Oddział VII ,,Mali odkrywcy”

Godziny pracy oddziału: 6:00 – 16:00

fitness: miesiące nieparzyste: poniedziałek - 12:00 – 12:25

           miesiące parzyste: poniedziałek - 10:00 – 10:25
           
      rytmika: poniedziałek - 13:10 – 13:35

               piątek - 12:30 – 12:55  
    
                  jęz. angielski: w ramach podstawy programowej                         

religia: wtorek, czwartek - 9:30 -9:55      

gimnastyka korekcyjna: miesiące nieparzyste: środa - 9:15 – 9:45

                                                miesiące parzyste: środa - 12:00 – 12:30

TEMATYKA KOMPLEKSOWA NA MIESIĄC CZERWIEC:

Podajmy sobie ręce w zabawie i piosence

Poznajemy zwierzęta egzotyczne

Nadchodzi lato, będziemy bezpiecznie wypoczywać   

Piosenka 

        „HIPOPOTAM”
 

           I  Kimbo ma kota, a Bamba psa.

               La, la, la, la, la, la, la, la, la, la.

               Ja innego przyjaciela mam:

               to hi-po-po-po, hi-po-po-po-tam!

    

                  Ref. Heja, eja, eja!        bis

          II Śmieszny pysk i uszka dwa.

              La, la, la, la, la, la, la, la, la, la.

              Duży brzuszek leniuszek ma:

              mój hi-po-po-po, hi-po-po-po-tam!

          Ref. Heja, eja, eja!        Bis

Wiersz

"W wesołym miasteczku"
Chilińska-Karpowicz

 
Ach, wesołe miasteczko!

  A w wesołym miasteczku to rzeczywiście jest frajda,

  tyle dzieci jest wkoło: Ewa, Marcel i Ada.

  Ach, wesołe miasteczko!

  Wszyscy się bawią wesoło i jeżdżą

  na karuzeli, na koniach, na małpkach, na beli.

  Ach, wesołe miasteczko,

  wszyscy są tu weseli.

 

Dziękujemy rodzicom – panu M. Panek, pani K. Jabłońskiej i pani E. Kita – za udział w akcji pt.: „Tydzień czytania dzieciom” pod hasłem „Mamo, tato poczytaj mi bajeczkę”. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały bajek: „Kubuś i przyjaciele”, „Achilles, smok z małymi skrzydłami”, „Zwaśnione pory roku”.

 

 

4 kwietnia "Mali odkrywcy" uczestniczyli w warsztatach piernikowych. Dzieci wysłuchały opowieści i ciekawostek związanych z wypiekiem ciasta piernikowego, poznały składniki i przyprawy niezbędne do produkcji tych smakołyków Następnie dzieci miały za zadanie udekorować pierniki lukrem i ozdobami z masy cukrowej. Oto efekty ich pracy.

 
 
Wybraliśmy się do Auchan w Płocku na zajęcia edukacyjne. Poznaliśmy zawód piekarza i cukiernika. Oglądaliśmy wyrób chleba, bułek, makowca, pączków oraz tortu. Samodzielnie dekorowaliśmy bułki ziarenkami słonecznika, sezamu i dyni. Wykonaliśmy ozdoby z masy marcepanowej. Dziękujemy pani Oli i Panu Rafałowi za pouczającą lekcje. 

 

28 marca pojechaliśmy do kina Helios na bajkę pt. „Corgi, psiak królowej”.
Z zainteresowaniem obejrzeliśmy przygody psa o imieniu Rex, który był pupilem brytyjskiej królowej Elżbiety. Z filmu nauczyliśmy się, że prawdziwych przyjaciół poznaje się po tym, że w potrzebie wyciągną do nas pomocną dłoń.

12 marca do przedszkola przyjechało Planetarium. „Mali odkrywcy” wybrali się w podróż dookoła układu słonecznego i zajrzeli w głąb planet.

 

W dniach 18.02.2019 - 22.02.2019 „Mali odkrywcy” wzięli udział w warsztatach realizowanych w ramach Programu przedszkolnej edukacji antytytoniowej pt: CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS”. Dzieci zwiększyły umiejętności w zakresie radzenia w sytuacjach, gdy przebywają w zadymionych pomieszczeniach lub gdy dorośli palą przy nich tytoń.

Treści programu realizowane były w czasie 5 zajęć edukacyjnych:
Wycieczka – obserwacja różnych rodzajów dymów.
„Co i dlaczego dymi?”.
„Jak się czuję, kiedy dymi papieros?”.
„Co się dzieje, gdy ludzie palą papierosy?”.
„Jak unikać dymu papierosowego?”.

 

Wizyta higienistki stomatologicznej 

 
19 lutego "Mali odkrywcy" uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych pt. "Od owieczki do czapeczki" organizowanych przez Wiejskie Gospodarstwo Ekologiczne "Babaluda". Podczas zajęć dzieci miały okazję dotknąć sierści żywej owcy, czesać ją i głaskać. Dzieci oglądały rzeczy wykonane z prawdziwej owczej wełny np. szalik, rękawiczki oraz przędli na kołowrotku. 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

 

JASEŁKA

 

GRATULUJEMY MAI P. WYRÓŻNIENIA W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM

„PLUSZOWY MIŚ MOIM PRZYJACIELEM JEST”.

 

12 grudnia byliśmy w Książnicy Płockiej Filia Nr 7 w Płocku na zajęciach edukacyjnych pt.: „Wigilijne tradycje”. Słuchaliśmy opowiadania „Pracowity dzień Świętego Mikołaja”, rozwiązywaliśmy zagadki o tematyce świątecznej, oglądaliśmy film „Święta u Peppy”, kolorowaliśmy Mikołaja. Pani bibliotekarka zachęcała nas do wypożyczania i czytania książek.


SPOTKANIE Z PANIĄ PIELĘGNIARKĄ

 


Andrzejkowe wróżby

W dniu 30 listopada Mali Odkrywcy przenieśli się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Dzieci mogły "poznać swoją przyszłość" dzięki rzucaniu monetą i przechodzeniu butami przez próg. Dodatkowo dzieci poznały swój "przyszły" zawód i imię sympatii. Po udanych wróżbach przyszedł czas na taniec i grupową zabawę przy muzyce. Ten magiczny dzień był okazją  na zapoznanie się z tradycją andrzejkową oraz integracji grupy. 
 


ZAJĘCIA W BIBLIOTECE O TEMATYCE PATRIOTYCZNEJ.

15 listopada "Mali odkrywcy" odwiedzili Książnice Płocką Filia nr 7 w Płocku, gdzie odbyły się zajęcia dydaktyczne. Na początku dzieci odpowiedziały na pytanie "Kto to jest patriota?" i obejrzały film pt. "Mały Polak". Następnie przedszkolaki wysłuchały "Legendy o złotej kaczce", czytanej przez Panią bibliotekarkę. Podczas zabawy ruchowej dzieci układały flagę Polski, a na zakończenie kolorowały symbole swojej ojczyzny. 


14 listopada dzieci z grupy "Mali odkrywcy" uczestniczyły w zajęciach muzyczno-plastycznych pt. "Muzyczny obraz, podczas której zainspirowane utworem "Jesień" Antonio Vivaldiego tworzyły wspólnie obrazy. Podczas tworzenia tego "dzieła" każdy bardzo się starał i wzajemnie sobie pomagał. 

Dziękujemy rodzicom Laury M., Zofii J. i Tymoteusza J. za wspólne wykonanie pocztówek z okazji „100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości”.

 

W środę 31 października „Mali odkrywcy” piekli bananowe ciasteczka.


25 października wybraliśmy się do Książnicy Płockiej Filia Nr 7 w Płocku na zajęcia edukacyjne pt.: „Skarby jesieni”. Słuchaliśmy ilustrowanego opowiadania „Przygody Fenka. Skarby jesieni”, rozwiązywaliśmy zagadki o tematyce jesiennej, oglądaliśmy film pt.: „Jesienna przygoda”, kolorowaliśmy kosz z owocami i warzywami, tańczyliśmy przy „Jesiennym kujawiaczku”.


24 października dzieci uczestniczyły w uroczystości pod hasłem „Na marchewki urodziny, wszystkie zeszły się jarzyny” czynnie włączając się w jej przygotowanie. Zaprezentowały wiersz pt.: „Marchewka” oraz inscenizację pt.: „Doktor Zdrówko”.


10 października wybraliśmy się na wycieczkę do Modelowego Wiejskiego Centrum Ekoturystyki Przyjazne Środowisku w Sendeniu. Swoją przygodę rozpoczęliśmy od wizyty w Nadleśnictwie w Łącku w Izbie Przyrodniczo-Leśnej. Wędrowaliśmy z panem leśniczym po Gostynińsko-Włocławskim Parku Krajobrazowym, który opowiadał nam o drzewach, roślinach i zwierzętach zamieszkujących las. Następnie pojechaliśmy do SSM Zielonej Szkoły w Sendeniu Małym, gdzie samodzielnie wyrabialiśmy i piekliśmy chlebki, oglądaliśmy hotel dla dzikich owadów, poznaliśmy odnawialne źródła energii oraz legendę o powstaniu Sendenia. Bawiliśmy się również na placu zabaw i jedliśmy smaczne kiełbaski prosto z ogniska.