Oddział IV ,,Wesołe miasteczko”

Godziny pracy oddziału: 
6:45-16:45
Język angielski w ramach podstawy programowej

Zajęcia dodatkowe:
Rytmika: poniedziałek- 10:45-11:05/ wtorek-  10:00-10:20
 
Tematyka  na miesiąc  luty:
Tańce i bale w karnawale.
W lodowej krainie.
Tak mija czas.

 

Wiersz  na  luty:

Cztery pory roku

Wiosna niesie kwiaty,

za nią idzie lato.

Jesień sypie kasztanami,

zima biegnie z bałwankami.

Czas nam nie chce się zatrzymać,

wiosna, lato, jesień, zima.

I tak mija rok,

znów kolejny rok.

    Piosenka na luty: 

        „Bal baloników

I   Był sobie raz balonik

     niebieski w kropki złote,

     nie umiał wcale latać,

     choć wielką miał ochotę.

II  Aż przyszła noc gwiaździsta,

     noc tańca i muzyki,

     tej nocy sam karnawał

     sprzedawał baloniki.

III Już całe miasto tańczy

      walczyka w takt muzyki,

      wirują nad głowami

      wesołe baloniki.

"Tańczymy i bawimy się wesoło"- pod takim hasłem 4.01.2021r. odbył się w naszym oddziale BAL KARNAWAŁOWY. Dzieci zaprezentowały piękne stroje karnawałowe. Świetnie się bawiły i tańczyły przy dyskotekowej muzyce.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

POMAGAMY PTAKOM PRZETRWAĆ ZIMĘ !!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dzień Babci i Dziadka to w przedszkolu wielka gratka. Pod takim hasłem w dniu 21.01.2021r. w naszej grupie odbył się Dzień Babci i Dziadka. Dzieci śpiewały piosenki, bawiły się przy muzyce, wykonały prace plastyczne dla babci i dziadka.
Przedszkolaki po powrocie do domu złożyły życzenia i wręczyły przygotowane laurki.


Zabawy na śniegu !!

 

 Dnia 22 grudnia odbyła się w naszej grupie uroczystość "Świąteczne zabawy przy choince". Dzieci śpiewały kolędy i piosenki świąteczne przy choince. Uczestniczyły w zabawach integracyjnych i tanecznych związanych ze świętami Bożego Narodzenia. Wspólnie wykonały łańcuch na choinkę z kolorowego papieru.

 

W okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania oddziału IV, będzie organizowane kształcenie na odległość.  Poniżej, proponujemy Państwu materiały do pracy z dzieckiem w domu.

14.12.2020-ZDALNE NAUCZANIE- ODDZIAŁ IV-KLIKNIJ TUTAJ.pdf

10-11.12.2020-ZDALNE-NAUCZANIE-ODDZIAŁ-IV-KLIKNIJ-TUTAJ.pdf

8-9.12.2020- ZDALNE NAUCZANIE-ODDZIAL IV-KLIKNIJ TUTAJ.pdf

 

W dniu 4.12.2020 w naszym przedszkolu odbyły się Mikołajki. Dzieci uczestniczyły w zabawach Mikołajkowych- tańczyły, śpiewały, układały Mikołajkowe rytmy a także zrobiły pracę plastyczną dla Mikołaja, który odwiedził nas w tym dniu.

Na zajęciach o tematyce- Jesienna szaruga dzieci pomagały Pani jesieni dobrać ubrania do pogody deszczowej i słonecznej, przy okazji utrwalaliśmy zjawiska pogodowe występujące jesienią. Dzieci też chętnie brały udział w zabawie matematycznej "Ile kropel deszczu spadło?".

25 listopada dzieci z naszego przedszkola obchodził światowy DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA. Mimo coraz nowocześniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Dzieci z oddziału "Wesołe miasteczko" poznały historię święta, wspólnie recytowały i śpiewały piosenki o misiach.

Dla dzieci w tym dniu przygotowaliśmy wiele atrakcji: zabawy ruchowe, taneczne, plastyczne, konkursy.

Ten dzień w przedszkolu był pełen uśmiechu oraz wspólnej zabawy.

20.11.2020 w naszym przedszkolu odbył się Dzień Życzliwości i Pozdrowień. W tym dniu zastanawialiśmy się, co to jest życzliwość, jak ją okazywać na co dzień bliskim, kolegom, osobom starszym, dlaczego warto być życzliwym? Przypomnieliśmy sobie i ćwiczyliśmy używanie magicznych słów, takich jak: dziękuję, proszę, przepraszam, dobranoc, do widzenia, dzień dobry, jak miło, jak mi przykro. Dzieci z zaciekawieniem oglądały teatrzyk o "Gburce". Stworzyliśmy wspólnie drzewo i kwiat życzliwości a na koniec złożyliśmy przysięgę życzliwości i odśpiewaliśmy piosenkę "Grzeczne słówka", bawiliśmy się przy tym wyśmienicie.

Matematyczne zabawy z figurami

Kto ty jesteś? – Polak mały…

We wtorek 10 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie dzieci przyszły ubrane na galowo i uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Na zajęciach poznały historię Polski oraz przypomniały sobie symbole narodowe. Dzieci wykonały prace plastyczne związane z tym świętem. Dużą atrakcją okazał się film „Polak mały”
Włączyliśmy się do akcji "Niepodległa do Hymnu". O godzinie 11.11 odśpiewaliśmy Mazurka Dąbrowskiego. Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach przedszkolaki od najmłodszych lat uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.

2 października w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy dzień uśmiechu. Nasza grupa pokazała swoje uśmiechu od ucha do ucha, dzieci wykonały znaną wszystkim buźkę tzw. "Smileya face", zatańczyły taniec radości, wspólnie się wesoło bawiliśmy. Otrzymały też wesołe buźki, które przyklejone do koszulek towarzyszyły im przez cały dzień.

Dnia 23 września dzieci uczestniczyły w spotkaniu z przedstawicielami Komendy Miejskiej Policji w Płocku. Dzieci rozmawiały na temat poruszania się w sposób bezpieczny po drodze. Przedszkolaki obejrzały również film edukacyjny ogólnopolskiej kampanii społecznej na rzecz bezpieczeństwa dzieci w ruchu drogowym pt. Bez  droga z radami Sponge-Boba". Dzieci wykazały się wiedzą na temat zasad ruchu drogowego, rozwiązując zagadki i quizy.

Korzystamy z pięknej wrześniowej pogody 

18 września w naszym przedszkolu odbył się Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Muzyka, gwar i śmiech rozbrzmiewały od samego rana. Było mnóstwo atrakcji, konkursów, zagadek, zabaw ruchowych, piosenek, tańców. Dzieci wysłuchały również życzeń od Pana Prezydenta Płocka Andrzeja Nowakowskiego. Radość i uśmiech na twarzy przedszkolaków świadczyły o wspaniałej zabawie.