Oddział XIII ,,Pracowite pszczółki”

  
Godziny pracy oddziału: 
poniedziałek, czwartek, piątek- 7:00-16:00
wtorek,środa- 7:00-7:00- 15:30
JĘZYK ANGIELSKI W RAMACH PODSTAWY PROGRAMOWEJ
ZAJĘCIA DODATKOWE:     
Religia: środa- 10:30-11:00
piątek- 9:00-9:30
                              
Rytmika i taniec :  miesiące nieparzyste: piątek- 11:00-11:30
 miesiące parzyste: wtorek- 13:00-13:30
 

TEMATYKA KOMPLEKSOWA NA MIESIĄC KWIECIEŃ:

Wielkanocne zwyczaje.

Praca rolnika.

„Kubusiowi przyjaciele natury” – realizacja projektu

ZDALNE NAUCZANIE:

12-16.04.2021-ZDALNE-NAUCZANIE-ODDZIAŁ-XIII-KLIKNIJ-TUTAJ

01-09.04.2021-ZDALNE-NAUCZANIE-ODDZIAŁ-XIII-KLIKNIJ-TUTAJ.

29-31.03.2021-ZDALNE-NAUCZANIE-ODDZIAŁ-XIII-KLIKNIJ-TUTAJ

JĘZYK ANGIELSKI- ZDALNE NAUCZANIE:

12.04-16.04.2021,JĘZYK ANGIELSKI, ZDALNE NAUCZANIE, KLIKNIJ TUTAJ,

06-09.2021, JĘZYK ANGIELSKI, ZDALNE NAUCZANIE, KLIKNIJ TUTAJ

29.03-02.04.2021r.- JĘZYK ANGIELSKI, ZDALNE NAUCZANIE, KLIKNIJ TUTAJ

RELIGIA- ZDALNE NAUCZANIE:

Wielkanoc

Wielka-Sobota

Wiosenne zabawy na świeżym powietrzu

Kilkoro dzieci wzięło udział w konkursie plastycznym pt. „W wielkanocnym nastroju” organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Płocku. Chłopcy wykonali prac takie jak: kartka świąteczna, jajko wielkanocne. Rozwijały przy tym wyobraźnię i zainteresowania plastyczne oraz poszerzały tradycję świąt wielkanocnych. Życzymy powodzenia!

Marzec- to miesiąc, kiedy czekamy na nadejście wiosny. Dzieci poszerzały wiedzę nt. zwiastunów wiosny, poznały prace w ogrodzie oraz przysłowie: „w marcu jak w garncu” i związane z tym kaprysy pogodowe. Wykonywały m.in. wiosenne motylki, przebiśniegi metodą orgiami z kwadratu oraz kukłę „Marzannę”.    22 marca dzieci tańczyły dla wiosny, wykonały wiosenne mandale i wyruszyły na wiosenny spacer z Marzanną, by wypędzić zimę, a powitać wiosnę.

Fajnie się bawimy uczestnicząc w wielu zabawach, np.:

-potrafimy układać w klaserach wyrazy,

-bawimy się w zabawy matematyczne: „Miś na schodach”,

-gramy na instrumentach do układu graficznego (symbole pogodowe).

W marcu dzieci poznały zasady korzystania z komputera. Wspólnie ustalały, że powinny korzystać z komputera z umiarem, a wybierać bardziej zdrowy styl życia. Poznały zasady bezpieczeństwa przy korzystaniu z komputera. Wspólnie z nauczycielem wykonały plakat. Chętnie próbowały pisać i rysować z użyciem komputera, uświadamiając sobie, że komputer może być wykorzystywany nie tylko do gier, ale także do innych rzeczy.

W styczniu przedszkolaki wzięły udział w ogólnopolskim  konkursie plastycznym pt. „Serduszko puka w rytmie cza cza” oraz „Zima za oknami”. Zadaniem dzieci było wykonać pracę plastyczną technika dowolną.  Pomimo, że nie wygraliśmy nagrody to za udział otrzymaliśmy gorące podziękowania i piękny dyplom.

Dnia 4 marca przedszkolaki miały okazję dowiedzieć się jak dbać o higienę jamy ustnej, aby ząbki były zawsze zdrowe, a uśmiech błyszczał czystością.

Podsumowaniem tematyki o bajkach, był „Quiz wiedzy”. Dzieci wykazały się znajomością wielu bajek i legend. Pamiętały bohaterów, tytuły bajek oraz rozpoznawały bajki po przeczytanym fragmencie.

W lutym dzieci „przeniosły” się w świat baśni i bajek. Na jednym z zajęć poznały nową bajkę: „O chatce i jej mieszkańcach”. Radość sprawiało dzieciom wcielenie się w postacie bajkowe i samodzielne przedstawienie inscenizacji.

BAL KARNAWAŁOWY

W dniu 04.02.2021 w naszej grupie odbył się bal karnawałowy. Dzieci w swoich wymarzonych strojach chętnie uczestniczyły w zabawach tanecznych .

Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla Babć i Dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości.
21 stycznia ze względu na zaistniałą sytuację pandemiczną i troskę o nasze zdrowie, świętowanie miało charakter symboliczny. Przedszkolaki ten wyjątkowy dzień, uczciły w swojej Sali Dzień babci i Dziadka. Opowiadały o swoich Dziadkach, śpiewały piosenki, uczestniczyły w zabawach tanecznych oraz recytowały wierszyk. Wykonały również dla swoich ukochanych Dziadków piękne upominki. Dzieci z oddziału Pracowite Pszczółki przesyłają moc buziaków !

22 grudnia „Świąteczne życzenia wszystkim składamy i piękne kolędy dla was śpiewamy”

spotkanie przy choince oraz wspólne kolędowanie.

Badacze i odkrywcy - musujące foremki - chemia czy magia?

Badacze i odkrywcy - woreczek sensoryczny czyli wspieranie rozwoju dziecka poprzez stymulowanie zmysłów.

Właśnie 4 grudnia w naszym przedszkolu zagościł niezwykły czas oczekiwania.  Od rana w przedszkolu panował gwar i radość, dzieci z wielką niecierpliwością oczekiwały na przyjście niezwykłego gościa – Św. Mikołaja!

25 listopada obchodziliśmy "Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia" pod hasłem "Wszystkie misie to przytulisie". Dzieci poznały historię obchodów tego dnia, wzbogaciły wiedzę nt. gatunków niedźwiedzi. Wykonywały wspólny plakat, kolorowały własnego misia oraz uczestniczyły w zabawach przy muzyce.

Prace na konkurs plastyczny organizowany przez Akademię Lwa Honorka w Płocku pt: "Prawa dziecka - stop przemocy"

21 listopada w Polsce i na świecie obchodzimy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Przedszkolaki  obchodziły go 20 listopada w piątek. W tym dniu przyszły ubrane na kolor żółty. Kolor ten symbolizuje radość i szczęście.  Pracowite Pszczółki  opowiedziały sobie, co to jest życzliwość, dlaczego warto być życzliwym i jak okazywać życzliwość na co dzień. Była to wspaniała okazja do przypomnienia „magicznych słów”, w czym pomogły nam zabawne wierszyki oraz zabawy ruchowe. Została otworzona skrzynka "Życzliwości i pozdrowień" - było dużo radości.

KONKURS PLASTYCZNY

Troje dzieci wzięło udział w XXI Ogólnopolskim konkursie plastycznym "Ja i Król Maciuś Pierwszy". Organizatorem był Młodzieżowy Dom Kultury im. Króla Maciusia Pierwszego w Płocku. Tematem pracy były przygody Króla Maciusia.  Życzymy wszystkim dzieciom powodzenia!

Dnia 10 listopada 2020 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości - 11 listopada. Uroczystość miała charakter wewnętrzny - oddzielnie w każdym oddziale. Dzieci świętowały Odzyskanie przez Polskę Niepodległości poprzez uroczyste odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego

DZIEŃ JEŻA

10 listopada przypada Międzynarodowy Dzień Jeża.  Święto tych sympatycznych ssaków dzieci z przedszkolnego  koła LOP   uczciły nieco wcześniej  bo 9 listopada. Celem obchodów było przypomnienie dzieciom, iż jeże to zwierzęta chronione. Wszystkie dzieci tego dnia miały na głowach sylwetę jeża. Przedszkolaki miały okazję poszerzyć wiadomości dotyczące środowiska naturalnego jeży, ich wyglądu, sposobu poruszania się, odżywiania oraz tego, w jaki sposób przygotowują się do zimy. Dzieci uczestniczyły w wielu zabawach.

ZABAWY W OGRODZIE

Na początku listopada "Pracowite pszczółki" korzystały z pogody. W ogrodzie przedszkolnym rysowały kredą po betonie. Bawiły się również w gry takie jak "Klasy".

 

W okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania oddziału XIII, będzie organizowane kształcenie na odległość.  Poniżej, proponujemy Państwu materiały do pracy z dzieckiem w domu.

NAUCZANIE-ZDALNE-22.10.2020-ODDZIAŁ-XIII-KLIKNIJ-TUTAJ.pdf

Badacze i odkrywcy

W dniu 7.10.2020r. na zajęciach przyrodniczo-ekologicznych eksperymentowaliśmy. Najpierw przez lupy obserwowaliśmy szyszki i gałązki świerkowe. Następnie jedną z szyszek wsadziliśmy do słoika z wodą. Chcieliśmy się dowiedzieć, co stanie się z szyszką pod wpływem wilgoci.  Na efekt nie musieliśmy długo czekać.

Po ok 2 godzinach szyszka zamknęła się!!!

Teraz już wiemy, dlaczego podczas deszczowej pogody wszystkie szyszki w lesie "zamykają się" jak małe jeżyki:)

 

BADACZE I ODKRYWCY

W październiku członkowie przedszkolnego  koła LOP  obchodzili "Dzień drzewa". Celem było zwiększenie świadomości ekologicznej oraz zachęcenie przedszkolaków do podejmowania działań proekologicznych dotyczących ochrony drzew. Na  zajęciach przyrodniczo-ekologicznych eksperymentowaliśmy. Najpierw porównywaliśmy liście oraz do jakiego należy drzewa. Następnie dowiedzieliśmy się "Dlaczego liście zmieniają kolor?" i ile kolorów ukrytych jest w każdym z liściu.

REALIZACJA PROJEKTU "DROGOWE ABC"

Dzieci z oddziału Pracowite Pszczółki w pierwszym tygodniu października realizowały projekt ,,Drogowe ABC” którego głównym celem było podniesienie bezpieczeństwa na drodze dzieci i ich rodzin. W trakcie zajęć dzieci zdobywały wiadomości i praktyczne umiejętności związane z bezpiecznym zachowaniem się na ulicy z sygnalizacją świetlną i bez, udzielaniem pierwszej pomocy – numer alarmowy, pomoc poszkodowanym, sposobów podnoszenia własnego bezpieczeństwa.

ŚWIATOWY DZIEŃ UŚMIECHU

2 października 2020 r. obchodziliśmy w naszym przedszkolu Światowy Dzień Uśmiechu. Była to dobra okazja, by porozmawiać o naszych emocjach, głównie smutku i radości, których na co dzień doświadczamy. W tym dniu przedszkolaki starały się przez cały dzień zachować dobry humor i uśmiech na twarzy.

28 września dzieci wykonały pracę w ramach  ekologicznej kampanii ukierunkowanej na problematykę odpadów z tworzyw sztucznych. Naszą żyrafę będzie można podziwiać na wystawie w przedszkolu.

KĄCIK PRZYRODY

DZIEŃ BEZ SAMOCHODU

23 września członkowie przedszkolnego  koła LOP wzięli udział w akcji Dzień bez Samochodu. Celem akcji było propagowanie postaw ekologicznych, przekonanie do alternatywnych środków transportu, promocja transportu publicznego. Przedszkolaki podczas zajęć dydaktycznych przekonywały się, że życie bez samochodu przyczynia się do zmniejszenia hałasu i zanieczyszczania powietrza, co wpływa na polepszenie jakości naszego życia.  Dzieci wykonały prace plastyczne.

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka jak co roku obchodzony jest 20 września. Święto to zostało ustanowione, aby podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci. Dzień ten ma także dostarczyć dzieciom kolejnych okazji do świętowania, wspaniałej zabawy oraz czerpania radości z bycia przedszkolakiem. Dnia 18  września dzieci z oddziału XIII czekało wiele atrakcji i niespodzianek przygotowanych przez Panie. Wśród nich znalazły się między innymi gry i zabawy integracyjne. Wszyscy bawili się znakomicie, a zadowolenie nie znikało z twarzy przedszkolaków. Z pewnością ten radosny dzień na długo pozostanie w pamięci każdego dziecka.

SPOTKANIE Z AUTORKĄ BAJEK DLA DZIECI

Dnia 15 września naszym gościem była Zofia Stanecka autorka bajek "Basia"  dla dzieci, która w ciekawy sposób przybliżyła nam swoją pracę i opowiedziała jak powstają książki. W bardzo przyjemnej atmosferze zabawy i humoru dzieci miały okazję zapoznać się z twórczością autorki.