Aktualności

 
 
 

    

 HARMONOGRAM ŚWIĄTECZNYCH SPOTKAŃ Z RODZICAMI

19.12.2018 ( środa)

   Oddział I Leśne krasnoludki  – godz. 9.30 sala widowiskowa

   Oddział V Brykające tygryski – godz. 11.00 – sala widowiskowa

   Oddział VII Mali odkrywcy – godz. 10.15 – sala widowiskowa

   Oddział VIII Mądre sówki – godz. 12.15 – sala widowiskowa

   Oddział X Tropiciele przygód – godz. 13.00 – sala widowiskowa

   Oddział XII Sprytne misie – godz. 10.15 – sala gimnastyczna

20.12.2018 ( czwartek)

   Oddział II Bajkowe skrzaty – godz. 11.00 – sala widowiskowa

   Oddział III Kropeczki biedroneczki – godz. 10.15 – sala widowiskowa

   Oddział IV Wesołe miasteczko – godz. 09.30 – sala widowiskowa

   Oddział VI Tęczowe nutki – godz. 13.00 – sala widowiskowa

   Oddział IX Roztańczone elfy – godz. 12.15 – sala widowiskowa

   Oddział XI  Kolorowe motylki – godz. 10.15 – sala gimnastyczna

   Oddział XIII  Pracowite pszczółki – godz. 12.15 – sala gimnastyczna

 

Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia

,, Czy to jutro, czy to dziś,  wszystkim jest potrzebny miś’’ 

W dniu 22 listopada wszyscy  w naszym przedszkolu uroczyście obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym pluszowym przyjacielem. Podczas uroczystości wszystkie dzieci zaśpiewały piosenkę ,,Pokochaj pluszowego misia’’, obejrzały przedstawienie pt. ,,Urodziny u Kubusia Puchatka’’ w wykonaniu dzieci z oddziałów: XI, XII, XIII, uczestniczyły w zabawach ruchowo-naśladowczych przy muzyce,  tańczyły się przy misiowych piosenkach oraz odgadywały zagadki na temat bohaterów ze Stumilowego Lasu. Uroczystość zakończyliśmy wręczeniem każdemu oddziałowi pamiątkowego dyplomu. Nasza zabawa przebiegła w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze. Serdecznie dziękujemy rodzicom za przygotowanie pięknych strojów na występ dzieci.  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

Podobny obraz

Ekoturniej Sprawności Przedszkolaka

W dniu 14.11.2018r. w Szkole Podstawowej nr 21 odbył się Ekoturniej Sprawności Przedszkolaka. Nasze przedszkole reprezentowała dziesięcioosobowa grupa sześciolatków z oddziałów 9, 10 i 13. Konkurencje sportowe były przystosowane do wieku dzieci: biegi, skoki i rzuty do celu. W zawodach brały udział dzieci z sześciu płockich przedszkoli. Nasi przedszkolacy z wielkim zaangażowaniem wykonywali wszystkie ćwiczenia i zajęli pierwsze miejsce. Po emocjonującym turnieju obejrzeliśmy przedstawienie o tematyce przyrodniczej, następnie zostały wręczone medale, dyplomy i nagrody. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii.

 

W naszym przedszkolu   9 listopada 2018r .  obchodziliśmy   100 rocznicę   odzyskania  przez  Polskę  Niepodległości.   Z tej okazji wszystkie grupy wraz  z zaproszonymi gośćmi  zebrały się  na sali widowiskowej , aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla nas  Polaków dzień. Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju.

Podczas występu dzieci  z oddziału ,,Roztańczone elfy’’ recytowały wiersze i śpiewały  piosenki patriotyczne opowiadające o   losach niepodległej Polski. Przedstawiły piękną    pantonimę    muzyczno –ruchową nawiązującą do   historii  białego orła  . Występ przedszkolaków ,  ich  zaangażowanie  i artystyczny talent nagrodzony został gromkimi brawami.

Podczas uroczystości  o godz. 11.11  nasze przedszkolaki  włączyły się w ogólnopolską akcję wspólnego śpiewania hymnu ,,Rekord  dla  Niepodległej  ‘’ zorganizowaną  przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Radę  Dzieci  i Młodzieży .  Przedszkolaki  wspólnie  z mamą Bartka  dumnie odśpiewały   4 zwrotki  hymnu   polskiego  „Mazurek Dąbrowskiego”. 

 Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu  i mamy nadzieję, że zapadnie na długo  w pamięci naszych „Małych Polaków”. Zapraszamy  do  galerii zdjęć .

100 pocztówek na stulecie – Polska moja ojczyzna

Serdecznie dziękujemy dzieciom i  Rodzicom za wspólne wykonanie pocztówek z okazji

„100 – lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości”.

Jesteśmy przekonani, że przysporzyło to wszystkim wiele radości i zadowolenia z zabawy.

Wszystkie prace zostały wyeksponowane,  zapraszamy do ich obejrzenia!

 

W   dniu   9 X  2018 r.  w naszym     przedszkolu   odbędzie  się

uroczystość z okazji

,,100  rocznicy   Odzyskania  przez   Polskę    Niepodległości  ”.

Głównym  celem   spotkania  jest  rozwijanie  u  dzieci   przywiązania i miłości do kraju ojczystego, 

jego historii , kultury  i  tradycji .

Podczas   uroczystości o  godz.  11.11 nasze przedszkolaki włączą się  w ogólnopolską   akcję   wspólnego    śpiewania   hymnu  ,,Rekord  dla  Niepodległej ”, zorganizowaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej  i   Radę  Dzieci  i Młodzieży… .

Prosimy,  aby  w tym   dniu   dzieci   były    ubrane    w  stroje  galowe .  

                                                                                                       

 

„Spotkanie z Panią policjantką”

Bezpieczeństwo to bardzo ważna sprawa, dlatego przypomnieliśmy sobie zasady poruszania się w ruchu drogowym.   W utrwaleniu naszej wiedzy pomogła nam Pani Policjantka z Komendy Miejskiej Policji w Płocku.  Na spotkaniu wspólnie z Panią Policjantką trenowaliśmy bezpieczne przechodzenie przez ulicę, z sygnalizacją świetlną  oraz bez sygnalizacji. Wszystkie przedszkolaki świetnie poradziły sobie z zadaniem. Po zajęciach dzieciaki będą ostrożne i bezpieczne w ruchu drogowym ! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii.

Podobny obraz

 

„Dzień Marchewki”

         W środę 24 października w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Marchewki. Wszyscy ubrani byliśmy na pomarańczowo, a w salach tego dnia królowała marchewka. „Na uroczystym przyjęciu” dzieci z oddziału VII zaprezentowały nam wiersz pt.: „Marchewka” oraz inscenizację pt.: „Doktor Zdrówko”. Nie zabrakło marchewkowych piosenek, wspólnych tańców, zabaw ruchowych, zagadek i pytań o charakterze prozdrowotnym. Celem tego świętowania było kształtowanie u dzieci pozytywnych postaw zdrowotnych oraz wdrażanie do jedzenia warzyw i owoców, a w szczególności marchewki.  Zapraszamy do galerii zdjęć!

Podobny obraz

 

KALENDARZE

W dniach 17-18 października będą wykonywane zdjęcia (KALENDARZE) firmy „Fotonik”. 

W dniu 28 listopada  będą wykonywane zdjęcia (KALENDARZE) firmy „FotoJakowscy. 

Chętni Rodzice proszeni są o zapisy  u nauczycielek w oddziałach. 

Podobny obraz

 

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

20 września– każdy od maluszka aż po starszaka świętował Dzień Przedszkolaka. Tego dnia w przedszkolu było mnóstwo atrakcji dla dzieci. Wszyscy spotkaliśmy się w sali widowiskowej. Nauczycielki przedstawiły cel spotkania i złożyły życzenia wszystkim przedszkolakom, a następnie zachęciły do wspólnej zabawy. Były wiersze, piosenki, tańce w których chętnie i aktywnie brały udział wszystkie dzieci. Atrakcją było pojawienie się gościa – Myszki Miki, która zaprosiła dzieci do pląsów w rytm muzyki. Bawiliśmy się wspaniale, humory też wszystkim dopisywały, bo na twarzach naszych wychowanków gościły uśmiechy. W tym wyjątkowym dniu pragnęliśmy, aby dzieciom było wesoło, było dużo zabaw wkoło i aby czuły się wspaniale w naszym przedszkolu.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej GALERII

Podobny obraz

KONSULTACJE INDYWIDUALNE

Zapraszamy chętnych Rodziców na indywidualne konsultacje, które odbywać się będą w każdą trzecią środę miesiąca w godzinach 16:00- 17:00. 

Podobny obraz

ZEBRANIE Z RODZICAMI

Serdecznie zapraszamy Rodziców na zebranie organizacyjne,
które odbędzie się dnia 12.09.2018 r. (środa) w salach oddziałów.

Pierwsza część zebrania dla Rodziców dzieci 5-letnich (oddziały: VII,VIII,XI),
odbędzie się w sali widowiskowej  o godzinie 16:30.Spotkanie poprowadzi Pani Monika Smolarek- specjalista
z zakresu logopedii i terapii pedagogicznej  
z Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej nr 2  w Płocku.
Tematem spotkania będą badania przesiewowe dzieci 5-letnich. 

Następnie zapraszamy Rodziców na zebranie grupowe.

      Zebrania odbędą się w następujących godzinach:

Oddział I- 17:00

Oddział II- 17:00

Oddział III- 16:30

Oddział IV- 16:30

Oddział V-  16:30

Oddział VI- 16:10

Oddział VII- 16:30 (sala widowiskowa)

Oddział VIII- 16:30 (sala widowiskowa)

Oddział IX- 16:30

Oddział X- 16:30

Oddział XI- 16.30 (sala widowiskowa)

Oddział XII- 16:30

Oddział XIII- 16:30

Podobny obraz

INFORMACJA DLA RODZICÓW

Pracownicy Miejskiego Przedszkola nr 5 w Płocku dokładają wielu starań mających na celu ochronę należnych praw Państwa Dzieci, w tym również prawa do ochrony ich wizerunku.

Również Rodziców, Opiekunów prawnych naszych Przedszkolaków namawiamy do należytej staranności w tej kwestii.

Przypominamy, że zgodnie z zapisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. nr 90, poz. 631, z późn. zm.) sytuacje rozpowszechniania wizerunku (również wizerunku Dzieci) wymagają zgody osoby, której wizerunek jest rozpowszechniany, a w przypadku Dzieci – zgody ich Rodziców lub Opiekunów prawnych.

Zatem przypadki, w których Rodzice utrwalają aparatami fotograficznymi, kamerami czy telefonami komórkowymi (nawet przypadkiem) obok wizerunku swojego Dziecka, również wizerunki innych przedszkolaków lub ich rodziców, a następnie rozpowszechniają wykonane zdjęcia lub filmy np. w Internecie, np. za pośrednictwem portali społecznościowych (Facebook, Picasa, NK, itp.) wymagają uzyskania zezwolenia osoby na nim przedstawionej lub zezwolenia rodzica, opiekuna prawnego dziecka.

Przypominamy, że zgodnie z obowiązującym prawem za rozpowszechnianie przez rodziców wizerunków dzieci lub innych rodziców Miejskie Przedszkole nr 5 nie ponosi odpowiedzialności. Pracownicy Przedszkola nie pośredniczą również w pozyskiwaniu zezwoleń na rozpowszechnianie wizerunku pomiędzy rodzicami.

Namawiamy więc Rodziców do poszanowania naszych wzajemnych praw.

 

Podstawowa wyprawka dzieci 3-4 letnich

 Kapcie z jasną podeszwą (podpisane)

Piżama w worku (podpisany worek i piżama)

Ubrania na zmianę, bielizna (zostawione na szatni)

Chusteczki higieniczne w pudełku – 1 opakowanie na miesiąc

Chusteczki nawilżane – 1 opakowanie na 2 miesiące

Woreczki foliowe

Szczoteczka do zębów, mały kubeczek oraz pasta (wszystko podpisane)

 

Podstawowa wyprawka dzieci 5-6 letnich

Kapcie z jasną podeszwą (podpisane)

Strój gimnastyczny w worku (podpisany worek i strój)

Szczoteczka do zębów, mały kubeczek oraz pasta (wszystko podpisane)

Ubrania na zmianę, bielizna (zostawione na szatni)

Chusteczki higieniczne w pudełku – 1 opakowanie na miesiąc

Chusteczki nawilżane – 1 opakowanie na 2 miesiące

Woreczki foliowe