Koła zainteresowań

PRZEDSZKOLNE KOŁA ZAINTERESOWAŃ ROK SZKOLNY 2019/2020

1. Koło plastyczne ,,Twórczy przedszkolak”

Opiekunowie: Bożena Jędrzejewska, Elżbieta Dobrowolska

         Od października 2017 r. ponownie rozpoczyna swoją działalność koło plastyczne „Twórczy przedszkolak”. Zajęcia będą się odbywały minimum raz w miesiącu w piątek w godzinach: 12.00 – 12.40.

         Głównym celem koła „Twórczy przedszkolak” jest kształtowanie twórczej postawy dzieci w różnych sferach osobowości, a w szczególności:

– rozwijanie własnych zainteresowań dzieci,

– stymulowanie samodzielnego myślenia,

– zaspokojenie potrzeby tworzenia.

Dzieci będą miały możliwość posługiwania się różnymi technikami plastycznymi: wycinanka, kalkografia, frotaż, rysowanie pastelami, składanki z figur geometrycznych – origami, malowanie kulką, sznurkiem, brikolaż, retusz, tworzenie prac przestrzennych, projektowanie i kolorowanie mandali.

Wprowadzane będą zabawy rozwijające myślenie wyobrażeniowe oparte na słowie np. wiersze, bajki i baśnie, rymowanki, tworzenie definicji, nadawanie nowych nazw, znaczeń.

Spotkania będą uatrakcyjnione zabawami i tańcami integracyjnymi, masażykami relaksacyjnymi, zabawami paluszkowymi oraz zabawami z chustą animacyjną.

Październik

Na pierwszym spotkaniu kółka plastycznego dzieci wykonały jesienną pracę – ,,Wrzosy”. Wykorzystały farby w różnych odcieniach zieleni i fioletu oraz patyczki do uszu i liście.

 


2. Kółko czytelnicze ,,Książkowe moliki”

Przedszkolne koło czytelnicze prowadzą: Lidia Dusza i Sylwia Drozdowska

„Czasami wystarczy przeczytana bajka,

aby dać naszemu dziecku pieszczotę,

która pozostaje w sercu na całe życie.”

Pino Pellegrino

Głównym celem koła czytelniczego „Książkowe moliki” jest:
– wprowadzenie dzieci w świat literatury,
– rozbudzanie zainteresowań czytelniczych,
– zainteresowanie dziecka książką.

Przedszkolaki zapoznają się z tekstami literackimi – wierszami, opowiadaniami, baśniami, bajkami i legendami dla dzieci. Spotkania z książką   uatrakcyjnione będą  zabawami muzycznymi i plastycznymi inspirowanymi poznanymi utworami literackimi oraz ćwiczeniami ortofonicznymi.

Działalność koła czytelniczego „Książkowe moliki” będzie odbywała się minimum raz w miesiącu

 

 

 

 

3. Koło patriotyczno-turystyczne ,,Mali traperzy z 5”

Przedszkolne koło patriotyczno-krajoznawcze „Mali traperzy z 5” prowadzą nauczycielki:
 Małgorzata Walaszek

 Beata Wojciechowska 

Aleksandra Sitkiewicz
Działalność koła ma na celu rozwijanie poczucia przynależności narodowej, zapoznanie z zabytkami, legendami, historią kraju oraz najbliższej okolicy.

 

Członkowie przedszkolnego Koła „Mali traperzy z 5-tki” w nowym roku szkolnym 2020/2021 w związku z panującą pandemią COVID-19, nie będą uczestniczyć rajdach  pieszych organizowanych przez Płocki oddział PTTK.

W związku z tym proponujemy dzieciom i ich Rodzicom indywidualne wycieczki do najciekawszych miejsc rozrywki i nauki w bliższej i dalszej okolicy naszego regionu. Wszystkie propozycje wycieczek można znaleźć na tablicy w holu przedszkola oraz na stronie internetowej przedszkola w zakładce Koło patriotyczno- turystyczne

„Mali traperzy z 5-tki”

Naszym hasłem przewodnim jest: „Mali traperzy wędrują po Polsce”.

Ogród Świateł Kraków – Alicja w Krainie Czarów

Będąc w Krakowie — oprócz zwiedzania dobrze znanych miejsc — na pewno będziecie szukali Państwo innych, ciekawych atrakcji, które zajmą wasz czas. Dziś opowiemy wam o jednym z takich miejsc! Plenerowa wystawa świetlna Ogrodu Doświadczeń im. Stanisława Lema odbywająca się w terminie 30 października 2020 roku aż do 28 lutego 2021 może stać się miejscem niezapomnianej przygody! Pozwólcie że pokażemy wam kilka detali tej niezwykłej instalacji!

Ogród Świateł Kraków — atrakcje

Odwiedzając Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema na Alei Pokoju 68 w Krakowie, znany w trakcie trwania tego czasu jako Ogród Świateł, to największy lightning show w całym naszym kraju! Wchodząc na miejsce, możecie udać się na wyprawę, bo multimedialnym świecie i przygodach Alicji, która napotyka coraz to bardziej nierealnych mieszkańców Krainy Czarów.

Przechodząc przez kolejne instalacje świetlne, będziemy mogli zajrzeć do Króliczej Nory, zobaczyć na własne oczy uśmiechniętego Kota z Cheshire, zaznajomić się z Panem Gąsienicą czy wziąć udział w Zwariowanym Podwieczorku, aby zakończyć to odwiedzeniem Królowej Kier. To oczywiście nie wszystko, co dla was przygotowano!

Godziny otwarcia Ogród Świateł Kraków

  • codziennie: 16:00 – 21:00 (ostatnie wejście: 20:00)

Kasy są czynne codziennie od godz. 16:00 i są zamykane godzinę przed zamknięciem omawianej wystawy. W związku z tym, że przestrzeń całej wystawy jest zlokalizowana na świeżym powietrzu na przestrzeni 6 hektarów, obowiązuje brak limitów wejść!

Cennik Ogród Świateł Kraków

poniedziałek — czwartek:

  • bilet normalny: 24 zł
  • bilet ulgowy: 19 zł
  • bilet rodzinny: 75 zł
  • bilet dziecięcy: 1 zł

weekendy + święta:

  • bilet normalny: 29 zł
  • bilet ulgowy: 24 zł
  • bilet rodzinny: 95 zł
  • bilet dziecięcy: 1 zł

Lokalizacja Ogród Świateł Kraków

Ogród Świateł w Krakowie jest czasową wystawą, zlokalizowaną w Ogrodzie Doświadczeń im. Stanisława Lema, tuż przy Alei Pokoju 68. Jedyne wejście na teren ogrodu znajduje się od strony Alei Pokoju.

 

 

Przysłowia ludowe- styczeń

Na Nowy Rok przybywa dnia na barani skok.

Kiedy w styczniu lato, w lecie zima za to.

 

 

 

„WIOSKA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA”

W BAŁTOWIE

(woj.świętokrzyskie)

 Zapraszamy dzieci i ich rodziców do odwiedzenia Wioski Św. Mikołaja w Bałtowie (woj.świętokrzyskie). Nadchodzą święta i zimowy odpoczynek warto więc odwiedzić to wspaniałe, bajkowe miejsce.

Mijając bramę Wioski Św. Mikołaja przeniesiecie się do świata spełnionych marzeń. Spotkacie postacie z różnych bajek a nawet Babę Jagę, która próbuje wkraść się w łaski Mikołaja.

W wiosce zobaczycie malutkie domki połączone ze sobą wąskimi korytarzami. Może uda wam się spotkać jakiegoś elfa a może inną postać. Na zakończenie spaceru po wiosce czeka was spotkanie z Mikołajem, który z niecierpliwością czeka na swoich małych i dużych gości. W tym roku Mikołaj zachęca wszystkie dzieci do aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. W okresie panującego wirusa cowid-19 każdemu przyda się trochę ruchu, aby uodpornić organizm.

Dlatego Św. Mikołaj w Bałtowie tworzy Drużynę Św. Mikołaja. Jeżeli chcecie zostać „super elfami” koniecznie  musicie pojechać do Bałtowa, pobrać Kartę Zawodnika i spróbować  swoich sił w konkurencjach sportowych. Na najlepszych  czekają nagrody i honorowy wpis do Elitarnej Drużyny Świętego Mikołaja.

Pozostałe informacje w linku:

https://www.szwajcariabaltowska.pl/wioska-swietego-mikolaja-w-baltowie/

Z okazji  zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia

opiekunowie przedszkolnego koła „Mali traperzy z 5-tki” życzą wszystkim dzieciom i ich Rodzicom szczególnie

wspaniałych, radosnych dni podczas  rodzinnych spotkań  i zimowego wypoczynku w pięknych zakątkach naszego kraju.

 

  Następną propozycją na spędzenie czasu z dziećmi którą polecamy to Farma Iluzji Mościska. 

Farma Iluzji to mocny i obowiązkowy punkt na turystycznej mapie Mazowsza. Zlokalizowany w środku lasu, na malowniczym, wielopoziomowym terenie zachwyca zarówno przyrodą jak i atrakcjami, które tam przygotowano. Park jest uniwersalny. Dobrze będą bawić się zarówno dzieci, jak i rodzice. Atrakcji jest dużo, i czasem aby je wszystkie zobaczyć może zabraknąć dnia.

   Park Rozrywki Farma Iluzji położony jest w oddalonej o około 90 kilometrów od Warszawy wsi Mościska. Jego lokalizacja potrafi zapierać dech w piersi – otaczają go gęste lasy i tereny zielone, przez co stanowi on świetną opcję na chwilową „ucieczkę” od hałaśliwego miasta. Znajdziecie tu doprawdy ogromną ilość atrakcji dla dzieci oraz dorosłych, w tym także… pokazy iluzji! To unikalna okazja na spędzenie czasu w gronie rodzinnym!

    Rodzicom i starszym dzieciom podobają się miejsca związane z iluzjami. Latająca Chata Tajemnic, czyli uniesiony z jednej strony na kilku gigantycznych balonach dom, w którym dzieją się prawdziwe cuda. Ciekawy jest także Tunel zapomnienia, który ma tylko 6m długości, a jednak… bardzo trudno jest go przejść! Labirynt luster – tworzy iluzję nieskończonych korytarzy, a w Pokoju Amesa na chwilę dzieci stają się większe od swoich rodziców.

Młodsze dzieci także nie powinny wyjść z Farmy Iluzji zawiedzione. Z racji wieku mniej interesują się prawami fizyki, naturalnie stawiają na zabawę. Dla nich przygotowano kilka nowoczesnych placów zabaw, dmuchańce, karuzele, kolejki, ruchome smoki, labirynty, domki czy duże klocki. Są także zwierzaki w mini zoo oraz sala zabaw z tysiącami kolorowych piłeczek.

 

Szczegółowe informacje w linku: https://farmailuzji.pl/pol/

 

Pierwszą  propozycją są „Baśniowe Sady Klemensa”. To rodzinny park rozrywki wypoczynku w województwie łódzkim. Park mieści się w Podskarbicy Szlacheckiej w powiecie rawskim gmina Regnów (7 kilometrów od Rawy Mazowieckiej). W nawigacji Google Maps wystarczy wpisać „Sady Klemensa” o dojedziemy pod samą bramę parku.

Na powierzchni 5 hektarów znajduje się moc atrakcji, które zadowolą najbardziej wymagających: karuzele, trampoliny, dmuchańce, leśne tory przeszkód, wagoniki na kółkach do których mogą wejść nie tylko najmłodsi, labirynt brzozowy, zjeżdżalnia w rynnie, tor gokartowy, miejsce strachów.

Szczegółowe informacje w linku:

https://sadyklemensa.pl/

   Kolejną propozycją, którą serdecznie polecamy, to Park rozrywki w Julinku ( województwo mazowieckie). Jest to niesamowite miejsce nie tylko dla  najmłodszych, ale i dorosłych. To tutaj można spędzić wspaniałe chwile na zabawie z całą rodzinką. Znajdują się tam: park linowy, ścianka wspinaczkowa, minigolf, kraina dmuchańców, plac zabaw, strefa animacji, wystawa sztuki cyrkowej, wesołe miasteczko, wypożyczalnia sprzętu sportowego.

  Na terenie parku można zaspokoić również mały i wielki głód. Kuchnia Julinka zaspokoi zarówno wytrawnych smakoszy jak i niepoprawnych łakomczuchów i niejadków. Dla każdego coś dobrego!

Szczegółowe informacje w linku:

https://www.julinek.com.pl/pl-atrakcje

Trzeba tam pojechać! Zapraszamy!

4. Koło ekologiczno-badawcze ,,Eko-Przedszkolak’’

Nauczycielka: Justyna Lewandowska

„Uczmy miłości do przyrody,

uczmy spostrzegać jej piękno,

cieszyć się nim, podziwiać je,

a jednocześnie przestrzegajmy dzieci,

by tego piękna nie niszczyły”.

(Hanna Zdzitowiecka)