Oddział I ,,Leśne krasnoludki”

  

Godziny pracy oddziału:   6.15- 16.15

ZAJĘCIA DODATKOWE:

Rytmika: poniedziałek 11.55- 12.10

Język angielski:
miesiące nieparzyste: wtorek,środa: 12:00-12:15
miesiące parzyste: wtorek,środa: 9:00-9:15
 

TEMATYKA KOMPLEKSOWA NA MIESIĄC GRUDZIEŃ:

Grudniowe życzenia.

Kim będę, gdy dorosnę.

Święta za pasem.

PIOSENKA

 „Siedzi anioł w niebie”

Siedzi Anioł w niebie, pisze list do ciebie,

Siedzi Anioł w niebie pisze list do ciebie.

Jakim atramentem?

Nie ołówkiem, atramentem tylko złotym diamentem

Nie ołówkiem, atramentem tylko złotym diamentem.

WIERSZ

„Choinka” Bożena Forma

W kącie naszej sali
 pięknie przystrojona,
panna choineczka
uśmiecha się do nas.

Na jednej gałązce
piernikowe ludki,
a na innej siedzą
małe krasnoludki.

Pajacyk, kogucik,
maleńkie serduszka,
chrupiące ciasteczka,
pachnące jabłuszka.

Wkoło tańczą dzieci,
kolędy śpiewają,
na choince świecidełka
radośnie wieszają.

Andrzejkowe wróżby

W piątek, 30 listopada, przenieśliśmy się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Bawiliśmy się naprawdę wyśmienicie, a każda nowa wróżba wzbudzała w nas ogromną ciekawość. Ten magiczny dzień był okazją do zapoznania się z tradycją andrzejkową oraz integracji grupy.

 

Pierwsza wizyta przedszkolaków w bibliotece

29 listopada „Leśne Krasnoludki” wybrały się do Książnicy Płockiej Filia Biblioteczna nr 7.  Przedszkolaki z zainteresowaniem zapoznały się z nowym dla nich miejscem. Pani bibliotekarka przeczytała dzieciom bajkę o tematyce świątecznej, a następnie zachęciła do wykonania pracy plastycznej.Spotkanie bardzo się spodobało dzieciom, przedszkolaki wróciły do przedszkola uśmiechnięte i zadowolone.

 

W dniu 21 listopada 2018r. odwiedził Nas pracownik płockiego ZOO. Pani przyszła do przedszkola z kilkoma zwierzątkami i przekazała wiele ciekawych informacji na ich temat. Dzieci mogły zwierzęta dotknąć i  pogłaskać. Byli także i tacy odważni, którzy nie bali się owinąć węża na szyję. Przedszkolacy wykazali się niezwykłą ciekawością i z ogromnym skupieniem słuchali wszystkiego, co miała im do przekazania Pani z ZOO. W nagrodę za aktywne uczestnictwo każdy przedszkolak otrzymał naklejkę.

 

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

Dzień 15 listopada pozostanie na długo w pamięci dzieci 3 letnich z Przedszkola Miejskiego Nr 5 i ich rodziców. Tego właśnie dnia odbyła się pierwsza ważna przedszkolna uroczystość – pasowanie na przedszkolaka. W uroczystości brali udział rodzice 3 letnich oraz pani dyrektor. Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której maluszki zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były więc piosenki, wierszyk, zabawy ruchowe i taniec. Po części artystycznej, dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem. Następnie pani dyrektor dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom pasowania oraz mały słodki upominek. Wszystkim podobała się zabawa, chociaż w niejednym oku mam pojawiły się łzy wzruszenia. Teraz dzieci z dumą mogą powiedzieć – Mamo, tato – jestem przedszkolakiem!

Leśne Krasnoludki zaangażowały się w projekt 100 kartek na stulecie. Wykonaliśmy wspólnie prace pięcioma technikami. Powstały flagi biało-czerwone z mozaiki, z serduszek, z kulek bibułkowych, z piórek i nakrętek. Dziękujemy Rodzicom za pomoc w zgromadzeniu materiałów.

Eksperymentujemy

Na dworze jesień, a my eksperymentujemy z jesiennymi kolorami. Dowiedzieliśmy się jak powstaje kolor pomarańczowy. Użyliśmy wody, żółtej i czerwonej bibułki. Wszyscy byli bardzo ciekawi, jaki będzie efekt. Potem zbieraliśmy jesienne dary do pomarańczowych koszyczków.

Krasnoludki myją ząbki

Jesienne spacery krasnoludków

Korzystając z ostatnich promyków słońca, spacerujemy w pobliżu przedszkola. Zbieramy kolorowe liście, które wkrótce wykorzystamy do pracy  plastycznej.

SPOTKANIE Z PANIĄ BIBLIOTEKARKĄ

09 października odwiedziła nas p. bibliotekarka z Książnicy Płockiej, filii nr 7 która umiliła dzieciom czas leżakowania i przeczytała „ do podusi” bajeczkę pt. „Przygody Fenka -skarby jesieni.”

„Mały miś w świecie wielkiej literatury”

Nasze „Leśne krasnoludki” wzięły udział w ogólnopolskim projekcie pt. „Mały miś w świecie wielkiej literatury”. Projekt ten ma na celu rozwijanie czytelnictwa i współpracy między przedszkolami. Został on jednak rozszerzony do współpracy z rodzicami oraz rozwijania czytelnictwa w domach przedszkolaków.  Pluszowy miś, będzie wędrował od domu do domu przedszkolaków z dzienniczkiem „pod pachą”. Zadaniem dziecka jest zaopiekować się misiem, a zadaniem rodzica jest poczytanie misiowi na dobranoc. Należy też w dzienniczku zostawić misiowi pamiątkę – zadanie dla rodzica: pomóc dziecku odrysować jego dłoń i zachęcić pociechę do wykonania rysunku dla misia. Należy wpisać tytuł bajki/książeczki, która została przeczytana. Na pewno będzie to wspaniała zabawa. 😊  

3 października Leśne Krasnoludki na zajęciach robiły szaszłyki owocowe. Rodzice zaopatrzyli dzieci w fartuszki, deseczki, nożyki i mnóstwo pysznych owoców. Maluszki nazywały owoce, określały ich smak, kroiły na plasterki banany, śliwki, brzoskwinie  i nawlekały na patyczki szaszłykowe. Gotowe szaszłyki wyglądały bardzo kolorowo i smacznie. Na koniec zajęć dzieci rozkoszowały się smakiem zdrowych przekąsek.