Oddział V ,,Brykające tygryski”

Godziny pracy oddziału:  
poniedziałek,środa ,czwartek: 6.00 - 16.00
wtorek,piątek: 6:00- 15:30

język angielski: 
miesiące nieparzyste: wtorek , środa 11.15-11.30
miesiące parzyste: wtorek, środa 9.15-9.35

rytmika:
miesiące nieparzyste: poniedziałek,czwartek: 11.00-11.20
miesiące parzyste: poniedziałek,czwartek: 10.40-11.00
           

     

TEMATYKA KOMPLEKSOWA NA MIESIĄC LUTY:

Kiedy żyły dinozaury.

Gdzie mieszkają pingwiny?

Piosenka

„Piosenka na chłodne dni” (A.Galica/T.Pabisiak)

Umiem włożyć już buciki,

kurtkę zapiąć na guziki.

Ref. Chociaż trochę chłodno dziś,

to na spacer trzeba iść. x2

Wkładam czapkę i sweterek,

mogę iść już na spacerek.

Ref. Chociaż trochę chłodno dziś,

to na spacer trzeba iść. x2

Rękawiczki, ciepły szalik

zimno mi nie będzie wcale.

Ref. Chociaż trochę chłodno dziś,

to na spacer trzeba iść. x2

Wiersz  

Krzysztof Roguski

"Trzy pingwiny"

W mej lodówce, tuż obok wędliny,

Zamieszkały trzy średnie pingwiny:

Gołe stopy, czarno-białe garniturki,

A na ciele ani śladu gęsiej skórki.

I choć w lodówce są zaledwie cztery stopnie,

To trzy pingwiny z tego cieszą się okropnie

I smucić się nie mają też powodu,

Bo pod dostatkiem mają zimna oraz lodu.

Fabryka kredek w "Zakątku odkrywców"

Zimowe zabawy lodem

19 grudnia przedszkolaki z grupy V przedstawiły zaproszonym gościom inscenizacje „Choinka”. Krasnoludek oraz Rodzice,dowiedzieli się co musi się znaleźć na choince, aby spełniała świąteczne standardy oraz o jakich prezentach marzą dzieci.

Natalka K. przygotowała pracę plastyczną na konkurs „Święta w moim domu”. Wytrwale wycinała i przyklejała przez cały tydzień. Wielkie brawa Natalko!

W grudniu zaczęliśmy pierwsze, proste zabawy w kodowanie. Na razie na kartce papieru wędrowało słoneczko.

ANDRZEJKI

Pod koniec listopada studentki z PWSZ w Płocku zorganizowały dla naszej grupy Andrzejki. Bajkowa czarownica wróżyła kim przedszkolaki zostaną w przyszłości i kto znajdzie pod choinką największy prezent.

ZAJĘCIA OTWARTE

"DZIECIAKI SADZENIAKI"

LISTOPADOWE WSPOMNIENIA

Tydzień wspomnień już za nami. To było kilka bardzo intensywnych dni, podczas których mieliśmy okazję pooglądać zdjęcia rodzinne dzieciaczków i podziwić się jakimi byliśmy bobasami. Napracowaliśmy się bardzo przy robieniu przysmaku babć – sałatki jarzynowej. Rączki przedszkolaków okazały się być bardzo wprawne w krojeniu, a i dowiedzieliśmy się przy okazji jak to się po pieprzu kicha :) Za to w nagrodę, mieliśmy ogromną przyjemność gościć w przedszkolu nasze babcie i dziadków, którzy poopowiadali nam jak to dawniej było i jak się wtedy żyło. Za co oczywiście serdecznie dziękujemy!!!


W październiku poznaliśmy pozostałe samogłoski: y,e,o. Bawimy się z nim, żeby lepiej je zapamiętać, na przykład w karmienie pieska.

 

29 października nasza grupa uczestniczyła w spotkaniu z panią policjant. Dzieci mogły wykazać się wiedzą na temat właściwego przechodzenia przez ulicę, znajomością numerów alarmowych. Przedszkolaki opowiadały w jaki sposób korzystają z rowerów oraz zapewniły, że jadąc z rodzicami samochodem korzystają z fotelików samochodowych.

W październiku bawiliśmy się z sensorycznymi kartami „Dzieciaki naśladują zwierzaki”. Oto kilka propozycji do wspólnej zabawy w domu.

Natan wziął udział w jesiennym rajdzie organizowanym przez PTTK i zdobył puchar dla naszego przedszkola. Brawo Natan!

Klara, Zosia i Natan wzięli udział w konkursie plastycznym organizowanym przez Ligę Ochrony Przyrody oddział Płock. Techniką origami płaskiego z koła wykonali pracę poświęconą ulubionemu ptakowi. Zgadnijcie jak nazywają się ich ulubieńcy.

  

W październiku byliśmy w bibliotece. Pani Jola rozmawiała z nami o jesieni. Pokazywała nam różne książki o tej porze roku. Wspólnie rozwiązywaliśmy jesienne zagadki oraz kolorowaliśmy jesienny obrazek.

  

 

  KTO TO TAKI? KASZTANIAKI

Jak przystało na dzielnych poszukiwaczy, zebraliśmy mnóstwo darów Pani Jesieni. Najciekawszym materiałem okazały się świeżutkie kasztanki, z których dzieci stworzyły takie oto Cudaki. Ćwiczenia manualne, rozwijanie kreatywności i świetna  zabawa w jednym.

Korzystamy z pięknej pogody, wspominamy niezapomniane, wakacyjne chwile. I choć tęsknimy za dniami pełnymi beztroski to cieszymy się, że wróciliśmy do Naszego Kochanego Przedszkola.