Oddział III ,,Kropeczki biedroneczki”

Godziny pracy oddziału:
6:30-16:30
Język angielski w ramach podstawy programowej

Zajęcia dodatkowe:
Rytmika: poniedziałek- 9.00-9.20/ wtorek-  10:00-10:20

TEMATYKA KOMPLEKSOWA MARZEC

  1. Wyprawa w kosmos
  2. Zwierzęta na wiejskim podwórku
  3. W marcu jak w garncu
  4. Wesoła Wielkanoc

 
 
 
 

Trzej kosmici”

sł. S. Karaszewski, muz. S. Marciniak

  1. Trzej kosmici, trzej kosmici

przylecieli rankiem.

Ten w talerzu, tamten w spodku,

trzeci leciał w dzbanku.

Ref.: Pierwszy- krągłe jajeczko,

drugi- chrupka bułeczka,

a ten trzeci, drżący, chlupiący

jak ta kawa z mleczkiem.

  1. Trzej kosmici, trzej kosmici

wpadli przez okienko.

W pokoiku na stoliku

lądowali miękko.

Ref.: Pierwszy- krągłe jajeczko…

„Chodzi kurka”

I.Salach

Chodzi kurka po ogródku,

małe ziarnko trzyma w dziubku.

A dla kogo? A dla dzieci,

co gromadka za nią leci.

Po ogródku chodzi kurka.

i pazurkiem czyści piórka,

a za kurką kogut- tatko

pilnie strzeże swego stadka.

9 i 10  lutego 2021 r.  obchodziliśmy w naszej grupie Dzień Bezpiecznego Internetu. Dzieci w czasie zajęć dowiedziały się co to jest komputer, Internet i jak bezpiecznie z nich korzystać. Obejrzały  bajkę edukacyjną  Ł. Wojtasika „Mój  przyjaciel  Necio”,  która uczyła  w jaki sposób mogą ciekawie i pożytecznie spędzać  czas przed komputerem .  Razem z sympatycznym robotem ,,Neciem ‘’ dzieci dowiedziały kim są złe sieciuchy i dlaczego należy ich unikać . W  holu  przedszkola zamieściliśmy gazetkę  przedstawiający podstawowe zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. Bezpośrednio do rodziców skierowane zostały ulotki informacyjne – Rady dla rodziców – bezpieczny Internet.

     

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W KARNAWALE , W  KARNAWALE    WSZYSCY  BAWIĄ SIĘ  WSPANIALE.

     Bal karnawałowy to dzień niezwykły dla  przedszkolaków, często wyczekiwany przez wiele tygodni. 4 lutego  już od rana w naszej  sali  pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, można było spotkać wróżki, królewny, rycerzy, piratów, policjantów, zwierzątka Batmana itd… Dzieci świetnie się bawiły przy muzyce disco, uczestniczyły w zabawach w czarowanie,  we wspólnych tańcach  i konkursach .  Muzyka porywała wszystkich do  tańca w rytm samby, walczyka i disco . Wspólna zabawa przyniosła wiele wrażeń i  radości naszym dzieciom .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Od 25 do 29 stycznia przedszkolaki z oddziału III, realizowały ogólnopolski program edukacyjny "Skąd się biorą produkty ekologiczne". Biedroneczki kropeczki obejrzały film, który odpowiedział na pytanie skąd pochodzą zdrowe produkty, potrafią rozpoznać znaczek symbolizujący produkt ekologiczny, utrwalały wiadomości dotyczące piramidy zdrowego żywienia, zdrowego stylu życia i higieny. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

29 stycznia Biedroneczki kropeczki z oddziału III, na zajęciach, grały na macie klawiszowej z wykorzystaniem figur geometrycznych. Przedszkolaki poprzez  rozpoznawanie kolorów i kształtów oraz kojarzenia odległości pomiędzy poszczególnymi figurami, tworzyły muzykę. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

21 stycznia Biedroneczki kropeczki obchodziły Dzień Babci i Dziadka. Przedszkolaki wspólnie bawiły się, tańczyły, opowiadały o swoich babciach , dziadkach, o tym jak wspólnie spędzają wolny czas. Jako wyraz wdzięczności dzieci własnoręcznie wykonały laurki dla swoich ukochanych dziadków.


22 grudnia- spotkanie przy choince Biedroneczek kropeczek

Od rana 4 grudnia  w naszej grupie  panował  nastrój świątecznego oczekiwania.  W związku ze zbliżającymi się  imieninami św. Mikołaja  zaprosiliśmy dzieci na mikołajkowe gry i  zabawy integracyjne. Dzieci zapoznały się z prawdziwą historią św. Mikołaja  i obejrzały film ,,W  domu  Mikołaja’’ oraz wykonały pracę plastyczną ,,Mikołaj’’. Następnie  odgadywały  zagadki  z mikołajowego worka , słuchały świątecznych opowieści i  pakowały  do pudełek pierniczki dla Elfów  Mikołaja .  Na zakończenie zabawy dzieci  zmieniły się w  ,,pomocników św. Mikołaja’’ i pokonując    tor  przeszkód  pomagały Mikołajowi  roznosić  prezenty. Zabawom towarzyszyła świąteczna muzyka i piosenki, co wszystkich wprawiło w radosny mikołajkowy  nastrój .  

30 listopada nasze przedszkolaki przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Dzieci mogły „poznać swoją przyszłość” – tą bliską,  i tą daleką… „kim będę w przyszłości”. Ten magiczny dzień był okazją do zapoznania się z tradycją andrzejkową.

Dnia 25 listopada, Kropeczki biedroneczki z oddziału III, obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia wszystkie przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie, poznały historię Święta Pluszowego Misia, uczestniczyły w zabawach ruchowych, plastycznych, konkursach i quizach. 
20 listopada, Biedroneczki kropeczki z oddziału III, obchodziły "Dzień Życzliwości". Była to wspaniała okazja, aby swoją życzliwość okazać najbliższym. Z tej okazji dzieci obejrzały bajkę pt. "Królewna Gburka", wspólnie bawiły się, przesyłały serduszko życzliwości dla nieznajomych, przypomniały sobie także magiczne słowa: "proszę", "dziękuję", "przepraszam". Na zakończenie dzieci kolorowały ilustrację przedstawiające w jaki sposób można okazać życzliwość drugiej osobie.

19 listopada przedszkolaki z oddziału III zamieniły się w małych naukowców i przeprowadzały eksperymenty, dzięki którym poznawały właściwości fizyczne wody. Przedszkolne doświadczenia są świetnym pomysłem na wspólną, radosną zabawę, gdzie każdy może samodzielnie wykonać wszystkie czynności i obserwować zachodzące reakcje. 

Dnia 10. 11. 2020 r., przedszkolaki z oddziału III, obchodziły Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji dzieci wysłuchały legendy "O Lechu, Czechu i Rusie”, rozwiązywały zagadki sprawdzające wiedze o Polsce, bawiły się, tańczyły, poznały najciekawsze miasta naszego kraju i ich zabytki, wyklejały godło Polski. Wspólnie zorganizowaliśmy również "Pokaz mody patriotycznej", a o godz. 11.11 włączyliśmy się w akcję "Niepodległa do Hymnu", w ramach której odśpiewaliśmy "Mazurka Dąbrowskiego".
10 października na całym świecie obchodzony jest  Dzień Drzewa, który poświęcony jest  ochronie drzew.  Pamiętały o tym wydarzeniu  dzieci z oddziału  ,,Kropeczki biedroneczki ‘’.  Przez cały tydzień podczas  różnorodnych zajęć edukacyjnych poznawały tajniki życia drzew . Dowiedziały się po co sadzimy drzewa, jaka jest  ich rola  w przyrodzie, w świecie zwierząt , ludzi  i dlaczego należy je chronić .  W zabawach  badawczo –sensorycznych  poznały  wygląd , wielkość  i właściwości owoców  i liści drzew iglastych  i liściastych  . Za pomocą  lupy  oglądały liście, korę i gałązki  i owoce drzew . Wielką i  nieoczekiwaną   niespodzianką  było wypatrzenie przez lupę  wśród liści  małego ślimaczka .  Na zakończenie   tygodniowego  cyklu zajęć  dzieci w przedszkolnym ogrodzie posadziły drzewo - świerk . Mamy nadzieję , że  w przyszłości  wyrośnie z niego   piękne  drzewo,  a dzieci  zawsze  będą    przyjaciółmi przyrody.  

W czwartek 15 października ,,Kropeczki biedroneczki ”obchodziły  Światowy Dzień Mycia Rąk.  Podczas wcześniejszych  zajęć  i zabaw dzieci dowiedziały   się, jakie znaczenie dla zdrowia ma dbanie o higienę naszego ciała  i   rąk.  Omawialiśmy  prawidłowy schemat mycia rąk  oraz z radością  stosowaliśmy go w praktyce. Dzieci z  ciekawością i  zaangażowaniem   uczestniczyły w eksperymentach z mydłem i pieprzem , które uświadomiły im  jak ważną rolę odgrywa mydło w walce z zarazkami  i wirusami .  Dzieci zafascynowane były  zabawą  w   wytwarzanie  magicznej piany z mydła  .

2 października, dzieci z oddziału III świętowały Światowy Dzień Uśmiechu. Była to dobra okazja, by porozmawiać o naszych emocjach, których na co dzień doświadczamy. Przedszkolaki wspólnie tańczyły, układały domino, tworzyły łańcuszek uśmiechu, a także miały okazję zrobienia sobie zdjęć w specjalnie przygotowanej fotobudce. Otrzymały też wesołe buźki, które przyklejone do opaski towarzyszyły im przez cały dzień.

Dnia 23 września dzieci uczestniczyły w spotkaniu z przedstawicielami Komendy Miejskiej Policji w Płocku . Przedszkolaki  rozmawiały , o tym jak poruszać się po drogach i na co zwracać uwagę podczas podróżowania samochodem, jazdy na rowerze czy hulajnodze. Z zaciekawieniem obejrzały interaktywny film edukacyjny ogólnopolskiej kampanii społecznej na rzecz bezpieczeństwa dzieci w ruchu drogowym pt. „Bezpieczna droga z radami SpongeBoba".  Popularny bohater kreskówki  poprzez pytania i  zabawę angażował  dzieci  do wyboru właściwej odpowiedzi  dotyczących  bezpiecznego zachowania w ruchu drogowym .

22 września Kropeczki biedroneczki powitały nową porę roku- jesień. Poznaliśmy dary jesieni, porządkowaliśmy je, przeliczaliśmy zbiory, odgadywaliśmy zagadki, nie zabrakło również wspólnych zabaw ruchowych, czy też tańca. Na koniec tworzyliśmy portret Pani Jesieni. Wspólne świętowanie zachęciło dzieci do poznawania i odkrywania jesiennej przyrody.

18.09.2020- Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

09. 2020 r.- Ruch drogowy- ważna sprawa! Dla nas zuchów to zabawa
Samochód z pewnością  pokochali wszyscy mali fani motoryzacji. Kierownica, koła, a nawet bagażnik… a wszystko to kosztem zużycia starych kartonów. Zarówno zabawy jak i radości dzieci nie było końca.