Oddział III ,,Kropeczki biedroneczki”

Godziny pracy oddziału:
6:30-16:30
Język angielski w ramach podstawy programowej

Zajęcia dodatkowe:
Rytmika: poniedziałek- 9.00-9.20/ wtorek-  10:00-10:20

 TEMATYKA  KOMPLEKSOWA  NA MIESIĄC GRUDZIEŃ:
Urządzenia elektryczne w naszym domu .
Kto piecze dla nas chleb .
Świąteczne tradycje  Bożego Narodzenia
WIERSZ

,, Na gałązkach choineczki’’   
(Joanna Bernat)

Na gałązkach choineczki

powiesimy cukiereczki,

kolorowych bombek kilka,

złotą gwiazdkę i motylka.

A po chwili moi mili

wszyscy będą się cieszyli.

Błysną lampki kolorowe

no  i święta już gotowe.

PIOSENKA

 ,,Choinka przedszkolaków’’

Ubierzemy dziś choinkę
w kolorowe bombki,
zawiesimy srebrny łańcuch
I czerwone wstążki.

Ref.: Bo najpiękniejsza będzie  choinka
w sali przedszkolaków
I najpiękniejsze będą prezenty
dla małych i starszaków.

Świecą srebrne gwiazdki wkoło
i lampki mrugają.
Moc uśmiechu i radości
przedszkolakom dają

 

Dnia 25 listopada, Kropeczki biedroneczki z oddziału III, obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia wszystkie przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie, poznały historię Święta Pluszowego Misia, uczestniczyły w zabawach ruchowych, plastycznych, konkursach i quizach. 
20 listopada, Biedroneczki kropeczki z oddziału III, obchodziły "Dzień Życzliwości". Była to wspaniała okazja, aby swoją życzliwość okazać najbliższym. Z tej okazji dzieci obejrzały bajkę pt. "Królewna Gburka", wspólnie bawiły się, przesyłały serduszko życzliwości dla nieznajomych, przypomniały sobie także magiczne słowa: "proszę", "dziękuję", "przepraszam". Na zakończenie dzieci kolorowały ilustrację przedstawiające w jaki sposób można okazać życzliwość drugiej osobie.

19 listopada przedszkolaki z oddziału III zamieniły się w małych naukowców i przeprowadzały eksperymenty, dzięki którym poznawały właściwości fizyczne wody. Przedszkolne doświadczenia są świetnym pomysłem na wspólną, radosną zabawę, gdzie każdy może samodzielnie wykonać wszystkie czynności i obserwować zachodzące reakcje. 

Dnia 10. 11. 2020 r., przedszkolaki z oddziału III, obchodziły Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji dzieci wysłuchały legendy "O Lechu, Czechu i Rusie”, rozwiązywały zagadki sprawdzające wiedze o Polsce, bawiły się, tańczyły, poznały najciekawsze miasta naszego kraju i ich zabytki, wyklejały godło Polski. Wspólnie zorganizowaliśmy również "Pokaz mody patriotycznej", a o godz. 11.11 włączyliśmy się w akcję "Niepodległa do Hymnu", w ramach której odśpiewaliśmy "Mazurka Dąbrowskiego".
10 października na całym świecie obchodzony jest  Dzień Drzewa, który poświęcony jest  ochronie drzew.  Pamiętały o tym wydarzeniu  dzieci z oddziału  ,,Kropeczki biedroneczki ‘’.  Przez cały tydzień podczas  różnorodnych zajęć edukacyjnych poznawały tajniki życia drzew . Dowiedziały się po co sadzimy drzewa, jaka jest  ich rola  w przyrodzie, w świecie zwierząt , ludzi  i dlaczego należy je chronić .  W zabawach  badawczo –sensorycznych  poznały  wygląd , wielkość  i właściwości owoców  i liści drzew iglastych  i liściastych  . Za pomocą  lupy  oglądały liście, korę i gałązki  i owoce drzew . Wielką i  nieoczekiwaną   niespodzianką  było wypatrzenie przez lupę  wśród liści  małego ślimaczka .  Na zakończenie   tygodniowego  cyklu zajęć  dzieci w przedszkolnym ogrodzie posadziły drzewo - świerk . Mamy nadzieję , że  w przyszłości  wyrośnie z niego   piękne  drzewo,  a dzieci  zawsze  będą    przyjaciółmi przyrody.  

W czwartek 15 października ,,Kropeczki biedroneczki ”obchodziły  Światowy Dzień Mycia Rąk.  Podczas wcześniejszych  zajęć  i zabaw dzieci dowiedziały   się, jakie znaczenie dla zdrowia ma dbanie o higienę naszego ciała  i   rąk.  Omawialiśmy  prawidłowy schemat mycia rąk  oraz z radością  stosowaliśmy go w praktyce. Dzieci z  ciekawością i  zaangażowaniem   uczestniczyły w eksperymentach z mydłem i pieprzem , które uświadomiły im  jak ważną rolę odgrywa mydło w walce z zarazkami  i wirusami .  Dzieci zafascynowane były  zabawą  w   wytwarzanie  magicznej piany z mydła  .

2 października, dzieci z oddziału III świętowały Światowy Dzień Uśmiechu. Była to dobra okazja, by porozmawiać o naszych emocjach, których na co dzień doświadczamy. Przedszkolaki wspólnie tańczyły, układały domino, tworzyły łańcuszek uśmiechu, a także miały okazję zrobienia sobie zdjęć w specjalnie przygotowanej fotobudce. Otrzymały też wesołe buźki, które przyklejone do opaski towarzyszyły im przez cały dzień.

Dnia 23 września dzieci uczestniczyły w spotkaniu z przedstawicielami Komendy Miejskiej Policji w Płocku . Przedszkolaki  rozmawiały , o tym jak poruszać się po drogach i na co zwracać uwagę podczas podróżowania samochodem, jazdy na rowerze czy hulajnodze. Z zaciekawieniem obejrzały interaktywny film edukacyjny ogólnopolskiej kampanii społecznej na rzecz bezpieczeństwa dzieci w ruchu drogowym pt. „Bezpieczna droga z radami SpongeBoba".  Popularny bohater kreskówki  poprzez pytania i  zabawę angażował  dzieci  do wyboru właściwej odpowiedzi  dotyczących  bezpiecznego zachowania w ruchu drogowym .

22 września Kropeczki biedroneczki powitały nową porę roku- jesień. Poznaliśmy dary jesieni, porządkowaliśmy je, przeliczaliśmy zbiory, odgadywaliśmy zagadki, nie zabrakło również wspólnych zabaw ruchowych, czy też tańca. Na koniec tworzyliśmy portret Pani Jesieni. Wspólne świętowanie zachęciło dzieci do poznawania i odkrywania jesiennej przyrody.

18.09.2020- Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

09. 2020 r.- Ruch drogowy- ważna sprawa! Dla nas zuchów to zabawa
Samochód z pewnością  pokochali wszyscy mali fani motoryzacji. Kierownica, koła, a nawet bagażnik… a wszystko to kosztem zużycia starych kartonów. Zarówno zabawy jak i radości dzieci nie było końca.