Oddział X ,,Tropiciele przygód”

  Godziny pracy oddziału:   
poniedziałek. środa, czwartek- 7:00-16:00
wtorek. piątek- 7:00-15:30
Język angielski w ramach podstawy programowej

ZAJĘCIA DO
DATKOWE:
 Religia: środa- 9:30-10:00
piątek- 10:30-11:00
Rytmika i taniec: miesiące nieparzyste:   środa- 11:00-11:30   
 miesiące parzyste:   wtorek- 12:30-13:00
Fitness: miesiące nieparzyste: poniedziałek- 12:30-13:00
 miesiące parzyste: poniedziałek- 11:00-11:30
 

 TEMATYKA KOMPLEKSOWA NA MIESIĄC MARZEC:

Z biegiem Wisły- Toruń.

Poznajemy kosmos.

Żegnamy zimę, witamy wiosnę.

Wielkanocne tradycje.

WIERSZ

„Wiosenne powroty”

Przyszła wiosna, a tuż za nią

ptaki przyleciały.

Teraz będą jak co roku

gniazda zakładały.

Bocian lubi patrzeć z góry –

dom ma na topoli.

Za to żuraw wśród mokradeł

raczej mieszkać woli.

A jaskółka gdzieś pod dachem

gniazdko swe zakłada.

Zaś kukułka swoje jajka

niesie do sąsiada.

Tyle ptaków powróciło

do nas razem z wiosną!

W dużych gniazdach,

małych gniazdkach

PIOSENKA

,,Wiosenna cha-cha”

Wiosna radosna, uśmiechnięta,

zazieleniła cały świat.

Rozsiała kwiaty kolorowe,

pośród zielonych świeżych traw.

Ref. I nuci cha-cha wesoły wiatr,

i tańczą cha-cha młodziutkie kępy traw.

I śpiewa cha-cha w sadzawce stado żab,

dzięcioł na sośnie wystukuje rytm cha-cha, cha-cha.

Budzą się ze snu zimowego

niedźwiedź, wiewiórka, suseł, jeż.

Z dalekich stron już powracają,

bociany do swych starych miejsc.

Ref. I nuci cha-cha wesoły wiatr,

i tańczą cha-cha młodziutkie kępy traw.

I śpiewa cha-cha w sadzawce stado żab,

dzięcioł na sośnie wystukuje rytm cha-cha, cha-cha.

 

W dawnych czasach- Dinozaury

              BAL KARNAWAŁOWY

 

4 lutego bawiliśmy się wspólnie podczas balu karnawałowego.  Dzieci zaprezentowały piękne stroje karnawałowe. Świetnie się bawiły i tańczyły przy dyskotekowej muzyce. Wspólna zabawa przyniosła dzieciom wiele radości.

  Dzień Babci i Dziadka

21 stycznia w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Babci i Dziadka.  Przedszkolaki z oddziału X intensywnie przygotowywały się do tych szczególnie ważnych dni. Dzieci śpiewały,  malowały portrety swojej babci i dziadka oraz wykonały laurki z życzeniami.

Z okazji

Dnia Babci i Dziadka

Wszystkim  Babciom i Dziadkom

życzymy

dużo zdrowia, młodzieńczej energii,

pogody ducha

oraz pociechy z wnuków

i samych radosnych chwil

spędzonych z najbliższymi.

Dnia 22 grudnia w naszym przedszkolu  zapanował radosny i świąteczny nastrój. Nadchodzące Święta Bożego Narodzenia dzieci uświetniły wspólnym śpiewem kolęd i pastorałek .  Był to wyjątkowy czas…

Dnia 4 grudnia w naszym przedszkolu obchodziliśmy Mikołajki. Dzieci z oddziału X poznały historię Świętego Mikołaja, wysłuchały opowieści o tradycji Mikołajek, uczestniczyły w zabawach ruchowych, plastycznych  jak również wykonywały zadania w grupach. Był to dzień pełen radości i uśmiechu, który niewątpliwie wprowadził wszystkich w okres oczekiwania na upragnione Święta Bożego Narodzenia.   

25.11.20

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

        W tym dniu  w naszym oddziale  obchodziliśmy "Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia" pod hasłem

"Wszystkie misie to przytulisie". Tego  dnia na dzieci czekało wiele atrakcji: zabawy ruchowe, matematyczne, taneczne, plastyczne.  

         To był dzień  był pełen uśmiechu oraz wspólnej zabawy.

EKSPERYMENTY Z WODĄ

Tego dnia przedszkolaki z oddziału X zainspirowane filmem i eksperymentami zamieniły się w małych naukowców. Same przeprowadzały doświadczenia na skraplanie wody, sprawdzały co rozpuszcza się w wodzie, dowiedziały się, co pływa a co tonie i od czego to zależy wrzucając do wody różne przedmioty. Określały zmiany odwracalne i nieodwracalne w przyrodzie na podstawie doświadczeń z wodą. Wspólnie powtórzyliśmy oglądany wcześniej eksperyment - ,,Balon trzymający szklanki”. Na zakończenie puszczaliśmy na wodzie wcześniej zrobione łódki z papieru.

Zabawy badawcze były świetnym pomysłem na wspólną zabawę, gdzie każdy samodzielnie mógł wykonać określone czynności i obserwować zachodzące reakcje.

24.11.20

            ,,Mądrość zaczyna się z ciekawości”.

,,Tropiciele przygód” z dużym zainteresowaniem oglądały film  edukacyjny ,,Stany skupienia wody”.  Poznały trzy stany skupienia wody: ciekły, stały i gazowy, zjawisko skraplania się pary wodnej i jego skutków dla środowiska przyrodniczego. Z ciekawością oglądały też eksperymenty z wodą. W zabawie  „Prawda czy fałsz?” określały  prawdziwość zdań na temat obiegu wody w przyrodzie. Utrwaliły wcześniej zdobytą wiedzę.

DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI – DZIEŃ  ŻÓŁTY

Nie od dziś wiadomo, że dobre słowo, uśmiech jest na wagę złota. Chociaż jest to istotne nie tylko od święta, istnieje  dzień, kiedy szczególnie się o tym pamięta.

20.11. (piątek) w naszym przedszkolu po raz pierwszy obchodziliśmy  Dzień Życzliwości. Przedszkolaki  o dniu  życzliwości pamiętały, magiczne słowa i dobre czyny przez cały dzień królowały.

   Wszyscy braliśmy udział we wspólnej zabawie. Było opowiadanie o ,,Królestwie życzliwości, czyli krótka bajka o tym,  jak  być  powinno”,  wierszowane zagadki.   Na znak życzliwości   wykonaliśmy serce dla kolegi,  złożyliśmy  ,,przysięgę życzliwości”  i odśpiewaliśmy piosenkę "Proszę, dziękuję, przepraszam".

Pamiętajcie! Obcy czy przyjaciel – lepiej się poczuje, gdy mu ktoś na co dzień swoją dobroć ofiaruje.

NARODOWE  ŚWIĘTO  NIEPODLEGŁOŚCI

10 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Ze względu na zaistniałą sytuację pandemiczną – świętowanie miało charakter symboliczny. Śpiewaliśmy piosenki o Polsce: ,,Podróż po Polsce”,  ,,Nasze barwy ojczyste”. Recytowaliśmy wiersz ,,Nasz dom Polska”. Na zakończenie włączyliśmy się w akcję ,,Niepodległa do hymnu”  zainicjowaną w 2018r. przez Biuro Programu ,,Niepodległa” i o godzinie 11.11 odśpiewaliśmy ,,Mazurek Dąbrowskiego”.

W okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania oddziału X, będzie organizowane kształcenie na odległość.  Poniżej, proponujemy Państwu materiały do pracy z dzieckiem w domu.

ZDALNE-NAUCZANIE-23.10.2020-ODDZIAŁ-X-KILKNIJ-TUTAJ.pdf

NAUCZANIE-ZDALNE-22.10.2020-ODDZIAŁ-X-KLIKNIJ-TUTAJ.pdf

2 października w naszym oddziale obchodziliśmy Światowy Dzień Uśmiechu.  Uśmiech towarzyszył nam podczas wspólnych zabaw i tańców. W tym dniu każdy miał dobry humor.

29.09.2020r.

Tropiciele przygód tematykę kompleksową związaną z bezpieczeństwem w domu i na ulicy zakończyli spotkaniem z wyjątkowymi gośćmi- policjantami z Komendy Miejskie Policji w Płocku. Przedszkolaki utrwaliły zasady bezpiecznego poruszania się po skrzyżowaniu oraz dowiedziały się jak należy zachować się w sytuacjach niebezpiecznych dla ich życia i zdrowia. Tropiciele przygód mieli także okazję obejrzeć sprzęt niezbędny do pracy policjanta. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze oraz z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego.

Dnia 18 września w naszym oddziale odbyła się uroczystość z okazji Dnia Przedszkolaka. Tropiciele Przygód świetnie się bawili. Na koniec dnia otrzymali medale dzielnych przedszkolaków oraz życzenia od Prezydenta Miasta Płocka Andrzeja Nowakowskiego.

15.09.2020 odbyło się spotkanie z autorką książek o Basi Zofią Stanecką, która w ciekawy sposób przybliżała dzieciom pracę pisarza i sam proces powstawania książki.

Tropiciele Przygód poprzez eksperyment z pieprzem i mydłem zobaczyli jak ważne jest dbanie o higienę. Przedszkolaki obserwowały eksperyment przeprowadzony przez nauczyciela, a następnie sami wcielili się w role małych odkrywców. Dowiedzieli się także jak należy w czasie pandemii dbać o swoje zdrowie.