eksperymentowaliśmy. Najpierw porównywaliśmy liście oraz do jakiego należy drzewa. Następnie dowiedzieliśmy się "Dlaczego liście zmieniają kolor?" i ile kolorów ukrytych jest w każdym z liściu.

 

 

REALIZACJA PROJEKTU "DROGOWE ABC"

Dzieci z oddziału Pracowite Pszczółki w pierwszym tygodniu października realizowały projekt ,,Drogowe ABC” którego głównym celem było podniesienie bezpieczeństwa na drodze dzieci i ich rodzin. W trakcie zajęć dzieci zdobywały wiadomości i praktyczne umiejętności związane z bezpiecznym zachowaniem się na ulicy z sygnalizacją świetlną i bez, udzielaniem pierwszej pomocy – numer alarmowy, pomoc poszkodowanym, sposobów podnoszenia własnego bezpieczeństwa.

ŚWIATOWY DZIEŃ UŚMIECHU

2 października 2020 r. obchodziliśmy w naszym przedszkolu Światowy Dzień Uśmiechu. Była to dobra okazja, by porozmawiać o naszych emocjach, głównie smutku i radości, których na co dzień doświadczamy. W tym dniu przedszkolaki starały się przez cały dzień zachować dobry humor i uśmiech na twarzy.

28 września dzieci wykonały pracę w ramach  ekologicznej kampanii ukierunkowanej na problematykę odpadów z tworzyw sztucznych. Naszą żyrafę będzie można podziwiać na wystawie w przedszkolu.

KĄCIK PRZYRODY

DZIEŃ BEZ SAMOCHODU

23 września członkowie przedszkolnego  koła LOP wzięli udział w akcji Dzień bez Samochodu. Celem akcji było propagowanie postaw ekologicznych, przekonanie do alternatywnych środków transportu, promocja transportu publicznego. Przedszkolaki podczas zajęć dydaktycznych przekonywały się, że życie bez samochodu przyczynia się do zmniejszenia hałasu i zanieczyszczania powietrza, co wpływa na polepszenie jakości naszego życia.  Dzieci wykonały prace plastyczne.

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka jak co roku obchodzony jest 20 września. Święto to zostało ustanowione, aby podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci. Dzień ten ma także dostarczyć dzieciom kolejnych okazji do świętowania, wspaniałej zabawy oraz czerpania radości z bycia przedszkolakiem. Dnia 18  września dzieci z oddziału XIII czekało wiele atrakcji i niespodzianek przygotowanych przez Panie. Wśród nich znalazły się między innymi gry i zabawy integracyjne. Wszyscy bawili się znakomicie, a zadowolenie nie znikało z twarzy przedszkolaków. Z pewnością ten radosny dzień na długo pozostanie w pamięci każdego dziecka.

SPOTKANIE Z AUTORKĄ BAJEK DLA DZIECI

Dnia 15 września naszym gościem była Zofia Stanecka autorka bajek "Basia"  dla dzieci, która w ciekawy sposób przybliżyła nam swoją pracę i opowiedziała jak powstają książki. W bardzo przyjemnej atmosferze zabawy i humoru dzieci miały okazję zapoznać się z twórczością autorki.