Oddział VII ,,Mali odkrywcy”

Godziny pracy oddziału:

7:00-16:00

Język angielski w ramach podstawy programowej

Zajęcia dodatkowe:

Rytmika: poniedziałek- 9:55-10:20

                                              

TEMATYKA KOMPLEKSOWA NA MIESIĄC KWIECIEŃ:

Kolorowa Wielkanoc.

Wiosna na wsi.

Dbamy o naszą Ziemię.

Dbamy o higienę – program edukacyjny „Czyściochowe Przedszkole”
- organizowany przez Rossmann.

ZDALNE NAUCZANIE:

01-09.04.2021-zdalne-nauczanie-oddzial-vii-kliknij-tutaj

29-31.03.2021-ZDALNE-NAUCZANIE-ODDZIAŁ-VII-KLIKNIJ-TUTAJ.

JĘZYK ANGIELSKI- ZDALNE NAUCZANIE:

12.04-16.04.2021,JĘZYK ANGIELSKI, ZDALNE NAUCZANIE, KLIKNIJ TUTAJ,

06-09.2021, JĘZYK ANGIELSKI, ZDALNE NAUCZANIE, KLIKNIJ TUTAJ

29.03-02.04.2021r.- JĘZYK ANGIELSKI, ZDALNE NAUCZANIE, KLIKNIJ TUTAJ

Programowanie z pszczółką BEE-BOT

PSZCZÓŁKA BEE-BOT to niesamowity robot w kształcie chodzącej pszczółki, wydający dźwięki i poruszający się po podłodze zgodnie z wcześniej zaplanowaną trasą (poprzez guziki funkcyjne). Bawiąc się z robotem, dzieci uczą się między innymi: programowania, współpracy w grupie i wspólnego rozwiązywania zadań oraz rozwijają logiczne myślenie. Dzieci z oddziału VII już się przekonały, że „Programowanie to świetna sprawa - nie tylko nauka, lecz także fajna zabawa".

Pożegnanie zimy – powitanie Wiosny”

W poniedziałek 22 marca świętowaliśmy nadejście wiosny. Aby podkreślić charakter tego dnia, przedszkolaki ubrane były w zielone ubrania a także wiosenne ozdoby. Nie zabrakło wiosennych piosenek i tańców.
Dzieci również pięknie pokolorowały postać Pani Wiosny 😊
Mamy nadzieję, że wiosna zawita do nas na dobre, a wraz z nią ciepłe dni, z których będziemy czerpać radość.

WYSIEW TRAWY

09.03 marca w naszej sali wiosna zawitała już na dobre 😊
Dzieci mając do dyspozycji ziemię, nasiona, konewkę z wodą, doniczki miały za zadanie posadzić trawę. Takie działanie służy wprowadzeniu dzieci w obszar edukacji przyrodniczej oraz obserwacji rozwoju roślin. Przedszkolaki świetnie poradziły sobie z tym zadaniem.

Będziemy każdego dnia podlewać i obserwować wzrost trawy.

Nauka poprzez zabawę, łączymy przyjemne z pożytecznym :)

BAL KARNAWAŁOWY

Bal karnawałowy to szczęśliwy dzień dla dzieci i zazwyczaj długo wyczekiwany. Dnia 4 lutego w naszej sali „Mali odkrywcy” już od rana było bardzo wesoło i kolorowo. Przepięknie przebrane dzieci z dumą prezentowały stroje postaci z ulubionych bajek. Przedszkolaki świetnie się bawiły przy rytmicznej i skocznej muzyce m.in. „Karnawałowy wąż”, Brazylijska samba”, „Despacito dla dzieci”, „Aruba” i inne.  Wspólna zabawa z balonami przyniosła wiele radości, a uśmiech nie znikał z twarzy dzieci 


 Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla Babć i Dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości.

W tym roku ze względu na zaistniałą sytuację pandemiczną i troskę o nasze zdrowie, świętowanie miało charakter symboliczny. Przedszkolaki ten wyjątkowy dzień, uczciły w swojej sali, opowiadały o swoich Dziadkach, śpiewały piosenki, uczestniczyły w zabawach tanecznych. Wykonały również dla swoich ukochanych Dziadków piękne upominki.

Wszystkim Babciom i Dziadkom w tym szczególnym dniu,
życzymy dużo zdrowia, młodzieńczej energii, pociechy z wnuków
oraz nadziei w to, że każdy dzień będzie jeszcze lepszy!
Aby radość i pomyślność towarzyszyły Państwu każdego dnia.

   Życzą Nauczycielki: Sylwia i Kasia

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia i                          

nadchodzącego Nowego Roku 2021,

życzymy Państwu:

zdrowia, miłości, spokoju i wszelkiej pomyślności.                

Niech te wyjątkowe dni będą pełne radości,

uśmiechu i wzajemnej życzliwości.


Życzą Nauczycielki grupy: Kasia i Sylwia

22.12. - Wspólne spotkanie przy choince. 

„MALI KONSTRUKTORZY”

Mikołajki

„Czerwona czapka, biała broda
w oczach iskry dwie, 
Święty Mikołaj niedługo zjawi się…”

4 grudnia 2020 r. dzieci z oddziału „Mali odkrywcy” świętowały Mikołajki. Dzieci uczestniczyły w zabawach ruchowych, tańcach, zabawach dydaktycznych, śpiewały piosenki o Mikołaju, a na koniec wykonały pracę plastyczną – ozdobiły Świętego Mikołaja wykonanego z talerzyka papierowego. Ten dzień był pełen radości i niespodzianek.

Dzień Pluszowego Misia

„Miś jest mały i puchaty
Miś jest fajny i kudłaty
Miś jest gruby jak ta kula
Misia zawsze się przytula.”

W dniu 25 listopada Nasi „Mali Odkrywcy” uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. 

Dzieci w tym dniu wzięły udział w zabawach ruchowych, tańczyły i śpiewały piosenki o misiach, słuchały wierszy i opowiadań, a także wykonały „misiową” pracę plastyczną.

Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe świętowanie zostanie we wspomnieniach dzieci na długi czas 😊

DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI – DZIEŃ KOLORU ŻÓŁTEGO

20.11 (piątek) w Naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości, Przedszkolaki w tym dniu przyszły ubrane na kolor żółty. Kolor ten symbolizuje radość i szczęście. Wesołej zabawy było co niemiara. Było opowiadanie o żółtej kredce, „żółte zagadki”, zabawa z żółtymi kołkami orgiami i wstążkami, na sam koniec wspólnego świętowania dzieci wykonały prace plastyczną pt. „ Moje słoneczko”.

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

10 listopada obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości w Naszym przedszkolu. Z tej okazji wszystkie dzieci przyszły tego dnia odświętnie ubrane, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla nas Polaków dzień.

W tym roku ze względu na zaistniałą sytuację pandemiczną - świętowanie miało charakter symboliczny. Dlatego też pozostaliśmy w naszej sali. Świętowanie rozpoczęliśmy od obejrzenia filmiku pt.: „POLSKIE SYMBOLE NARODOWE” a także uczyliśmy się pieśni patriotycznej pt. „POLSKA RODZINA” oraz wykonaliśmy prace plastyczną pt.”Orzeł Biały - polski symbol narodowy”. Na koniec włączyliśmy się w akcję „Niepodległa do Hymnu” zainicjowaną w 2018r. przez Biuro Programu „Niepodległa” odśpiewaliśmy o godz. 11.11 „Mazurek Dąbrowskiego”.

REALIZACJA OGÓLNOPOLSKIEGO PROJEKTU EDUKACYJNEGO 

„Skąd się biorą produkty ekologiczne?”

Od 2 do 6 listopada w oddziale „Mali odkrywcy” był realizowany ogólnopolski projekt edukacyjny” Skąd się biorą produkty ekologiczne”. Dzieci podczas realizacji zajęć zdobyły wiadomości na temat produktów ekologicznych, zdrowej żywności (potrafią rozpoznać znaczek, który oznacza ekologiczny produkt). Przedszkolaki również obejrzały film o tym, skąd się biorą produkty ekologiczne, utrwalały wiadomości na temat piramidy żywienia oraz zdrowego stylu życia i higieny.

REALIZACJA PROGRAMU „DROGOWE ABC”.
Od 12 do 16 października w oddziale „Mali odkrywcy” był realizowany program „Drogowe ABC”, którego celem było wzmocnienie świadomości wśród dzieci na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Połączenie nauki i zabawy sprzyjało przybliżeniu w ciekawy sposób, zasad bezpiecznego poruszania się na drodze, numerów alarmowych oraz dzieci mogły poznać podstawy udzielania pierwszej pomocy. W trakcie realizacji programu, dzieci wykonały prace plastyczne: sygnalizatory świetlne oraz apteczki pierwszej pomocy.

SPOTKANIE Z PANIĄ BIBLIOTEKARKĄ

14 października odwiedziła nas p. bibliotekarka z Książnicy Płockiej, filii nr 7 która umiliła dzieciom czas podczas relaksu poobiedniego i przeczytała bajkę z cyklu kilku zbiorów opowiadań z książki pt. „Bajki, które uczą, jak być szczęśliwym.”

,,Na straganie w dzień targowy, takie słyszy się rozmowy..." - W dniu 7.10. w oddziale VII dzieci z zaciekawieniem wysłuchały i obejrzały teatrzyk kukiełkowy - sylwet warzyw, na podstawie wiersza Jana Brzechwy ,,Na straganie". 

 Nasi „Mali Odkrywcy”  wykonali pracę w ramach ekologicznej kampanii ukierunkowanej na problematykę odpadów z tworzyw sztucznych. 

Pierwszy piątek października (2.10.2020 r.), był wyjątkowo uśmiechniętym dniem w naszym oddziale VII, ponieważ obchodziliśmy Światowy Dzień Uśmiechu. Zabawy i zajęcia tematyczne miały motyw uśmiechniętej buźki i przebiegały w wyjątkowo pozytywnej atmosferze. Dzieci wykonały pracę plastyczną pt. Piękny uśmiech.  :-) Pamiętajmy, że ,,Dzień bez uśmiechu jest dniem straconym, dlatego warto się uśmiechać” :-) 

28.09.2020  - Aktywne spędzanie czasu na placu przedszkolnym

Dnia 23.09 (środa) odbyło się spotkanie z policjantem z KM Policji w Płocku na temat „Przedszkolak bezpieczny na drodze”. Dzieci dowiedziały się jak należy bezpiecznie poruszać się po drodze, oraz zrozumiały, że należy stosować zasadę ograniczonego zaufania do nieznajomych.  Po takim spotkaniu z pewnością przedszkolaki będą pamiętały o zasadach bezpieczeństwa!

20 września przypada Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. My obchodziliśmy ten dzień w piątek 18 września. Przedszkolaki uczestniczyły we wspólnych zabawach, konkursach, grach zespołowych oraz  wykonały piękne medale . Dzieciom zostały również  przekazane  życzenia od Prezydenta Miasta Płocka Andrzeja Nowakowskiego.

W dniu 15 września 2020 roku w naszej grupie „MALI ODKRYWCY” świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Międzynarodowy Dzień Kropki to święto kreatywności, którego inspiracją stała się książka Petera H. Reynoldsa "Kropka". Książka opowiada o małej dziewczynce Vashti, która nie chciała rysować bo nie wierzyła w swoje umiejętności. Zachęcona przez swoją nauczycielkę namalowała na kartce kropkę, po czym podpisała  swój obrazek i pospiesznie opuściła salę. Następnego dnia Vashti ze zdumieniem zauważyła, że jej praca jest oprawiona w piękną ramkę i wisi na honorowym miejscu tuż nad biurkiem nauczycielki. Poczuła się bardzo szczęśliwa z powodu tego, że jej praca się spodobała i wisi w miejscu, w którym wszyscy mogą ją podziwiać. Pomyślała, że potrafi namalować jeszcze piękniejsze kropki i z ochotą zabrała się do pracy. I tak Vashti uwierzyła w siebie dzięki małej kropce... Historia kropki z książki Petera Reynoldsa stała się pretekstem do zorganizowania Międzynarodowego Dnia Kropki.
Wspólne świętowanie rozpoczęliśmy od obejrzenia krótkiej bajki o małej Vashti. Po projekcji filmiku dzieci własnymi słowami opowiedziały historię dziewczynki. Następnie dzieci wykonały kreatywną prace plastyczną. Później bawiliśmy się w szukanie kropki. Te zadanie bardzo się przedszkolakom podobało, dlatego z ochotą powtórzyły zabawę kilkakrotnie. Na zakończenie wszystkich zabaw zaprosiłyśmy dzieci do pierwszej „małej” sesji zdjęciowej.
I to już koniec tegorocznego Święta Kropki, ale o tym, że trzeba wierzyć we własne możliwości postaramy się pamiętać przez cały rok.