Oddział VI ,,Tęczowe nutki”

Godziny pracy oddziału:   
6:30-16:30

Zajęcia dodatkowe: 
Rytmika: 
poniedziałek: 13.40-14:00
czwartek: 12:35-13:55
Język angielski w ramach podstawy programowej

TEMATYKA KOMPLEKSOWA NA MIESIĄC PAŹDZIERNIK:

Zdrowie na talerzu

Przyszła jesień

Jesień w parku i w lesie

Dbamy o zdrowie

PIOSENKA

Kolorowe listki”

słowa A. Galica muzyka T . Pabisiak

1. Kolorowe listki z drzewa spaść nie chciały.
Kolorowe listki na wietrze szumiały.
Szu, szu, szu, szumiały wesoło.
Szu, szu, szu, wirowały w koło.

2. Kolorowe listki bardzo się zmęczyły.
Kolorowe listki z drzewa zeskoczyły.
Hop, hop, hop, tak sobie skakały.
Hop, hop, hop, w koło wirowały.

3. Kolorowe listki spadły już na trawę.
Kolorowe listki skończyły zabawę.
Cicho, sza, listki zasypiają.
Cicho, sza, oczka zamykają.

 

WIERSZ

"Jeż"
Iwona Salach

W suchym lesie mieszka jeż
Chcesz zobaczyć – to się śpiesz,
Pod gromadką liści śpi,
Gdy słoneczko złote lśni.

Jabłek nigdy nie zajada,
Chętnie złapie zaś owada.
I poluje tylko nocą,
Kiedy gwiazdki już migocą.

Gdy nastaje sroga zima
Jeżyk drzemkę rozpoczyna.
Budzi się zieloną wiosną,
Kiedy młode trawki rosną.

„Sekretne życie ptaków”

22 października  przedszkolaki wzięły udział w wyjątkowych zajęciach pt. „Sekretne życie ptaków”. Na których scenografia oraz liczne rekwizyty i odgłosy natury sprawiły, że poczuliśmy się, jak w prawdziwym lesie lub na łące. Poznaliśmy odpowiedzi na pytania: Dlaczego ptaki śpiewają i stroją się w kolorowe piórka?; Co się dzieje z ptakami, które zostają u nas na zimę?; I  czy ptaki zabierają kanapki na drogę do ciepłych krajów? Dzieci miały okazję zobaczyć różnorodne ptasie domostwa, mogły posłuchać pięknych śpiewów kosa czy słowika, zatańczyć jak żurawie na zlotowisku, a także przebrać się w maskujący strój obserwatora ptaków i spróbować, jak to jest podglądać ptaki przez lornetkę. Na koniec naszego spotkania każde dziecko otrzymało prawdziwe ptasie pióro. 

 

 

Zajęcia z udziałem psa

Już po raz drugi dzieci wzięły udział w zajęciach edukacyjnych z udziałem psa rasy samoyed, o imieniu Gratka, prowadzonego przez p. Annę Świątecką- trenera profilaktyki pogryzień Fundacji Pies i Staś. Na zajęciach przedszkolaki dowiedziały się jak odczytać sygnały wysyłane do nas przez psa oraz jak zachować się w kontakcie z groźnym psem ( poznaliśmy bezpieczną pozycję żółwika oraz drzewa). Na koniec spotkania Gratka chętnie podjadała smaczki, którymi częstowały ją dzieci. 

 

Gorące podziękowania dla dzieci oraz rodziców za aktywny udział  w RODZINNYM KONKURSIE PLASTYCZNYM „Kreatywne działania darami jesieni”.
Mamy nadzieję, że wykonanie prac konkursowych było dla Państwa okazją do wspólnej zabawy i miłego spędzenia wolnego czasu z dziećmi.

 

Jesienne spotkanie w bibliotece

07 października w ramach zajęć wybraliśmy się do Książnicy Płockiej-Filia Biblioteczna nr 7 . Tematem przewodnim była aktualna pora roku, dzieci wysłuchały opowiadania, brały udział w zabawach oddechowych, ruchowych a na koniec wykonały jesienną pracę plastyczną. 

 

Zdrowie na talerzu 

 


Wycieczka na stragan owocowo- warzywny

Tęczowe nutki wybrały się na krótką wycieczkę na pobliski stragan owocowo-warzywny. Dzieci miały możliwość zobaczyć bogactwo barw, kształtów i gatunków różnych warzyw i owoców zgromadzonych w jednym miejscu.

 


Co nam Pani Jesień w koszu niesie?


W naszym przedszkolu po raz pierwszym w tym roku szkolnym,odbyły się zajęcia edukacyjne z udziałem psa terapeuty o imieniu Gratka. Zajęcia prowadzone były przez Panią Anię, która jest trenerem profilaktyki pogryzień Fundacji "Pies i Staś".