Oddział V ,,Brykające tygryski”

Godziny pracy oddziału:  
poniedziałek,środa ,czwartek: 6.00 - 16.00
wtorek,piątek: 6:00- 15:30

język angielski: 
miesiące nieparzyste: wtorek , środa 11.15-11.30
miesiące parzyste: wtorek, środa 9.15-9.35

rytmika:
miesiące nieparzyste: poniedziałek,czwartek: 11.00-11.20
miesiące parzyste: poniedziałek,czwartek: 10.40-11.00

          

   TEMATYKA KOMPLEKSOWA NA MIESIĄC KWIECIEŃ:

WIOSNA NA WSI.

WIELKANOC.

DBAMY O NASZĄ PLANETĘ.

PIOSENKA

„Chroń przyrodę”.

Jeśli nie wiesz co masz robić by przyrodę piękną chronić,

Posegreguj wszystkie śmieci, bo to robią nawet dzieci.

Jeśli jeszcze są pytania, to z pewnością się zabrania

Środowiska zanieczyszczać, to rzecz chyba oczywista.

I zupełnie tak na koniec, wszystkim wkoło głośno powiedz,

Aby zieleń szanowali i trawników nie deptali.

Wiersz

,,Nasza Ziemia” 

Wokół słoneczka – pewnie to wiecie,

krąży planeta najmilsza w świecie.

Z daleka patrząc, tonie w błękicie,

a jak wiadomo, woda to życie.

 

W zieleni lasów, łąk i gaików

wszelakich stworzeń żyje bez liku:

roje owadów, tęczowe ptaki,

gady i płazy, ryby i ssaki.

 

Chrońmy bogactwa te nieprzebrane,

szanujmy skarby darmo nam dane,

całe to dobro, które jest dla nas.

Niech żyje Ziemia – nasza kochana!

Warsztaty Edukido „Siła wiatru”

 

 

ZAJĘCIA OTWARTE

Po raz kolejny mieliśmy ogromną przyjemność gościć w przedszkolu, naszych kochanych rodziców. Lataliśmy na zaczarowanym dywanie, odczytywaliśmy sylaby oraz graliśmy w sudoku.  Spotkanie przebiegało w pracowitej, ale przede wszystkim miłej atmosferze. Dziękujemy Rodzice!!!

 

Wiosenny ogródek

Brykające Tygryski postanowiły założyć swój własny, przedszkolny ogródek. Teraz, z niecierpliwością czekamy na efekty naszej pracy. Jesteśmy również pewni, że z naszych małych fasolek wyrośnie wielka roślina, i że może my,  jak niegdyś Jaś Fasola przeżyjemy wspaniałą przygodę....

 

W lutym z panią Agnieszką z Książnicy Płockiej sprawdzaliśmy gdzie mieszkają bałwanki.

 

Oto nasi zwycięzcy w konkursach plastycznych.

 

21 lutego nasza grupa uczestniczyła w zabawach sportowych z Przedszkolandią. Dzieci brały udział w krótkiej rozgrzewce a następnie rywalizowały podczas prostych zabaw.

Nasze lutowe zabawy w kodowanie: porządkujemy szafę pingwinka i pierwsze zabawy z kubeczkami.

 

19 lutego dzieci brały udział w zajęcie edukacyjnym „Od wełenki do czapeczki”, gdzie miały możliwość zobaczenia, jak wytwarza się wełnę. Dużym przeżyciem dla nich było spotkanie z żywą owieczką o imieniu Pola.

 

 

WIOSNO, GDZIE JESTEŚ?

 Przedszkolaki z grupy V codziennie przechadzają się ulicami osiedla w poszukiwaniu pierwszych zwiastunów wiosny. Odwiedzamy nasze drzewko, Wesołka, na którym ostatnio zauważyliśmy małe listeczki. Zawitaliśmy również do biblioteki, gdzie posłuchaliśmy opowiadania i obejrzeliśmy interesujący film o wiosennych przygodach bajkowych bohaterów.

Fabryka kredek w "Zakątku odkrywców"

 

Zimowe zabawy lodem

19 grudnia przedszkolaki z grupy V przedstawiły zaproszonym gościom inscenizacje „Choinka”. Krasnoludek oraz Rodzice,dowiedzieli się co musi się znaleźć na choince, aby spełniała świąteczne standardy oraz o jakich prezentach marzą dzieci.

 

Natalka K. przygotowała pracę plastyczną na konkurs „Święta w moim domu”. Wytrwale wycinała i przyklejała przez cały tydzień. Wielkie brawa Natalko!

 

W grudniu zaczęliśmy pierwsze, proste zabawy w kodowanie. Na razie na kartce papieru wędrowało słoneczko.

 

ANDRZEJKI

Pod koniec listopada studentki z PWSZ w Płocku zorganizowały dla naszej grupy Andrzejki. Bajkowa czarownica wróżyła kim przedszkolaki zostaną w przyszłości i kto znajdzie pod choinką największy prezent.

ZAJĘCIA OTWARTE

"DZIECIAKI SADZENIAKI"

 

LISTOPADOWE WSPOMNIENIA

Tydzień wspomnień już za nami. To było kilka bardzo intensywnych dni, podczas których mieliśmy okazję pooglądać zdjęcia rodzinne dzieciaczków i podziwić się jakimi byliśmy bobasami. Napracowaliśmy się bardzo przy robieniu przysmaku babć – sałatki jarzynowej. Rączki przedszkolaków okazały się być bardzo wprawne w krojeniu, a i dowiedzieliśmy się przy okazji jak to się po pieprzu kicha :) Za to w nagrodę, mieliśmy ogromną przyjemność gościć w przedszkolu nasze babcie i dziadków, którzy poopowiadali nam jak to dawniej było i jak się wtedy żyło. Za co oczywiście serdecznie dziękujemy!!!


W październiku poznaliśmy pozostałe samogłoski: y,e,o. Bawimy się z nim, żeby lepiej je zapamiętać, na przykład w karmienie pieska.

 

 

29 października nasza grupa uczestniczyła w spotkaniu z panią policjant. Dzieci mogły wykazać się wiedzą na temat właściwego przechodzenia przez ulicę, znajomością numerów alarmowych. Przedszkolaki opowiadały w jaki sposób korzystają z rowerów oraz zapewniły, że jadąc z rodzicami samochodem korzystają z fotelików samochodowych.

W październiku bawiliśmy się z sensorycznymi kartami „Dzieciaki naśladują zwierzaki”. Oto kilka propozycji do wspólnej zabawy w domu.

 

Natan wziął udział w jesiennym rajdzie organizowanym przez PTTK i zdobył puchar dla naszego przedszkola. Brawo Natan!

Klara, Zosia i Natan wzięli udział w konkursie plastycznym organizowanym przez Ligę Ochrony Przyrody oddział Płock. Techniką origami płaskiego z koła wykonali pracę poświęconą ulubionemu ptakowi. Zgadnijcie jak nazywają się ich ulubieńcy.

  

W październiku byliśmy w bibliotece. Pani Jola rozmawiała z nami o jesieni. Pokazywała nam różne książki o tej porze roku. Wspólnie rozwiązywaliśmy jesienne zagadki oraz kolorowaliśmy jesienny obrazek.

  

 

  KTO TO TAKI? KASZTANIAKI

Jak przystało na dzielnych poszukiwaczy, zebraliśmy mnóstwo darów Pani Jesieni. Najciekawszym materiałem okazały się świeżutkie kasztanki, z których dzieci stworzyły takie oto Cudaki. Ćwiczenia manualne, rozwijanie kreatywności i świetna  zabawa w jednym.

 

Korzystamy z pięknej pogody, wspominamy niezapomniane, wakacyjne chwile. I choć tęsknimy za dniami pełnymi beztroski to cieszymy się, że wróciliśmy do Naszego Kochanego Przedszkola.