Oddział VII ,,Mali odkrywcy”

Godziny pracy oddziału: 6:00 – 16:00

fitness: miesiące nieparzyste: poniedziałek - 12:00 – 12:25

           miesiące parzyste: poniedziałek - 10:00 – 10:25
           
      rytmika: poniedziałek - 13:10 – 13:35

               piątek - 12:30 – 12:55  
    
                  jęz. angielski: w ramach podstawy programowej                         

religia: wtorek, czwartek - 9:30 -9:55      

gimnastyka korekcyjna: miesiące nieparzyste: środa - 9:15 – 9:45

                                                miesiące parzyste: środa - 12:00 – 12:30

TEMATYKA KOMPLEKSOWA NA MIESIĄC GRUDZIEŃ:

  Dbam o swoje zdrowie

W kręgu rodziny

Choinkowe czary

Piosenka

„ŚWIĘTA – RADOŚCI CZAS”

I. Choć za oknem sroga zima

i po polu hula wiatr.

Gdy wieczerzę je rodzina,

mnóstwo ciepła płynie w świat.

Ref. Święta, święta,

każda buzia uśmiechnięta.

Święta, święta, 

                     to radości czas.                      

II. Wszyscy składają życzenia

i radośnie kolędują.

Słychać głośne śmiechy dzieci,

gdy prezenty otrzymują.

Ref:  Święta, święta...

WIERSZ 
„ŻYCZENIA”

Święta, to pora życzeń,

a więc z życzeniami

wszystkie Wasze dzieci

stoją tu przed Wami.

Wszystkim mamom,

wszystkim tatom

zdrowia, pomyślności,

uśmiechów na co dzień

 i dużo radości.

SPOTKANIE Z PANIĄ PIELĘGNIARKĄ

 

Andrzejkowe wróżby

W dniu 30 listopada Mali Odkrywcy przenieśli się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Dzieci mogły "poznać swoją przyszłość" dzięki rzucaniu monetą i przechodzeniu butami przez próg. Dodatkowo dzieci poznały swój "przyszły" zawód i imię sympatii. Po udanych wróżbach przyszedł czas na taniec i grupową zabawę przy muzyce. Ten magiczny dzień był okazją  na zapoznanie się z tradycją andrzejkową oraz integracji grupy. 
 

 

ZAJĘCIA W BIBLIOTECE O TEMATYCE PATRIOTYCZNEJ.

15 listopada "Mali odkrywcy" odwiedzili Książnice Płocką Filia nr 7 w Płocku, gdzie odbyły się zajęcia dydaktyczne. Na początku dzieci odpowiedziały na pytanie "Kto to jest patriota?" i obejrzały film pt. "Mały Polak". Następnie przedszkolaki wysłuchały "Legendy o złotej kaczce", czytanej przez Panią bibliotekarkę. Podczas zabawy ruchowej dzieci układały flagę Polski, a na zakończenie kolorowały symbole swojej ojczyzny. 

14 listopada dzieci z grupy "Mali odkrywcy" uczestniczyły w zajęciach muzyczno-plastycznych pt. "Muzyczny obraz, podczas której zainspirowane utworem "Jesień" Antonio Vivaldiego tworzyły wspólnie obrazy. Podczas tworzenia tego "dzieła" każdy bardzo się starał i wzajemnie sobie pomagał. 

 

Dziękujemy rodzicom Laury M., Zofii J. i Tymoteusza J. za wspólne wykonanie pocztówek z okazji „100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości”.

 

W środę 31 października „Mali odkrywcy” piekli bananowe ciasteczka.

25 października wybraliśmy się do Książnicy Płockiej Filia Nr 7 w Płocku na zajęcia edukacyjne pt.: „Skarby jesieni”. Słuchaliśmy ilustrowanego opowiadania „Przygody Fenka. Skarby jesieni”, rozwiązywaliśmy zagadki o tematyce jesiennej, oglądaliśmy film pt.: „Jesienna przygoda”, kolorowaliśmy kosz z owocami i warzywami, tańczyliśmy przy „Jesiennym kujawiaczku”.

24 października dzieci uczestniczyły w uroczystości pod hasłem „Na marchewki urodziny, wszystkie zeszły się jarzyny” czynnie włączając się w jej przygotowanie. Zaprezentowały wiersz pt.: „Marchewka” oraz inscenizację pt.: „Doktor Zdrówko”.

10 października wybraliśmy się na wycieczkę do Modelowego Wiejskiego Centrum Ekoturystyki Przyjazne Środowisku w Sendeniu. Swoją przygodę rozpoczęliśmy od wizyty w Nadleśnictwie w Łącku w Izbie Przyrodniczo-Leśnej. Wędrowaliśmy z panem leśniczym po Gostynińsko-Włocławskim Parku Krajobrazowym, który opowiadał nam o drzewach, roślinach i zwierzętach zamieszkujących las. Następnie pojechaliśmy do SSM Zielonej Szkoły w Sendeniu Małym, gdzie samodzielnie wyrabialiśmy i piekliśmy chlebki, oglądaliśmy hotel dla dzikich owadów, poznaliśmy odnawialne źródła energii oraz legendę o powstaniu Sendenia. Bawiliśmy się również na placu zabaw i jedliśmy smaczne kiełbaski prosto z ogniska.