Oddział XI ,,Kolorowe motylki”

GODZINY PRACY ODDZIAŁU: 6.30-16.30

ZAJĘCIA DODATKOWE:

Religia: wtorek, czwartek  9.00-9.30

Teniec z elem. rytmiki: 
miesiące nieparzyste: czwartek 9.30-10.00
miesiące parzyste: 
poniedziałek 13.35-14.00

Język angielski: 
miesiące nieparzyste: 
wtorek, środa 12.00-12.25
miesiące parzyste: wtorek, środa 9.35-10.00

Fitness: 
miesiące nieparzyste: 
czwartek: 12.30-13.00
miesiące parzyste: czwartek: 11.00- 11.30

TEMATYKA KOMPLEKSOWA NA MIESIĄC GRUDZIEŃ:  

W teatrze

Zimo, coraz zimniej

Świąteczny nastrój

PIOSENKA  

W teatrze lalkowym
(piosenka Jedyneczki)

Ujrzycie piękną królewnę,
lub śmieszne różowe smoki.
Kot w butach cicho przebiegnie,
trzy świnki się wezmą pod boki.

Ref. W teatrze lalkowym, teatrze
bajki mieszkają za kurtyna.
W teatrze możesz popatrzeć
jak wesoła płyną.
W teatrze lalkowym, teatrze
dzieciom pięknieją marzenia.
Mały bajkowy teatrzyk
świat w bajkę zamienia.

Kopciuszek tańczy na balu,
śpiewa wiewiórka, zając.
pod liściem śpi Tomcio Paluch,
Muminki po łące biegają.

Ref. W teatrze lalkowym, teatrze
bajki mieszkają za kurtyna…

WIERSZ 

Jedzie Zima
(Hanna Ożogowska)

Jedzie pani Zima
na koniku białym,
spotkały ją dzieci,
pięknie powitały:

- Droga pani Zimo,
sypnij dużo śniegu,
żeby nam saneczki
nie ustały w biegu.


ZAJĘCIA W BIBLIOTECE

 

SALA ZABAW FIKOŁKI

Zajęcia biblioteczne

30 października wybraliśmy się do Książnicy Płockiej Filia Nr 7 w Płocku na zajęcia edukacyjne pt. „Skarby jesieni”. Z uwagą słuchaliśmy opowiadania pt. ,,Przygody Fenka-skarby jesieni’’, rozwiązywaliśmy zagadki, obejrzeliśmy  film pt.: „Miś Uszatek”, kolorowaliśmy obrazki i tańczyliśmy z kolorowymi wstążkami przy „Jesiennym kujawiaczku”

Z wizytą w aptece

W ramach realizacji tematyki zdrowotnej ,,Dbajmy o zdrowie” 22 października wybraliśmy się do apteki. Okazało się, że od środka apteka kryje wiele fascynujących miejsc i rzeczy. Pierwsza część apteki to ekspedycja – to tu pacjent spotyka się z farmaceutą. Druga część to receptura w tej części pracownicy apteki wykonują lekarstwa. Leki z antybiotykiem robi się w specjalnym urządzeniu, które zabija bakterie i wirusy.  Ta część apteki jest niewidoczna dla pacjentów. Inną częścią apteki jest komora przyjęć tu pracownicy apteki przyjmują lekarstwa oraz magazyn i lodówka gdzie leki są przechowywane. Aby łatwo było znaleźć potrzebny specyfik wszystkie preparaty ułożone są w szufladach alfabetycznie. Dzieci ochoczo słuchały o tym, że przyjmowanie leków i witamin jest ważne do osiągnięcia zdrowia, a podawanie leków to zadanie wyłącznie dla rodziców.

,,Mały Miś w świecie wielkiej literatury”

Celem głównym projektu jest rozwijanie i promowanie czytelnictwa w całej Polsce i za granicą. Poprzez przystąpienie do projektu nasze przedszkole chce zachęcić wszystkich dorosłych do głośnego czytania dzieciom, które powoduje wyrabianie właściwych nawyków czytelniczych u dzieci. Nasz Miś ,,Gucio’’ już odwiedza domy dzieci, gdzie wspólnie słuchają czytanych przez rodziców książek z literatury dziecięcej. W dzienniku podróży misia  dziecko ilustruje wysłuchaną treść książeczki i odrysowuje swoją rączkę. W naszej grupie przy udziale naszego pluszowego przyjaciela wspólnie czytaliśmy z zaproszonymi gośćmi, zapoznaliśmy się  zasadami dobrego zachowania i stworzyliśmy swój kodeks. Przed nami czekają już kolejne tematy do zrealizowania związane z projektem. Nie możemy się doczekać!!!

Wycieczka do Zielonej Szkoły w Sendeniu

10 października wybraliśmy się  na wycieczkę do SSM Zielonej Szkoły w Sendeniu. Pierwszym punktem naszej wycieczki było odwiedzenie siedziby Izby Przyrodniczo-Leśnej Nadleśnictwa w Łącku. Spacerując po ścieżce edukacyjnej w lesie pan leśniczy opowiedział nam wiele ciekawostek o lesie i jego  mieszkańcach. Następnie pojechaliśmy do  Sendenia  na warsztaty pt. ,,Od ziarenka do bochenka’’ podczas, których dzieci miały okazję upiec swoje bułeczki. Pani Olga opowiedziała przedszkolakom legendę o powstaniu Sendenia, pokazała hotel dla dzikich owadów i zapoznała z odnawialnymi źródłami energii. Na zakończenie upiekliśmy kiełbaski nad ogniskiem i pobawiliśmy się na placu zabaw. Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do przedszkola.

Warsztaty ekologiczno-przyrodnicze ,,Dzieciaki- Sadzeniaki’’

19 września wzięliśmy  udział w warsztatach ekologiczno – przyrodniczych ,,Dzieciaki – Sadzeniaki’’ zorganizowanych przez hipermarket budowlany Leroy Merlin  w Płocku. Celem akcji jest uczenie dzieci pielęgnacji roślin i rozbudzenie w nich zainteresowań przyrodą. Na miejscu czekała na nas Pani Edyta, która zaprosiła nas do specjalnej sali w, której odbyła się pierwsza część warsztatów, a mianowicie bardzo ciekawa prezentacja o roślinach i ich znaczeniu w naszym życiu codziennym. Następnie mieliśmy okazję poznać tajemnice sadzenia roślin. Każdy z nas otrzymał kolorową doniczkę i piękną roślinkę-wrzosa, którego dzieci samodzielnie zasadziły. Możliwość bezpośredniego kontaktu z roślinką była ogromną frajdą dla każdego dziecka i na pewno niezapomnianą lekcją przyrody. Na koniec każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom, słodki upominek oraz swojego wrzosa, którą będzie mógł pielęgnować w domu. Serdecznie dziękujemy...