Oddział X ,,Tropiciele przygód”

  Godziny pracy oddziału:   
poniedziałek. środa, czwartek- 7:00-16:00
wtorek. piątek- 7:00-15:30
Język angielski w ramach podstawy programowej

ZAJĘCIA DO
DATKOWE:
 Religia: środa- 9:30-10:00
piątek- 10:30-11:00
Rytmika i taniec: miesiące nieparzyste:   środa- 11:00-11:30   
 miesiące parzyste:   wtorek- 12:30-13:00
Fitness: miesiące nieparzyste: poniedziałek- 12:30-13:00
 miesiące parzyste: poniedziałek- 11:00-11:30
 

 TEMATYKA KOMPLEKSOWA NA MIESIĄC GRUDZIEŃ

Czekamy na Mikołaja
Coraz bliżej święta
Kim będę, gdy dorosnę?

 

WIERSZ

 „Krawcowa”
H. Ożogowska

Kto sukienkę uszył Hani?
Kto przerobił ten kaftanik?

Kto paltocik zreperował
Wiemy, wiemy to krawcowa.

Ma dwie ręce pracowite
Ma żelazko, naparsteczek.

Ma szufladę pełną nitek,
Szpilek, igieł i szpuleczek.

Nożyczkami machu, machu
Na maszynie tur, tur, tur

Chodźmy do niej, dostaniemy
Pstrych gałganków cały wór. 

PIOSENKA

sł. Urszula Piotrowska, muz. Magdalena Melnicka - Sypko 
„Idzie Święty Mikołaj” 

Idzie święty Mikołaj,
grudzień go wita ukłonem,
Dywan ze śniegu przed nim rozwija,
zdobi choinki zielone.

Idzie święty Mikołaj,
gwiazdy mrugają przyjaźnie.
Mróz nie dokucza, cichnie zadymka,
będzie wędrować mu raźniej.

Idzie święty Mikołaj,
dźwięczą sopelki na drzewach.
Skaczą bałwanki, tańczą śnieżynki,
a ja piosenkę zaśpiewam.

Idzie święty Mikołaj,
wszyscy na niego czekamy.
Niesie prezenty i dobre słowa
dla mnie, dla taty, dla mamy.

 

DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI – DZIEŃ  ŻÓŁTY

Nie od dziś wiadomo, że dobre słowo, uśmiech jest na wagę złota. Chociaż jest to istotne nie tylko od święta, istnieje  dzień, kiedy szczególnie się o tym pamięta.

20.11. (piątek) w naszym przedszkolu po raz pierwszy obchodziliśmy  Dzień Życzliwości. Przedszkolaki  o dniu  życzliwości pamiętały, magiczne słowa i dobre czyny przez cały dzień królowały.

   Wszyscy braliśmy udział we wspólnej zabawie. Było opowiadanie o ,,Królestwie życzliwości, czyli krótka bajka o tym,  jak  być  powinno”,  wierszowane zagadki.   Na znak życzliwości   wykonaliśmy serce dla kolegi,  złożyliśmy  ,,przysięgę życzliwości”  i odśpiewaliśmy piosenkę "Proszę, dziękuję, przepraszam".

Pamiętajcie! Obcy czy przyjaciel – lepiej się poczuje, gdy mu ktoś na co dzień swoją dobroć ofiaruje.

NARODOWE  ŚWIĘTO  NIEPODLEGŁOŚCI

10 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Ze względu na zaistniałą sytuację pandemiczną – świętowanie miało charakter symboliczny. Śpiewaliśmy piosenki o Polsce: ,,Podróż po Polsce”,  ,,Nasze barwy ojczyste”. Recytowaliśmy wiersz ,,Nasz dom Polska”. Na zakończenie włączyliśmy się w akcję ,,Niepodległa do hymnu”  zainicjowaną w 2018r. przez Biuro Programu ,,Niepodległa” i o godzinie 11.11 odśpiewaliśmy ,,Mazurek Dąbrowskiego”.

W okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania oddziału X, będzie organizowane kształcenie na odległość.  Poniżej, proponujemy Państwu materiały do pracy z dzieckiem w domu.

ZDALNE-NAUCZANIE-23.10.2020-ODDZIAŁ-X-KILKNIJ-TUTAJ.pdf

NAUCZANIE-ZDALNE-22.10.2020-ODDZIAŁ-X-KLIKNIJ-TUTAJ.pdf

2 października w naszym oddziale obchodziliśmy Światowy Dzień Uśmiechu.  Uśmiech towarzyszył nam podczas wspólnych zabaw i tańców. W tym dniu każdy miał dobry humor.

29.09.2020r.

Tropiciele przygód tematykę kompleksową związaną z bezpieczeństwem w domu i na ulicy zakończyli spotkaniem z wyjątkowymi gośćmi- policjantami z Komendy Miejskie Policji w Płocku. Przedszkolaki utrwaliły zasady bezpiecznego poruszania się po skrzyżowaniu oraz dowiedziały się jak należy zachować się w sytuacjach niebezpiecznych dla ich życia i zdrowia. Tropiciele przygód mieli także okazję obejrzeć sprzęt niezbędny do pracy policjanta. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze oraz z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego.

Dnia 18 września w naszym oddziale odbyła się uroczystość z okazji Dnia Przedszkolaka. Tropiciele Przygód świetnie się bawili. Na koniec dnia otrzymali medale dzielnych przedszkolaków oraz życzenia od Prezydenta Miasta Płocka Andrzeja Nowakowskiego.

15.09.2020 odbyło się spotkanie z autorką książek o Basi Zofią Stanecką, która w ciekawy sposób przybliżała dzieciom pracę pisarza i sam proces powstawania książki.

Tropiciele Przygód poprzez eksperyment z pieprzem i mydłem zobaczyli jak ważne jest dbanie o higienę. Przedszkolaki obserwowały eksperyment przeprowadzony przez nauczyciela, a następnie sami wcielili się w role małych odkrywców. Dowiedzieli się także jak należy w czasie pandemii dbać o swoje zdrowie.