Koła zainteresowań

PRZEDSZKOLNE KOŁA ZAINTERESOWAŃ ROK SZKOLNY 2018/2019

1. Koło plastyczne ,,Twórczy przedszkolak”

Opiekunowie: Bożena Jędrzejewska, Elżbieta Dobrowolska

         Od października 2017 r. ponownie rozpoczyna swoją działalność koło plastyczne „Twórczy przedszkolak”. Zajęcia będą się odbywały minimum raz w miesiącu w piątek w godzinach: 12.00 – 12.40.

         Głównym celem koła „Twórczy przedszkolak” jest kształtowanie twórczej postawy dzieci w różnych sferach osobowości, a w szczególności:

– rozwijanie własnych zainteresowań dzieci,

– stymulowanie samodzielnego myślenia,

– zaspokojenie potrzeby tworzenia.

Dzieci będą miały możliwość posługiwania się różnymi technikami plastycznymi: wycinanka, kalkografia, frotaż, rysowanie pastelami, składanki z figur geometrycznych – origami, malowanie kulką, sznurkiem, brikolaż, retusz, tworzenie prac przestrzennych, projektowanie i kolorowanie mandali.

Wprowadzane będą zabawy rozwijające myślenie wyobrażeniowe oparte na słowie np. wiersze, bajki i baśnie, rymowanki, tworzenie definicji, nadawanie nowych nazw, znaczeń.

Spotkania będą uatrakcyjnione zabawami i tańcami integracyjnymi, masażykami relaksacyjnymi, zabawami paluszkowymi oraz zabawami z chustą animacyjną.

LISTOPAD

W listopadzie odbyło się kolejne spotkanie koła plastycznego „Twórczy przedszkolak”. Dzieci wykonały pracę techniką origami płaskie z koła na temat „Sowy na drzewie”. Na zakończenie tańczyły przy piosence „Lecą, lecą liście” demonstrując ruchem jej treść.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PAŹDZIERNIK

W październiku  odbyło się  spotkanie kółka plastycznego. Zajęcia rozpoczęły się zabawą  przy piosence pt. ,,Pani jesień”. Dzieci tworzyły też gwiazdę skojarzeń do słowa – jesień. Następnie wykorzystując niekonwencjonalne narzędzia – patyczki do uszu  wykonały pracę pt; „Jesienne liście”.

 

  

 

2. Kółko czytelnicze ,,Książkowe moliki”

Nauczycielka: Lidia Dusza

„Czasami wystarczy przeczytana bajka,

aby dać naszemu dziecku pieszczotę,

która pozostaje w sercu na całe życie.”

Pino Pellegrino

Głównym celem koła czytelniczego „Książkowe moliki” jest:
wprowadzenie dzieci w świat literatury,
rozbudzanie zainteresowań czytelniczych,
zainteresowanie dziecka książką.

Przedszkolaki zapoznają się z tekstami literackimi – wierszami, opowiadaniami, baśniami i bajkami dla dzieci. Spotkania z książką   uatrakcyjnione będą  zabawami muzycznymi i plastycznymi inspirowanymi poznanymi utworami literackimi oraz ćwiczeniami ortofonicznymi.

Działalność koła czytelniczego „Książkowe moliki” będzie odbywała się minimum raz w miesiącu

PAŹDZIERNIK

W październiku odbyły się pierwsze zajęcia koła czytelniczego „Książkowe moliki”. Przeczytaliśmy książkę pt. „Elmer” Davida McKee. Elmer to słoń w kratkę – ulubieniec przedszkolaków na całym świecie. Razem z Elmerem dzieci odkrywają swoje indywidualne talenty, uczą się tolerancji i otwartości, budują poczucie własnej wartości i przekonują się, że warto poznawać świat i zdobywać przyjaciół. Seria książek z Elmerem prostymi środkami chwali subtelność, inteligencję i wyrozumiałość. I przede wszystkim bawi dzieci.Na zakończenie zajęć dzieci pokolorowały słonia w kratkę i zabrały go do domu.


 

3. Koło patriotyczno-turystyczne ,,Mali traperzy z 5”

Przedszkolne koło patriotyczno-krajoznawcze „Mali traperzy z 5” prowadzą nauczycielki:
 Małgorzata Walaszek
 Beata Wojciechowska.
Działalność koła ma na celu rozwijanie poczucia przynależności narodowej, zapoznanie z zabytkami, legendami, historią kraju oraz najbliższej okolicy.