Oddział IX ,,Roztańczone elfy”

 

  Godziny pracy oddziału:    

religia: wtorek-  10.30- 11.00

piątek- 10.30- 11.00;

taniec z elem. rytmiki: w m-cach:IX, XI,I,III, - poniedziałek,czwartek - 10.25- 10.55

                                                                                  w m-cach:X,XII,II,IV, - wtorek,czwartek-12.00-12.30

j. angielski: w m-cach: IX, XI, I ,III, V, -wtorek,środa – 12.25-12.55  

                          w m-cach: X, XII, II, IV, VI, -wtorek,środa -  10.00- 10.30

Fitness: w m-cach: IX, XI, I, III,V - środa – 11.00- 11.30;piątek- 12.00-12.30

                                                         w m-cach: X, XII, II, IV, VI - środa – 10.30- 11.00; piątek- 11.00-11.

TEMATYKA KOMPLEKSOWA NA MIESIĄC CZERWIEC

Dzieci z całego świata mają swoje prawa.

Co tam piszczy w trawie ?

Bezpieczne  wakacje  !

PIOSENKA

Piosenka ,,Żegnamy  przedszkole ‘’

 1.Kończymy już przedszkole, do szkoły czas,
zeszyty i tornistry wołają nas,
A my nie chcemy, nie chcemy jeszcze iść.
Ref. Tak bardzo nam tu dobrze,
że nie chcemy wcale jeszcze iść.

2. Wakacje szybko miną, a potem już,
zadzwoni pierwszy dzwonek, lekcje tuż-tuż
A my nie chcemy, nie chcemy jeszcze iść.
               Ref. Tak bardzo nam tu dobrze,…

3. Lecz co tu robić, w życiu zawsze tak jest,
że upływają lata, starszym się jest.
A my nie chcemy, nie chcemy starsi być.
              Ref. Tak bardzo nam tu dobrze,…

WIERSZ

,,Mija roczek szkolny ‘’L.Wiszniewski

Nadchodzą wakacje,

mija roczek szkolny!

Będę sobie hasał

jak ten konik polny.

Wyjadę nad morze

albo lepiej w góry

i tam wejdę na szczyt,

który sięga chmury...                             

Lub pójdę do lasu,

książeczkę zabiorę

i będę ją czytał

w cieniu pod jaworem.

Gdy nadejdzie chwila 

by do szkoły wrócić, 

uczynię to chętnie

bo się lubię uczyć!

28 maja ,,Roztańczone Elfy’’  uczestniczyły  w  wycieczce do  Torunia . Wczesnym rankiem wyruszyliśmy w drogę. W czasie spaceru po Toruńskiej Starówce dzieci słuchały legend i opowieści o zabytkach miasta. Oglądaliśmy zachowane fragmenty Zamku Krzyżackiego , Krzywą Wieżę , dom i pomnik Mikołaja Kopernika, osiołka z brązu  i  figurkę pieska Filusia. Tajniki pieczenia toruńskich pierników zgłębialiśmy na   warsztatach  w ,,Piernikarni Mistrza Bogumiła’’ . Najlepszą atrakcją dla dzieci okazał się pobyt  w  interaktywnym Centrum Nowoczesności,, Młyn Wiedzy’’, gdzie dzieci mogły  samodzielnie przeprowadzać  doświadczenia, badając zjawiska z różnych dziedzin nauki i przyrody. To była wyprawa, która na długo pozostanie w  pamięci zadowolonych z wycieczki  dzieci.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

23  maja   dzieci z naszej grupy zaprosiły rodziców na uroczystość  z okazji ,,Święta  Rodziny ‘’. W recytowanych wierszach i śpiewanych piosenkach wyrażały swoją miłość do mamy i taty. Następnie zaprosiły  rodziców   do wspólnych zabaw  . Z wielką radością i zaangażowaniem brali udział  w rywalizacji  podczas  różnych gier  ,konkursów  i zabaw integracyjnych .Wszystkim dopisywał dobry  humor  i radość  ze wspólnie spędzonego czasu.

22.V.2019 dzieci z naszej grupy reprezentowały placówkę w XVIII Olimpiadzie Sportowej Przedszkolaków, której organizatorem było M P nr 29. Nasi mali sportowcy dzielnie rywalizowali z drużynami z innych przedszkoli, pokonując poszczególne etapy toru przeszkód. Dzieci nie zajęły co prawda I miejsca, ale   jak   prawdziwi sportowcy powiedziały, że : „ważny jest udział i fajna zabawa”.

Zajęcia ekologiczne

17 maja gościliśmy w naszej grupie  panią  z Regionalnego Centrum Edukacji Ekologicznej. Rozmawialiśmy o odpadach, które każdy z nas produkuje. Przypomnieliśmy sobie jak segregować śmieci do odpowiednich pojemników. W grupach wykonywaliśmy zadanie, w którym należało przykleić obrazki odpadów w odpowiednie miejsce. 

13 maja braliśmy udział w przedszkolnej imprezie z  okazji rozpoczynającego się w naszym przedszkolu Tygodnia  Czytania Dzieciom.

Cały  tydzień gościliśmy  chętnych rodziców , którzy czytali  dzieciom wybrane przez siebie książeczki. Odwiedziła nas mama Wiktorii, Szymona , Karola , Leona .

Opowiadania i bajeczki  sprawiły im dużo radości , uczyły że dobro popłaca i zawsze zwycięża, że nie należy się przechwalać i ufać obcym .

W  tygodniu czytania  dzieci z naszej  grupy (Kornelia ,Asia, Susana, Wiktoria i Agatka ) zaprezentowały swoje  umiejętności czytania, czytając dzieciom z młodszych grup swoje ulubione  książeczki  . Odwiedziliśmy dzieci z oddziału XII i VI.  Za prezentację swoich  umiejętności zostały nagrodzone pochwałami i brawami przez młodszych kolegów i ich panie .

Dzieci  poświęcały uwagę  książce i czytaniu  nie tylko  w tym tygodniu . Od  lutego działa w naszej grupie ,,Klub wędrującej książki ‘’. Jego celem było rozwijanie zainteresowań czytelniczych dzieci poprzez umożliwienie  wypożyczania książek do  domu i czytaniu ich wspólnie z rodzina . Działalność klubu cieszyła się dużym zainteresowaniem dzieci i rodziców .  Dziękujemy  za poświęcony czas i zaangażowanie się  w działalność czytelniczą naszej  grupy .

 

17 maja   Wiktoria z naszej grupy wzięła udział w uroczystości  rozstrzygnięcia  ogólnopolskiego  konkursu plastycznego pt; ,,Odpady segregujemy w czystości żyjemy ’’. Wszystkie dzieci  obejrzały inscenizację słowno-muzyczną ,,Ekostraznicy’’   oraz brały udział  w zabawach ekologicznych. Na zakończenie Wiktoria  otrzymała  dyplom,  drobny  upominek i podziękowanie za udział w konkursie.

Zajęcia w bibliotece

26 kwietnia ponownie udaliśmy się na zajęcia  edukacyjne do Książnicy nr. 7 w Płocku. Pani  Agnieszka zapoznała dzieci z ciekawostkami dotyczącymi Unii Europejskiej. Dzieci chętnie obejrzały program edukacyjny dla dzieci i oglądały w encyklopedii  ilustracje związane z państwami należącymi do UE.    

 

?

WYCIECZKA DO MUZEUM

25kwietnia 2019r.   nasza grupa odwiedziła Muzeum Mazowieckie w Płocku. Dzieci wzięły udział w  warsztatach edukacyjnych pt. ,,Papier ,  pióro , kałamarz ‘’, podczas których  miały  okazję zapoznać się z historią powstania papieru oraz techniką pisania gęsim piórem. Na początku spotkania  oglądaliśmy  wystawę i słuchaliśmy  opowieści o średniowiecznych skrybach. Potem  dowiedzieliśmy jak ludzie komunikowali się ze sobą  i   na czym polegało używanie pieczęci lakowej.   W drugiej części spotkania poznaliśmy   co to jest atrament ,  kałamarz i wzięliśmy udział  w warsztatach pisania gęsim piórem. Dla wielu z nas  czynność ta  okazała się nie lada wyzwaniem, jednak  pisanie prawdziwym gęsim piórem sprawiło dzieciom wielką radość.

,,Wielkanocne  warsztaty’’

4 kwietnia  ,,Roztańczone elfy ‘’brały  udział w świątecznych  warsztatach piernikowych.  Ozdabialiśmy  cukrowymi ozdobami piernikową  wielkanocną  kurkę  i jajko Było słodko i pachnąco a warsztaty  sprawiły dzieciom dużo radości.

Rozwijając talenty i zainteresowania naszych przedszkolaków bierzemy udział w licznych lokalnych i ogólnopolskich konkursach plastycznych, muzycznych , ekologicznych i innych. W ubiegłym  tygodniu cieszyliśmy się z sukcesów  naszych 2 dziewczynek. Zosia zdobyła wyróżnienie w konkursie plastycznym w ramach realizacji projektu Akademia Lwa Honorka pt; ,,Tableteczki  to nie cukiereczki’’.  Nagrodę otrzymała z rąk Lwa Honorka,  który odwiedził naszą  grupę.

Drugi sukces naszych dzieci to I miejsce Kornelii w konkursie plastycznym ,,Tradycje wielkanocne ‘’organizowanym przez Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki . Prace Kornelii i innych laureatów można podziwiać na wystawie w Galerii Wisła . Gratulujemy!!!!

W  miesiącu marcu  realizowaliśmy  Ogólnopolski  Projekt  „Tydzień bajek polskich”, którego głównym celem było  zainteresowanie dzieci kultowymi polskimi  bajkami .   Podczas trwania projektu dzieci  codziennie poznawały  postacie z polskich dobranocek, które jeszcze nie tak dawno oglądali  ich  rodzice i dziadkowie . Projekt rozpoczęliśmy od bajki „Reksio”, dzieci poznały funkcję jakie może pełnić pies, a także uzupełniły swoje wiadomość na temat  właściwego zachowania w kontaktach z psami. W kolejnym dniu razem z  „Misiem Uszatkiem” gimnastykowaliśmy się i trenowaliśmy skoki na skakankach .  W środę spotkaliśmy się z ,,Bolkiem i Lolkiem ‘’i  każda przeczytana dzieciom  historyjka wywoływała falę radości i uśmiechu  na ich twarzach . Przedszkolaki bawiły się   również w detektywów i za pomocą lup oglądały w powiększeniu okazy przyrodnicze .  Poznały również zapomniane  zabawy i gry podwórkowe  tj. ,,kartofel ‘’, ,,gra w klasy’’, ,,gra w wyliczanki ‘’. Najbardziej dzieci zafascynowały się grą w gumę i codziennie  wytrwale do dziś , trenują  wskazane układy .  W czwartek dzieci poznały ostatniego bohatera – „Koziołka Matołka”. Dzieci na mapie zaznaczały drogę z Płocka do Pacanowa, poznały również znaczenie powiedzenia „Gdyby kózka nie skakała, to by nóżki nie złamała”.  Bohaterowie polskich dobranocek  był  inspiracją do wielu prac plastycznych, które przedszkolaki wykonały z wielką ochotą. Zwieńczeniem  projektu były quizy  i zagadki podsumowujące  „Tydzień  polskich bajek ” oraz wymyślenie przez grupę własnej bajki .

19 marca, dzieci z naszej grupy wzięły udział w zajęciu w Książnicy nr 7. Wysłuchały opowiadania związanego z pracą i pielęgnacją ogrodu wiosną. Chętnie udzielały odpowiedzi na pytania, układały w grupach obrazki z części, uczestniczyły w zabawach integracyjnych oraz kolorowały obrazek, który zabrały ze sobą do przedszkola.

W tym miesiącu, jedna z realizowanych tematyk kompleksowych dotyczyła dzikich zwierząt- egzotycznych i leśnych. Dzieci  organizowały kącik tematyczny, nazywały zwierzęta, chętnie bawiły się z wykorzystaniem figurek zwierząt. Sięgały po książki o zwierzętach, słuchały ciekawostek nt. różnych zwierząt np.: leniwców czy kangurów. Bardzo chętnie w czasie zajęć rozwiązywały zagadki, krzyżówki, układały obrazki z części. Działania te, pomogły w wzbogaceniu i utrwaleniu wiedzy dzieci na temat dzikich zwierząt.

W   lutym  w naszej grupie realizowany był  przy   współpracy z  PSSE  program edukacji antynikotynowej ,,Czyste  powietrze  wokół  nas " . Celem programu było  zwiększenie wiedzy dzieci i rodziców  na temat skutków palenia papierosów, wykształcenie u dzieci świadomej umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, w których inne osoby palą przy nich papierosy.

 Dzieci  aktywnie  uczestniczyły w wielu  zabawach badawczych   i  eksperymentach  dzięki czemu poznały właściwości  powietrza. Realizując cykl zajęć edukacyjnych  dzieci podczas spacerów  obserwowały źródła dymu , określały ich rodzaje oraz przyczyny ich wydobywania się . Wiedzą, że dym papierosowy i zanieczyszczone powietrze  ma zły wpływ na środowisko przyrodnicze i nasze zdrowie . Dzieci ozdabiały  postać Dinka, kolorowały kwiaty, projektowały znaczki  „zakaz palenia i  samodzielnie projektowały zawieszki ,,mamo tato  nie pal przy mnie ‘’. Wykonały tez  ,,papierosowe straszydła ‘’ , śpiewały piosenkę o zielonym Dinku, który nie lubi palaczy i nauczyły się wiersza A.Makarewicz ,,Dosyć już palenia ‘’.   

                    

19 lutego uczestniczyliśmy   w zajęciu pt ,,Od owieczki do czapeczki ‘’ przeprowadzonym przez panie z Wiejskiego Gospodarstwa Ekologicznego ,,Babaluda’’. Dzieci miały okazję obcować z żywą owieczką , dotykały jej miękką sierść i głaskały. Czesały owczą wełnę i przędły na kołowrotku. Oglądały gotowe rzeczy wykonane z prawdziwej owczej wełny np.; rękawiczki, szalik itp. Z  zaciekawieniem słuchały opowieści  dotyczących hodowli owiec i  procesu powstawania wełny .

W dniu 19 lutego 2019r.   w naszej grupie odbyły się zajęcia edukacyjne  z   pracownikiem  płockiego ZOO. Pani  opowiadała  o   wyglądzie , życiu  i zwyczajach  niektórych gadów . Dzieci mogły  dotknąć, pogłaskać żółwia, jaszczurkę ,agamę i węża.  Oglądały i badały dotykiem jaja, kręgosłup ,  wylinkę i skórę pytona i  skorupę żółwia .   Byli także i tacy odważni, którzy nie bali się owinąć węża na szyję, czy przyczepić jaszczurkę do bluzki. Dzieci  wykazały się  niezwykłą ciekawością i ze  skupieniem słuchali wszystkiego, co miała im do przekazania Pani z ZOO.

15 lutego w naszym przedszkolu spotkaliśmy się z  higienistką stomatologiczną. Dzieci mogły zobaczyć  niektóre przybory stomatologiczne, wiertełka do borowania, lusterka i przedmioty służące higienie zębów. Chętnie prowadziły rozmowy z naszym  gościem dotyczące prawidłowego dbania o higienę i zdrowie jamy ustnej  Utrwalały prawidłowy  sposób mycia zębów na pokazowym modelu szczęki.

Zimno, mroźno…..  a  w serduszkach   przedszkolaków gorąco, bo 21 stycznia obchodziliśmy  w naszej grupie  Dzień Babci i Dziadka. Na uroczystość bardzo licznie przybyli  nasi kochani ,,dziadkowie’’. Dzieci  przedstawiły  dla nich  program artystyczny, w którym wyraziły swoją miłość,  przywiązanie i szacunek .Dumni dziadkowie ze wzruszeniem podziwiali  i nagradzali brawami  występy swoich milusińskich. Na zakończenie uroczystości,  dzieci  wręczyły ukochanym babciom i  dziadkom  przygotowane wcześniej  laurki.

15 stycznia 2019 r. dzieci  z oddziału IX odwiedziły Muzeum   Mazowieckie w  Płocku. Podczas  lekcji muzealnej "Płock na przestrzeni wieków " dzieci miały możliwość   obejrzeć wykopaliska geologiczne,   historyczne stroje,  zdjęcia, obrazy związane dziejami naszego  miasta.  Z zainteresowaniem słuchały  opowieści ,  legend i  wyjaśnień   p.  przewodnik dotyczących życia w dawnych czasach . Szczególne zainteresowanie wzbudziła wśród dzieci  makieta pradawnego miasta,  poszukiwanie wśród dukatów  współczesnej  złotówki  oraz hepisferium z  XVII w  jako praprzodek współczesnych filmów animowanych. Dzieci  wróciły  z muzeum zadowolone  i pełne wrażeń.


W styczniu  nasze dzieci z radością odpowiedziały na apel  mamy  6-letniej  Mariki  Zielińskiej  zamieszczonym  na portalu  społecznościowym. Od 3 lat dziewczynka  choruje na  białaczkę  limfoblastyczną i na swoje urodziny poprosiła mamę tylko o  kartki urodzinowe. Dzieci  po zapoznaniu się  z historią Mariki wykonały dla niej 23  kartki z życzeniami urodzinowymi, które wysłaliśmy na adres dziewczynki. Dziękujemy bardzo serdecznie dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie niespodzianki dla Mariki J.

Święta   Bożego Narodzenia są najbardziej rodzinnymi i radosnymi  świętami,  dlatego  dzieci   jak i dorośli z niecierpliwością oczekują  ich  nadejścia. W czwartek 20  grudnia   dzieci z naszego oddziału    zaprosiły swoich bliskich  na   Jasełka  Bożonarodzeniowe.   Przedstawienie było wyjątkowe!  Dzieci  przedstawiły  historię narodzin Dzieciątka Jezus,  tańczyły, śpiewały polskie kolędy  i pastorałki. Przedszkolaki z dużym zaangażowaniem odgrywały swoje role i otrzymały  za to  od najbliższych  gromkie brawa. Cieszymy  się, że wspólnie  mogliśmy przeżywać  magię Świąt Bożego Narodzenia.

Dnia 17.12.2018r. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z przedstawicielami Straży Miejskiej. Celem wizyty było zapoznanie dzieci z rolą i zadaniami pracowników Straży Miejskiej. Dzieci  z zainteresowaniem słuchały opowieści i wyjaśnień o obowiązkach i pracy strażników. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć i dotknąć munduru, czapki, lizaka, kajdanek i pałki.  Podczas rozmowy  utrwalały wiedzę na temat obowiązujących zasad bezpieczeństwa na ulicy, w przedszkolu i w domu. Na zakończenie spotkania dzieci odwiedził Lew Honorek, a w nagrodę   dzieci dostały kolorowanki dotyczące bezpieczeństwa.

30 listopada w naszym oddziale odbyły się Andrzejki. Gościliśmy panią Agnieszkę z Książnicy, które przybliżyła dzieciom początki tradycji andrzejkowych. Dzieci w wesołych nastrojach brały udział w andrzejkowych wróżbach oraz wspólnie bawiły się przy muzyce.

W dn. 10. 11. 2018 r. dzieci z naszej grupy uczestniczyły w  XXVII  rajdzie  organizowanym  przez  PTTK Płock . Rajd ten  został  zorganizowany pod hasłem  ,,Rajd dla Niepodległej - szlakiem płockich  legionistów ‘’. Następnie  dzieci wzięły udział  w   Konkursie Piosenki  Legionowej  prezentując dwie piosenki o treści  patriotycznej. Zdobyły I  miejsce   w konkursie piosenki  oraz  puchar i dyplomy za udział w rajdzie.

22 października w ramach przystąpienia do  projektu  „Płock na Szlaku Książąt   Mazowieckich”, odwiedzili   nas niezwykli goście z  Nadwornym  Kronikarzem Księcia Bolesława” – przewodnikiem turystycznym  i  Bajkowymi Rycerzami z Płockiej Drużyny Kuszniczej. Dzieci   z entuzjazmem  odpowiadały  na pytania Nadwornego Kronikarza Księcia Bolesława i oglądały pokazywane  stroje i  rekwizyty.  Poznały historię i  barwy naszego  miasta,  dowiedziały się o różnicy między szablą, a mieczem.  Z radością przymierzały rycerskie rekwizyty i trzymały miecz .  Dla każdego uczestnika przygotowana została kolorowanka dotycząca historii   Płocka .

   

19 października dzieci z oddziału  ,,Roztańczone elfy’’ odwiedziły nowo otwartą  salę  zabaw  „Fikołki ‘’ w galerii Mazovia .  Celem wycieczki było kształtowanie umiejętności współdziałania w grupie poprzez wspólną zabawę, rozwijanie i doskonalenie sprawności ruchowej, zręczności oraz orientacji przestrzennej.  Na początku spotkania dzieci  zostały  zapoznane  przez animatora  z zasadami  bezpiecznej zabawy w sali .  Niezwykłą atrakcją okazała się ogromna konstrukcja składająca się z labiryntu, zjeżdżalni i basenu z piłeczkami. Dzieci korzystały także z mini pojazdów  ,zjeżdżalni na oponach  i linie .  Każdy, kto poczuł zmęczenie, mógł skorzystać z zacisznego kącika  w którym można było odpocząć, pobawić na interaktywnym ekranie .  Nasz radosny pobyt bardzo szybko dobiegł końca. Pełni niezapomnianych wrażeń i emocji wróciliśmy do  przedszkola.

17  października po  raz kolejny    odwiedziliśmy    Książnicę   Płocką nr  7 .   Pani  Agnieszka  zaprosiła nas  na zajęcia  pt.. ,,Dary   jesieni". Słuchaliśmy wierszy i opowiadań o jesiennej tematyce. Oglądaliśmy dary jesieni w książkach i encyklopediach i podziwialiśmy  makietę  zrobioną  z jesiennych okazów. Oglądaliśmy  kilkuminutowy  film edukacyjny pt.,,Piramida żywieniowa ‘’, która przypomniała nam o wartościach odżywczych  owoców ,warzyw i innych produktów spożywczych  .

 

W październiku  jesień i  przyniosła nam w koszyku mnóstwo kolorowych niespodzianek..

Podczas zajęć  omawialiśmy  zmiany zachodzące  jesienią  w przyrodzie , poznawaliśmy wartości odżywcze warzyw i owoców . Wiemy  dlaczego  jesienią spadają liście z drzew i całkiem nieźle wychodzi  nam rozpoznawanie kasztanowca, dębu, jarzębiny .Kasztany, kolorowe liście, żołędzie, szyszki i inne dary jesieni natchnęły nas  do zabaw plastycznych, matematycznych, językowych, rytmiczno-muzycznych oraz zabaw badawczych . Zabawy było co niemiara, kiedy liczyliśmy kasztany, szyszki i orzechy, układaliśmy z nich postacie ,  oglądaliśmy pod lupą   korę  i   przekrój  drzew . Każdy dzień był  okazją do  wyśmienitej wspólnej jesiennej  zabawy.

Modelowe  Wiejskie Centrum Ekoturystyki Przyjazne Środowisku Zielona Szkoła w Sendeniu

W czwartek  11 X 2018 r.  odwiedziliśmy  Modelowe  Wiejskie Centrum Ekoturystyki Przyjazne Środowisku Zielona Szkoła w Sendeniu. Uczestniczyliśmy w warsztatach edukacyjno – ekologicznych „Od ziarenka do bochenka”. Dowiedzieliśmy się  z czego wypieka się chleb ,badaliśmy właściwości mąki, próbowaliśmy smacznych dodatków do pieczywa, np. ziaren słonecznika, dyni , siemienia lnianego.  Samodzielnie wyrabialiśmy z zakwasu i mąki małe chlebki ,  bułeczki i rogaliki ,które po upieczeniu  zabraliśmy  do  domu .  Z zaciekawieniem  słuchaliśmy opowieści  p. Olgi  o odnawialnych źródłach energii. Podziwialiśmy zabawki działające na baterie słoneczne, oglądaliśmy  hotel dla dzikich owadów. Na zakończenie wycieczki odwiedziliśmy pomnik przyrody - 135-letni  jałowiec i za pomocą lornetek i lup  obserwowaliśmy środowisko leśne.   Na koniec odbyło się ognisko i wspólna zabawa na świeżym powietrzu .

21 września dzieci z naszej grupy wzięły udział w akcji: „Sprzątanie świata”. Wypowiadały się, że wszyscy powinni dbać o swoje środowisko i nie zanieczyszczać go rzucając byle gdzie śmieci. Korzystając z rękawiczek chętnie napełniały worek śmieciami. Były zadowolone, że dzięki nim jest czyściej i ładniej w naszej okolicy.

  

Dzieci po wakacyjnej przerwie brały udział w zajęciu w Książnicy nr 7 nt. „Chcę się czuć bezpieczny”.  Obejrzały filmik dydaktyczny, z którego dowiedziały się o zasadach bezpieczeństwa w różnych sytuacjach, np. gdy ktoś potrzebuje pomocy i trzeba zadzwonić na nr alarmowy 112 lub jak zachować się w kontaktach z nieznajomymi. Dzieci chętnie odpowiadały na pytania i dzieliły się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zapamiętały nr alarmowy i sposób wzywania pomocy. Uczestniczyły we wspólnych zabawach i rozwiązywały zagadki.