Oddział VII ,,Mali odkrywcy”

Godziny pracy oddziału:
7:00-16:00
Język angielski w ramach podstawy programowej
Zajęcia dodatkowe:
Fitness: miesiące nieparzyste:  czwartek- 12.25-12.50
 miesiące parzyste: czwartek- 11.05-11.30
Rytmika: poniedziałek- 9:55-10:20
                                              
TEMATYKA KOMPLEKSOWA NA MIESIĄC PAŹDZIERNIK:
Dary jesieni.
Drogowe ABC – program edukacyjny PCK i Circle K .
Dbamy o zdrowie.
Jesienią w parku i w lesie.

WIERSZ

"Kolorowy bukiet"
B. Lewandowska
                                     Do parku przyszły z przedszkola dzieci,                               
chcą zrobić z liści barwny bukiecik.
Pod dębem leżą brązowe liście.
Liście pod wierzbą błyszczą srebrzyście.
Listki czerwone, jak malowane,
Leżą pod klonem i pod kasztanem.
Serduszka złote spadają z brzozy.
Jaś ma ochotę w bukiet je włożyć.
Gdy ten bukiecik stanie na stole,
Ozdobi dzieciom całe przedszkole!

 PIOSENKA

Tańcowała jesień
sł. Stanisław Karaszewski, muz. Tomasz Strąk
Tańcowała jesień
W lesie zamaszyście.
Żółte rude i brązowe
Z drzew zrywała liście.
Ref. Tańcowała jesień,
Kolorowa jesień.
Postrącała w parku
Żołędzie, kasztany,
Rozrzuciła na trawniku
Liśćmi przysypanym.
Ref. Tańcowała jesień,
Kolorowa jesień.
Tańcowała jesień
W sadzie, razem z deszczem.
Jabłek, gruszek nazrywała,
Lecz jej mało jeszcze.
Ref. Tańcowała jesień,
Kolorowa jesień.
Z wiatrem się kłóciła,
Darła białe chmury,
Aż się słońce obudziło
I spojrzało z góry.
Ref. Tańcowała jesień,
Kolorowa jesień.

SPOTKANIE Z PANIĄ BIBLIOTEKARKĄ

14 października odwiedziła nas p. bibliotekarka z Książnicy Płockiej, filii nr 7 która umiliła dzieciom czas podczas relaksu poobiedniego i przeczytała bajkę z cyklu kilku zbiorów opowiadań z książki pt. „Bajki, które uczą, jak być szczęśliwym.”

 

,,Na straganie w dzień targowy, takie słyszy się rozmowy..." - W dniu 7.10. w oddziale VII dzieci z zaciekawieniem wysłuchały i obejrzały teatrzyk kukiełkowy - sylwet warzyw, na podstawie wiersza Jana Brzechwy ,,Na straganie". 

 Nasi „Mali Odkrywcy”  wykonali pracę w ramach ekologicznej kampanii ukierunkowanej na problematykę odpadów z tworzyw sztucznych. 

Pierwszy piątek października (2.10.2020 r.), był wyjątkowo uśmiechniętym dniem w naszym oddziale VII, ponieważ obchodziliśmy Światowy Dzień Uśmiechu. Zabawy i zajęcia tematyczne miały motyw uśmiechniętej buźki i przebiegały w wyjątkowo pozytywnej atmosferze. Dzieci wykonały pracę plastyczną pt. Piękny uśmiech.  :-) Pamiętajmy, że ,,Dzień bez uśmiechu jest dniem straconym, dlatego warto się uśmiechać” :-) 

28.09.2020  - Aktywne spędzanie czasu na placu przedszkolnym

Dnia 23.09 (środa) odbyło się spotkanie z policjantem z KM Policji w Płocku na temat „Przedszkolak bezpieczny na drodze”. Dzieci dowiedziały się jak należy bezpiecznie poruszać się po drodze, oraz zrozumiały, że należy stosować zasadę ograniczonego zaufania do nieznajomych.  Po takim spotkaniu z pewnością przedszkolaki będą pamiętały o zasadach bezpieczeństwa!

20 września przypada Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. My obchodziliśmy ten dzień w piątek 18 września. Przedszkolaki uczestniczyły we wspólnych zabawach, konkursach, grach zespołowych oraz  wykonały piękne medale . Dzieciom zostały również  przekazane  życzenia od Prezydenta Miasta Płocka Andrzeja Nowakowskiego.

W dniu 15 września 2020 roku w naszej grupie „MALI ODKRYWCY” świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Międzynarodowy Dzień Kropki to święto kreatywności, którego inspiracją stała się książka Petera H. Reynoldsa "Kropka". Książka opowiada o małej dziewczynce Vashti, która nie chciała rysować bo nie wierzyła w swoje umiejętności. Zachęcona przez swoją nauczycielkę namalowała na kartce kropkę, po czym podpisała  swój obrazek i pospiesznie opuściła salę. Następnego dnia Vashti ze zdumieniem zauważyła, że jej praca jest oprawiona w piękną ramkę i wisi na honorowym miejscu tuż nad biurkiem nauczycielki. Poczuła się bardzo szczęśliwa z powodu tego, że jej praca się spodobała i wisi w miejscu, w którym wszyscy mogą ją podziwiać. Pomyślała, że potrafi namalować jeszcze piękniejsze kropki i z ochotą zabrała się do pracy. I tak Vashti uwierzyła w siebie dzięki małej kropce... Historia kropki z książki Petera Reynoldsa stała się pretekstem do zorganizowania Międzynarodowego Dnia Kropki.
Wspólne świętowanie rozpoczęliśmy od obejrzenia krótkiej bajki o małej Vashti. Po projekcji filmiku dzieci własnymi słowami opowiedziały historię dziewczynki. Następnie dzieci wykonały kreatywną prace plastyczną. Później bawiliśmy się w szukanie kropki. Te zadanie bardzo się przedszkolakom podobało, dlatego z ochotą powtórzyły zabawę kilkakrotnie. Na zakończenie wszystkich zabaw zaprosiłyśmy dzieci do pierwszej „małej” sesji zdjęciowej.
I to już koniec tegorocznego Święta Kropki, ale o tym, że trzeba wierzyć we własne możliwości postaramy się pamiętać przez cały rok.