Oddział I ,,Leśne krasnoludki”

  
Godziny pracy oddziału: 
6:00-17:00
 
Język angielski w ramach podstawy programowej
Zajęcia dodatkowe:
Rytmika: poniedziałek- 9.20-9.35


TEMATYKA KOMPLEKSOWA NA MIESIĄC KWIECIEŃ:

Zwierzęta na wiejskim podwórku.

Praca rolnika.

Dbamy o naszą planetę.

 

NAUCZANIE ZDALNE

12.04 - 16.04.2021 r. ZDALNE NAUCZANIE - ODDZIAŁ I - KLIKNIJ TUTAJ

01.04-09.042021 ZDALNE NAUCZANIE DDZIAŁ I - KLKNIJ TUTAJ (1)

29.03-31.03.2021r. -ZDALNE NAUCZANIE-ODDZIAŁ I - KLIKNIJ TUTAJ

 

 ANGIELSKI NAUCZANIE ZDALNE

JĘZYK ANGIELSKI-ZDALNE NAUCZANIE 06.04-09.04- KLIKNIJ-TUTAJ

 

JĘZYK ANGIELSKI-EASTER-ŚWIĘTA WIELKANOCNE-KLIKNIJ-TUTAJ

 

POŻEGNANIE ZIMY, POWITANIE WIOSNY!

OZDABIAMY SUKNIĘ PANI WIOSNY 

OBSERWACJA ZIELONEGO OGRÓDKA

PORZĄDKI W OGRODZIE

W drugim tygodniu marca „Leśne Krasnoludki” dowiedziały się jak pielęgnować ogród. Obejrzały film edukacyjny, z którego dowiedziały się co znajdziemy w ogrodzie, jak należy o niego zadbać ,oraz poznały pracę ogrodnika. „Leśne Krasnoludki” miały okazje obejrzeć nasionka oraz cebulki różnych roślin. Samodzielnie stworzyły przedszkolny ogródek. Przez najbliższe tygodnie będą obserwować zielony kącik.

W pierwszym tygodniu marca „Leśne Krasnoludki” zapoznawały się z tematyką „W marcu jak w garncu”. Przedszkolaki  poznały oznaki nadchodzącej wiosny, dowiedziały się skąd bierze się deszcz oraz jak należy dostosować strój do pogody. Każdego dnia obserwowaliśmy pogodę nazywając zjawiska atmosferyczne.

Stworzyliśmy wspólną pracę plastyczną przedstawiającą różnorodność pogody w marcu. Farbami ozdobiliśmy nasze rysunki przedstawiające zjawiska atmosferyczne, które umieściliśmy w wielkim garnku.

KOSMICZNE PRZYGODY

W ostatnim tygodniu lutego ,,Leśne krasnoludki” rozbudzały swoje zainteresowania otaczającym wszechświatem. Dzieci oglądały filmy i prezentacje multimedialne o podróżach kosmicznych. Wykonały pracę plastyczną ,,Kosmos”, naklejając na czarne tło gwiazdy i planety. Zastanawiały się czy UFO istnieje, budowały statki kosmiczne. Uczyły się piosenek ,,Zielone ufoludki”, ,,Trzej kosmici”. Maluszki poznały planety Układu Słonecznego i wiedzą że my mieszkamy na planecie Ziemia. Lepiły z plasteliny swojego ufoludka wykazując się kreatywnością. To był tydzień wspaniałych wrażeń i mnóstwa doświadczeń…….


KOLOR  PIANO - zabawy muzyczne u ,,Leśnych krasnoludków”

Dnia 16.02.21 nasze maluszki zostały zaproszone do zabawy muzycznej z nowym instrumentem Kolor Piano. Jest to kilku metrowa mata z zamontowanymi dźwiękami podobnie jak w pianinie i oznaczona kolorowymi figurami geometrycznym. Dzieci po zapoznaniu się z instrumentem ochoczo zabrały się do wygrywania prostych rytmów a nawet melodii. Zabawy ciągle było mało i każdy chciał po kilka razy próbować. Nowy instrument okazał się dla dzieci  dużą, atrakcyjną  i muzyczną niespodzianką. 

         Edukacja muzyczna wpływa na rozwój dziecka w sferze fizycznej, psychicznej, intelektualnej i moralnej gdyż pełni ona cztery podstawowe funkcje: ogólnorozwojową, stymulującą, wspomaga uspołecznianie dzieci oraz terapeutyczną. Muzyka daje dzieciom dużo radości a w połączeniu z ruchem jest naturalnym źródłem ekspresji. System kolorowych dźwięków to innowacyjna, przełomowa metoda nauki utworów muzycznych na podstawie kolorowych i różnorodnych figur geometrycznych.

Innowacja tworzy uatrakcyjnienie programu przedszkolnego, spożytkowanie twórczego potencjału wychowanków oraz rozwój wszechstronnego rozwoju dzieci poprzez wielozmysłowe poznawanie świata w czasie zajęć.

4.02.2021 KARNAWALOWE ZABAWY ,,LEŚNYCH KRASNOLUDKÓW

W karnawale, w karnawale dookoła wielkie bale, gdy orkiestra pięknie gra,
dobry humor każdy ma! Bal maskowy, bal maskowy, jest naprawdę pomysłowy,
można przebrać się za jeża, krasnoludka lub rycerza.
Wszędzie sami przebierańcy, Zorro w czarnej masce tańczy
i Smerfetka razem z nim, nie wiadomo kto jest kim…
W karnawale, w karnawale dzieci bawią się wspaniale.
W karnawale każdy chce tańczyć, śpiewać, bawić się.

Zbigniew Dmitroca

21 stycznia „Leśne Krasnoludki” świętowały Dzień Babci i Dziadka. Dzieci wspólnie śpiewały, tańczyły, bawiły się, kolorowały piękne serca. Rozmawialiśmy
o tym jak wspaniale spędzamy czas z naszymi ukochanymi dziadkami. Przedszkolaki podczas gry na instrumentach do piosenki o Babci i Dziadku wcieliły się w różne role. To była świetna zabawa!

 My się zimy nie boimy!

Zabawy na śniegu ,,Leśnych krasnoludków”

MAGIA ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA

Okres poprzedzający święta Bożego Narodzenia w przedszkolu, to czas w którym dzieci poznawały tradycje z nimi związane, przygotowywały się do świątecznego spotkania z bliskimi. Ubieranie choinki, śpiewanie kolęd na stałe wpisały się w harmonogram uroczystości w przedszkolu i są kontynuowane od wielu lat.

22 grudnia ,,Leśne krasnoludki” zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne. Wzruszenie nauczycielek i gromkie brawa były wyrazem uznania dla małych artystów.

Niech święta Bożego Narodzenia i wigilijny wieczór upłyną wszystkim w szczęściu i radości przy staropolskich kolędach i zapachu świerkowej gałązki.

Mikołajki u krasnoludków

4 grudnia przedszkolaki nasłuchiwały niecierpliwie dźwięku dzwonka, który poprzedza pojawienie się Świętego Mikołaja. W oczekiwaniu "Leśne krasnoludki” zatańczyły piękny taniec i zaśpiewały piosenkę dla Mikołaja. To był niesamowity dzień.

25 listopada „Leśne Krasnoludki” obchodziły ważne dla wszystkich dzieci święto „Dzień Pluszowego Misia”.

Z tej okazji przedszkolaki wzięły udział
w zabawach ruchowych z Misiami. Wierszyk oraz piosenka o misiach umiliły nam tego dnia czas. „Leśne Krasnoludki” wykonały również pracę plastyczną. Za pomocą farb pięknie ozdobiliśmy nasz Przytulanki. Nakarmiliśmy Misie miodkiem, trenując liczenie. Wspólnie wykonany Miś techniką orgiami ozdobił naszą salę.

Bawiliśmy się świetnie!

21 listopada obchodzony jest jako Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych
z 1973r.

Oryginalna nazwa święta brzmi Hallo World Day i symbolizuje cel tego dnia, czyli mówienie „hallo” (cześć).
Obecnie Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji.

Leśne Krasnoludki również świętowały ten wyjątkowo dzień. Wykonaliśmy piękne uśmiechy, którymi obdarowaliśmy swoich kolegów i koleżanki z grupy.

Stworzyliśmy dwa plakaty, na których umieściliśmy czym jest dla nas życzliwość oraz miłe słowa, których możemy używać na co dzień.

ODDZIAŁ I

10 listopada 2020r. obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości – 11 listopada.

 Obchody Święta Niepodległości odbyły się w naszej sali. Omówiliśmy znaczenie symboli narodowych., wysłuchaliśmy piosenki „Jesteśmy Polką i Polakiem”. Wykonaliśmy flagi Polski.

Leśne Krasnoludki pierwszy raz miały okazję włączyć się do akcji „Niepodległa do Hymnu”.  O godzinie 11.11 odśpiewaliśmy „Mazurka Dąbrowskiego”.

Zajęcia rytmiki

5 października ,,Leśne krasnoludki” uczestniczyły w zajęciach rytmiki z panią Agatką, które odbywają się w sali widowiskowej. Maluszki uczyły się galopować jak koniki, i odróżniać dźwięki wysokie i niskie. Panował miły nastrój i było dużo ruchu przy muzyce. Te zajęcia bardzo podobają się dzieciom. Było naprawdę super!

Światowy Dzień Uśmiechu

„Nigdy nie żałuj uśmiechu,
uśmiech jest mową duszy.
Gdy słowa nic nie pomogą,
uśmiech serca poruszy.”

2 października 2020 r. obchodziliśmy w naszym przedszkolu Światowy Dzień Uśmiechu. Była to dobra okazja, by porozmawiać o naszych emocjach, głównie smutku i radości, których na co dzień doświadczamy. Dzieci wysłuchały wiersza M. Berowskiej pt.: ,,O radości , o smutku i innych ważnych sprawach”  i zatańczyły taniec radości do utworu „Pogoda na uśmiech”. Przedszkolaki kolorowały obrazki przedstawiające radosne minki. Otrzymały też naklejki - buźki, które przyklejone do bluzeczek towarzyszyły im przez cały dzień.  Wszystkim przedszkolakom, rodzicom i pracownikom przedszkola życzymy, aby uśmiech gościł na ich twarzach zawsze, nie tylko od święta, bo „uśmiech nic nie kosztuje, ale jest wiele wart. Wzbogaca tego, kto go otrzymuje i tego, który go daje”, czyni nas lepszymi i piękniejszymi”.

29.09.2020 r. do Leśnych Krasnoludków przybyli Panowie Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Płocku.
Przedszkolaki utrwaliły zasady bezpiecznego poruszania się po skrzyżowaniu oraz dowiedziały się jak należy zachować się w sytuacjach niebezpiecznych dla ich życia i zdrowia. Mieliśmy również okazję obejrzeć sprzęt niezbędny do pracy policjanta. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze oraz z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego.

„O higienę dbam , mydełko zrobiłem sam”

W piątek 25 września 2020 roku „Leśne Krasnoludki” wykonały samodzielnie mydełka z masy solnej.

18.09.2020r. - OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

08.09.2020r. Leśne Krasnoludki wykonały swój pierwszy plakat „podpisując się” odciskiem rączki na wspólnej pracy.TAK NAM MINĘŁY PIERWSZE DNI W PRZEDSZKOLU.