Oddział IV ,,Wesołe miasteczko”

Godziny pracy oddziału: 
6:45-16:45
Język angielski w ramach podstawy programowej

Zajęcia dodatkowe:
Rytmika: poniedziałek- 10:45-11:05/ wtorek-  10:00-10:20

TEMATYKA KOMPLEKSOWA NA MIESIĄC GRUDZIEŃ:

Domowe urządzenia elektryczne.

Zimno coraz zimniej.

Coraz bliżej święta.

 

WIERSZ

„Na złotym dywanie” D. Gellner

Choinko, choinko,

świąteczną masz minkę.

Łańcuszek wpleciony

w zieloną czuprynkę.

Stanęłaś w pokoju

na złotym dywanie

i cień twój iglasty

zatańczył na ścianie.

Usiądę przy tobie,

i podam ci rękę.

To nic, że masz trochę

kłującą sukienkę.

PIOSENKA

„Zielona choineczko” 

I.  Zielona choineczko

     pachnąca igiełkami.

     Prosimy zostań,

     prosimy zostań

     na zawsze razem z nami. / bis

 

II.  Pod twymi gałązkami

     Dziadzio Mikołaj Święty.

     Zostawia zawsze,

     zostawia zawsze

     grzecznym dzieciom prezenty. / bis

 

III. Kiedy na niebie gwiazdka

      pierwsza jaśniej zaświeci.

      Biegną do ciebie,

      biegną do ciebie

      po swe prezenty dzieci. / bis

25 listopada dzieci z naszego przedszkola obchodził światowy DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA. Mimo coraz nowocześniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Dzieci z oddziału "Wesołe miasteczko" poznały historię święta, wspólnie recytowały i śpiewały piosenki o misiach.

Dla dzieci w tym dniu przygotowaliśmy wiele atrakcji: zabawy ruchowe, taneczne, plastyczne, konkursy.

Ten dzień w przedszkolu był pełen uśmiechu oraz wspólnej zabawy.

 

 

 

20.11.2020 w naszym przedszkolu odbył się Dzień Życzliwości i Pozdrowień. W tym dniu zastanawialiśmy się, co to jest życzliwość, jak ją okazywać na co dzień bliskim, kolegom, osobom starszym, dlaczego warto być życzliwym? Przypomnieliśmy sobie i ćwiczyliśmy używanie magicznych słów, takich jak: dziękuję, proszę, przepraszam, dobranoc, do widzenia, dzień dobry, jak miło, jak mi przykro. Dzieci z zaciekawieniem oglądały teatrzyk o "Gburce". Stworzyliśmy wspólnie drzewo i kwiat życzliwości a na koniec złożyliśmy przysięgę życzliwości i odśpiewaliśmy piosenkę "Grzeczne słówka", bawiliśmy się przy tym wyśmienicie.

Matematyczne zabawy z figurami

Kto ty jesteś? – Polak mały…

We wtorek 10 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie dzieci przyszły ubrane na galowo i uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Na zajęciach poznały historię Polski oraz przypomniały sobie symbole narodowe. Dzieci wykonały prace plastyczne związane z tym świętem. Dużą atrakcją okazał się film „Polak mały”
Włączyliśmy się do akcji "Niepodległa do Hymnu". O godzinie 11.11 odśpiewaliśmy Mazurka Dąbrowskiego. Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach przedszkolaki od najmłodszych lat uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.

2 października w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy dzień uśmiechu. Nasza grupa pokazała swoje uśmiechu od ucha do ucha, dzieci wykonały znaną wszystkim buźkę tzw. "Smileya face", zatańczyły taniec radości, wspólnie się wesoło bawiliśmy. Otrzymały też wesołe buźki, które przyklejone do koszulek towarzyszyły im przez cały dzień.

Dnia 23 września dzieci uczestniczyły w spotkaniu z przedstawicielami Komendy Miejskiej Policji w Płocku. Dzieci rozmawiały na temat poruszania się w sposób bezpieczny po drodze. Przedszkolaki obejrzały również film edukacyjny ogólnopolskiej kampanii społecznej na rzecz bezpieczeństwa dzieci w ruchu drogowym pt. Bez  droga z radami Sponge-Boba". Dzieci wykazały się wiedzą na temat zasad ruchu drogowego, rozwiązując zagadki i quizy.

Korzystamy z pięknej wrześniowej pogody 

18 września w naszym przedszkolu odbył się Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Muzyka, gwar i śmiech rozbrzmiewały od samego rana. Było mnóstwo atrakcji, konkursów, zagadek, zabaw ruchowych, piosenek, tańców. Dzieci wysłuchały również życzeń od Pana Prezydenta Płocka Andrzeja Nowakowskiego. Radość i uśmiech na twarzy przedszkolaków świadczyły o wspaniałej zabawie.