Oddział XII ,,Sprytne misie”

GODZINY PRACY ODDZIAŁU: 
poniedziałek-czwartek: 7:00-16:00
piątek: 7:30-15:30

ZAJĘCIA DODATKOWE:

Religia: wtorek, piątek: 10:00-10:30

Teniec z elem. rytmiki: 
miesiące nieparzyste :  poniedziałek 9:30-10:00, czwartek 10:00-10:30
miesiące parzyste:  wtorek, czwartek 13:00-13:30

Język angielski:    
miesiące nieparzyste :  wtorek, środa 12:55-13:25 
miesiące parzyste:  wtorek, środa 10:30-11:00

Fitness:
miesiące nieparzyste :  środa 12:00-12:30, piątek 12:30-13:00 
miesiące parzyste:  środa 11:00-11:30, piątek 10:30-11:00

TEMATYKA KOMPLEKSOWA NA MIESIĄC CZERWIEC:

Lubimy to samo, ale każde z nas jest inne

Już niedługo idziemy do szkoły- wkrótce wakacje

PIOSENKA DO NAUKI

"Przyszło do nas lato" 

Przyszło do nas lato, kolorowe lato.
Hej maluchy, hej dzieciaki, co wy na to?
Będziemy po łące biegać na bosaka.
Razem z żabą zieloną przez kałuże skakać

Ref.
Hej maluchy, hej dzieciaki, co wy na to?
Że będziemy się bawili całe lato.


Przyszło do nas lato, pełne słońca blasku.
Wybuduję gdzieś nad rzeką zamek z piasku.
Będziemy motyle gonili po łąkach.
policzymy, ile kropek ma biedronka.

Ref.
Hej maluchy , hej dzieciaki, co wy na to?
Że będziemy się bawili całe lato.

 
WIERSZ DO NAUKI
 
„Dzieci” D. Gellner

Wszystkie dzieci na całym świecie,

Są takie same,

 lubią skakać na jednej nodze,

I lubią zanudzać mamę

Wszystkie dzieci na całym świecie,

Śpiewają wesołe piosenki,

 I byle kamyk i byle szkiełko,

Biorą jak skarb do ręki,

Podobno dzieci na całym świecie,

Bywają niegrzeczne czasem,

 Lecz to nie u nas nie w naszym mieście,

To gdzieś za górą za lasem.

W dniu 28 maja wybraliśmy się na wycieczkę do Torunia. Zwiedzaliśmy i poznawaliśmy historie miasta. Dzieci odwiedziły piernikarnię mistrza Bogumiła, gdzie odbyły się warsztaty z wielką radością robiliśmy pierniki. Przedszkolaki również  świetnie bawiły się w Młynie Wiedzy. To był bardzo ciekawy pełen atrakcji dzień. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tydzień czytania dzieciom 
13 maja odbyła się w naszym przedszkolu Inauguracja "Tygodnia czytania dzieciom" Przez cały tydzień gościliśmy w naszym oddziale chętnych rodziców, którzy czytali dzieciom książeczki. Wszystkim serdecznie dziękujemy. 

 

 

 

 

 

Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej przygotowało dla dzieci zajęcie z cyklu „Ekologiczne pogadanki”. Dzieci miały możliwość utrwalenia i poszerzenia wiadomości na temat segregacji śmieci. Wykazały się dużą znajomością tego tematu. Na pamiątkę otrzymały gry dla grupy dotyczące segregacji odpadów.

Dnia 15 maja dzieci zostały zaproszone do Książnicy Płockiej na spotkanie z ilustratorem książek dla dzieci Maciejem Symanowiczem. Oglądały książki ilustrowane przez zaproszonego gościa. Podziwiały jego talent obserwując jak rysował bohaterów ilustrowanych książek. Zaprosił dzieci do rysowania swoich marzeń. Dzieci były zainteresowane i zaciekawione. Na pożegnanie dostały rysunek wykonany przez Pana Symanowicza z dedykacją i autografem.

W kwietniu dzieci uczestniczyły w warsztatach piernikowych związanych ze świętami wielkanocnymi. Zajęcia rozpoczęły się od krótkiej opowieści na temat ciasta piernikowego oraz przypraw i składników niezbędnych do wyprodukowania pysznych pierników. Dzieci samodzielnie ozdabiały i lukrowały piernikowego baranka i pisankę. Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii.

Dnia 4 marca 2019 dzieci z oddziału XII uczestniczyły w spotkaniu z krawcową w ramach realizacji tematyki ,,Tańcowała igła z nitką". Dzieci miały okazję poznać pracę krawcowej, oglądały maszynę do szycia, przybory i akcesoria krawieckie. Obserwowały jak krawcowa szyje na maszynie. Podziwiały różnorodność ściegów krawieckich.

Dnia 19 lutego nasze przedszkole odwiedzili Państwo z Wiejskiego Gospodarstwa Edukacyjnego "BABALUDA". Odbyty się zajęcia edukacyjne  "Od owieczki do czapeczki" Dzieci poznały owieczkę Pole, dowiedziały się jak się uzyskuje wełnę i co z niej powstaje.Dnia 19 lutego nasze przedszkole odwiedzili Państwo z Wiejskiego Gospodarstwa Edukacyjnego "BABALUDA". Odbyty się zajęcia edukacyjne  "Od owieczki do czapeczki" Dzieci poznały owieczkę Pole, dowiedziały się jak się uzyskuje wełnę i co z niej powstaje.

"Kocham Babcię i Dziadka to nie żarty moi mili, 

dzisiaj im życzenia składam by 100 lat nam żyli…”

Święto babci i dziadka to dzień pełen wzruszeń i radości. Dzieci z grupy XII zaprezentowały dla 

swoich babć i dziadków program artystyczny: wiersze, tańce, piosenki. Zaprosiły miłych gości do 

wspólnej zabawy przy muzyce. Na zakończenie złożyły życzenia i wręczyły własnoręcznie przygotowane laurki.

Śliczna, drobna, elegancka. W sukieneczce, z parasolką, jedzie bryczką, a w jej głowie sto pomysłów na figle i żarciki. Kto bardziej kocha psocić od Pchły Szachrajki? 9 stycznia nasza grupa wybrała się do Teatru. Przedszkolaki obejrzały przedstawienie teatralne.  Aktorzy świetnie odegrali swoje role, a piękne stroje, scenografia, humorystyczne dialogi oraz efekty świetlne i dźwiękowe sprawiły, że dzieci oglądały przedstawienie z dużym zainteresowaniem.

14 grudnia nasza grupa odwiedziła Muzeum Mazowieckie w Płocku- dzieci wzięły udział w lekcji poświęconej tradycjom Bożego Narodzenia, a także mogliśmy zobaczyć wystawę Kultura Mazowsza w ludowej wizji świata to barwna i niezwykła opowieść o kulturze ludowej Mazowsza. Muzeum przeorganizowało swoje przestrzenie tak, by w pasjonujący sposób przedstawić grupy etnograficzne naszego regionu i zwyczaje panujące tu od wieków.  

17 grudnia odwiedził nas  Lew Honorek wraz Panem Bartkiem i panią Sylwią. Dzieci dokładnie poznały elementy umundurowani i sprzęt którym się posługuje  Strażnik, oraz dowiedzieli się różne ciekawostki o pracy Strażnika Miejskiego. Jak zwykle na koniec czekała niespodzianka w postaci upominków od Honoriusza.

  

21 grudnia w ramach akcji Mały Miś w świecie Wielkiej literatury, Sprytne Misie uczestniczyły w warsztatach kulinarnych. Dzieci poznały nowe przepisy a także przygotowały  pyszne sałatki. 

30 listopada w oddziale XII odbyły się Andrzejki. Dzieci przeniosły się w świat magii, wróżb i zabaw andrzejkowych. Miały możliwość poznania dawnej tradycji andrzejkowej. 

Gabrysia z oddziału XII wzięła udział w konkursie plastycznym „Patriotyczne origami – herby polskie” organizowanym przez Miejskie Przedszkole nr 34 w Płocku. Praca, która wykonała zdobyła I miejsce. Gratulujemy. 


Dzieci z oddziału XII „Sprytne misie” uczestniczyły w zajęciu w Książnicy Płockiej. Tematyka zajęcia była związana z obchodami 100lecia Niepodległości Polski. Dzieci słuchały legendy „Bursztynowa korona”, brały udział w zabawach utrwalających wiadomości o Polsce i symbolach narodowych.

16.11.2018 dzieci uczestniczyły w zajęciu ekologicznym na temat „Co to jest powietrze?” przeprowadzonym przez pracownika Regionalnego Centrum Edukacji Ekologicznej. Dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy na temat powietrza, np. że jest bezbarwne, bezwonne, niewidoczne itp. Poznały źródła zanieczyszczeń powietrza, wiedzą jak można temu przeciwdziałać.

22 października odwiedziła nas Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna. Opowiedzieli dzieciom o średniowiecznym Płocku , a rycerze z Płockiej Drużyny Kuszniczej prezentowali swój strój i broń, którą walczą. Zajęcia odbywają się w ramach zadania  "Płock na Szlaku Książąt Mazowieckich" 

Dnia 19 października  grupa Sprytne misie wybrała się na wycieczkę do sali zabaw "Fikołki" wszyscy wspaniale się bawili, aż żal było wracać. 

Dnia 11.10.2018 r. grupa Sprytne misie wybrała się na wycieczkę na warsztaty "Od ziarenka do bochenka" do Wiejskiego Modelowego Centrum Ekoturystyki w Sendeniu.
Dzieci zapoznały się z etapami powstawania chleba dawniej i dziś- wyrabianie i wypiek chleba przez dzieci. Były również inne atrakcje pokaz hotelu dla dzikich owadów, pokaz odnawialnych źródeł energii (ogniwa fotowoltaiczne, zabawki zasilane energią słoneczną, kolektory słoneczne). Następnie wybraliśmy się na spacer ścieżką ekologiczną do 135- letniego jałowca, były też  zabaw na świeżym powietrzu i ognisko.          

W dniu 19.09.2018 dzieci z grupy XII uczestniczyły w zajęciu „Dzieciaki sadzeniaki” w Leroy Merlin. Uczyły się pielęgnacji roślin, rozwijały zamiłowania przyrodnicze. Każde dziecko posadziło do doniczki swoją roślinkę (wrzos). To było ciekawe doświadczenie.